o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Miedwiediew o czterodniowym tygodniu pracy: to przyszłość gospodarki

9
Podziel się

Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew twierdzi, że skrócenie tygodnia pracy do czterech dni może przynieść liczne korzyści. Jego zdaniem, światowy rynek pracy będzie podążał tą drogą w kolejnych latach.

Dimitrij Miedwiediew
Dimitrij Miedwiediew (PAP, PAP)
bEDJpQPV

- Rozwój technologiczny prowadzi nie tylko do zmniejszenia miejsc pracy, ale także skrócenia czasu pracy. Jest bardzo prawdopodobne, że przyszłością jest czterodniowy tydzień pracy jako podstawa umów społecznych i pracowniczych - powiedział podczas konferencji Międzynarodowej Organizacji Pracy w Genewie.

Według premiera Rosji, zbyt duża presja i wymiar godzinowy pracy, prowadzi do spadku wydajności pracowników. Skrócenie tygodnia pracy do 4 dni mogłoby rozwiązać ten problem. - Kiedy Henry Ford skrócił tydzień pracy z 48 do 40 godzin, doprowadziło to do wzrostu wydajności. Ostatnio jedna z firm w Nowej Zelandii wprowadziła czterodniowy tydzień pracy. W rezultacie spadł poziom stresu, a wydajność wzrosła o 20 proc. Dzisiaj ludzie wypalają się w pracy, co prowadzi do niższej wydajności - wyliczał Miedwiediew.

bEDJpQPX

Miedwiediew zaznaczył, że kwestia jest "bardzo skomplikowana" i wciąż trwają dyskusje na temat skrócenia tygodnia pracy. Według danych zgromadzonych przez ADP, prawie 60 proc. polskich pracowników opowiada się za tym rozwiązaniem. Najbardziej przychylni 32-godzinnemu tygodniowi pracy są Hiszpanie (63 proc.).

Zobacz także: Zobacz także: Sprawa Marka Falenty. B. Sienkiewicz i M. Sawicki komentują

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEDJpQQy
KOMENTARZE
(9)
obserwator
2 lata temu
4 dni pracy obowiązkowej oraz dwa dni pracy społecznej nieobowiązkowej,lecz związkowej.Skąd my to znamy,historia lubi się powtarzać.Niechby ktoś nie zgłosil się do pracy społecznej !
Loki
2 lata temu
Jak mówił Reagan, są 4 rzeczy, która są nie tak w rosyjskim rolnictwie: wiosna, lato, jesień, zima.
dede
2 lata temu
Jarosławie wprowadź jednodniowy tydzień pracy- w niedzielę , msza i sprzątanie plebanii pedofili
bEDJpQQz
uga
2 lata temu
dobrze mówi przestawienie zegarów już dawno zlikwidowali Ruski czjełąwiek zawsze przodował a Polacy idą wstecz żyją przeszłością
Europa
2 lata temu
Europa będzie pracować 4 dni, a Chiny dalej po 70 godzin w tygodniu... kto wygra?
ballermann
2 lata temu
tak to tylko w rosji ,oni juz wszystko zbudowali i zrobili, a reszta swiata musi gonic czolowe panstwo swiata gdie tak wolno dyszyt czelowiek.
22
2 lata temu
ruskie cztery dni będą rabotali a 3 dni pili, ot ruska gospodarka
.
2 lata temu
Czas najwyższy zacząć pracować na sobą, bo w tym aspekcie jesteśmy bardzo zacofani.
ss
2 lata temu
Nie było sprawy... nigdy nie będę nic z tego.. już sobie coś zrobiłem,
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić