Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na

Mieszkanie+. Karczewski przyznaje, że program "nie idzie dobrze"

6
Podziel się

- Nie idzie dobrze, ale będzie - zapewnił marszałek Senatu w wywiadzie dla RMF FM. Stanisław Karczewski tłumaczył, że rządowy program Mieszkanie plus to "dobra inwestycja", dlatego będzie realizowany.

Stanisław Karczewski utrzymuje, że program Mieszkanie+ jeszcze się rozwinie.
Stanisław Karczewski utrzymuje, że program Mieszkanie+ jeszcze się rozwinie. (East News)

- Nie można zrobić wszystkiego w jednej kadencji - stwierdził marszałek Karczewski. - Są już pierwsze efekty. Będziemy współpracować z samorządami. Chcemy, żeby tych mieszkań było coraz więcej i ten program będzie realizowany - zadeklarował.

Stanisław Karczewski przekonywał też, że rządowy program mieszkaniowy to nie jest "wydawanie pieniędzy", lecz "dobra inwestycja".

O poważnych problemach z realizacją Mieszkania plus głośno zrobiło się jesienią zeszłego roku, gdy na biurka premiera Mateusza Morawieckiego i prezesa Jarosława Kaczyńskiego trafił druzgocący raport z dwóch lat funkcjonowania programu tanich mieszkań.

Zobacz także: Obejrzyj: sprawdzamy, co się dzieje z rządowym programem

W raporcie wskazano, że od 2016 r. zamiast 100 tys. mieszkań powstało zaledwie 480. Jako przyczynę tego stanu rzeczy wskazano liczne błędy, kolejne zmiany koncepcji i źle przygotowane prawo.

W budowie mieszkań czynszowych dla statystycznego Polaka nie pomagały częste zmiany koncepcji oraz ambitne założenia, dotyczące np. poziomu ustawowych czynszów.

Całkowicie nierealne okazały się zapowiedzi niskich czynszów, które nawet w dużych miastach miały nie przekraczać kilkunastu złotych za metr kwadratowy. Co więcej, wbrew rynkowym realiom rząd utrzymywał, że da się budować mieszkania za 2,5 tys. zł za metr kwadratowy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

KOMENTARZE
(6)
uj
3 lata temu
Pan marszałek nie zauważa pewnych nieścisłości w interpretacji problemów.
gdgsdg
3 lata temu
Ten program dla linii autobusowych to jeszcze większy bubel+
POLAK
3 lata temu
Wam tylko dobrze wojna POLSKO- pisowska dobrze wychodzi
23
3 lata temu
No właśnie zaczynam... ale wlazłem..
Nie jestem zn...
3 lata temu
Ale werdykt będzie odpowiedni przed siadł dokonał chmura i dalej to tylko spekulacje zgadza się bez dotyka wysyłałem na plastik ale wcześniej dwa patenty obczailem na jednych smykach i gucia ubilem w zasłonie.. coś wyjdzie
Ja
3 lata temu
W tym kraju najlepiej idzie program nierob +
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić