REKLAMA
Odświeżone 3 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Natalia Bogucka08.07.19 (16:28)

Miliarder przekaże 80 proc. majątku na cele charytatywne

Amerykański miliarder Bernard Marcus zapowiedział, że zdecydowaną większość swojego majątku przekaże na cele charytatywne. Biznesmen już wcześniej bardzo angażował się w pomoc potrzebującym. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.
ROBERT HUFFSTUTTER / flickr.com

Bernard Marcus jest współzałożycielem przedsiębiorstwa Home Depot. Był pierwszym dyrektorem generalnym firmy, a do przejścia na emeryturę w 2002 r. pełnił funkcję prezesa zarządu.

Miliarder oświadczył, że zamierza przeznaczyć większość swojej fortuny na cele charytatywne. 90-latek ma nadzieję, że uda mu się wspomóc potrzebujących jeszcze za życia, ale zapowiedział, że w przypadku jego śmierci, od 80 do 90 proc. pozostałej części majątku zostanie przekazane na jego fundację.

REKLAMA

Marcus jak dotąd przekazał już prawie 2 miliardy dolarów na rzecz organizacji filantropijnych na całym świecie. Szacunkowa wartość netto jego majątku wynosi 4,5 miliarda dolarów. Bernie oraz jego żona Billi Marcus są sygnatariuszami projektu Giving Pledge, której celem jest zachęcanie najbogatszych ludzi świata, by przynajmniej połowę wartości swojej fortuny przeznaczyli na cele charytatywne.

Zobacz także: Sensacyjne odkrycie. Historię ludzkości być może trzeba będzie napisać na nowo

Biznesmen założył także Fundację Marcusa. Koncentruje się ona na pomocy dzieciom i weteranom wojskowym, badaniach medycznych, szpitalach i sprawach żydowskich. Dzięki wsparciu finansowemu miliardera założono także Marcus Autism Centre, które zajmuje się leczeniem autyzmu. W 2012 r. Bernand Marcus został uhonorowany nagrodą im. Williama E. Simona za przywództwo filantropijne.

Wszystko, po co teraz żyję, to znalezienie właściwych rzeczy, na które mogę przeznaczyć moje pieniądze i które odpłacą mi się w emocjach i robieniu dobrych rzeczy dla tego świata - powiedział miliarder cytowany przez goodnewsnetwork.org.

Podziel się dobrym newsem! Prześlij go nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij