o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Milionowe zarobki Donalda Tuska. Padły konkretne kwoty

129
Podziel się

1,29 mln euro - tyle mógł zarobić Donald Tusk przez trzy lata kierowania Radą Europejską. Jak wynika z wyliczeń portalu superbiz.pl, polityk otrzyma ogromne wynagrodzenie za dwie kadencje na stanowisku szefa RE.

Tusk z milionami na koncie
Tusk z milionami na koncie (East News, ELVIS BARUKCIC)
bDXRHtnV

W sieci pojawiają się kolejne doniesienia o zarobkach i majątkach polityków. Na łamach Wirtualnej Polski pisaliśmy m.in o tym, że Jarosław Kaczyński dostał 77 tysięcy złotych emerytury i spłacił całkowicie pożyczkę zaciągniętą od przyjaciółki Janiny Goss. Z kolei Robert Biedroń jako prezydent Słupska zarobił w ubiegłym roku ponad 146 tys. zł. Udało mu się też spłacić 151 tys. zł kredytu.

Z kolei portal superbiz.pl postanowił prześwietlić zarobki Donalda Tuska jako szefa Rady Europejskiej. Każdy członek tej instytucji może liczyć na podstawowe wynagrodzenie, które przed odjęciem podatków wynosi aż 21 tys. euro miesięcznie. Jednak z racji pozycji Tuska w strukturach europejskich stawka ta jest znacznie większa. Szefowi RE jest wypłacane co miesiąc ponad 25,5 tys. euro.

To jednak nie wszystko. Oprócz wysokich wynagrodzeń, członkowie Rady Europejskiej korzystają z m.in. udogodnień mieszkalnych. Każdy z nich otrzymuje specjalną dietę (jest to 15 proc. podstawowej pensji - przyp. red.), która ma pokryć koszty wynajmu mieszkania czy hotelu w Brukseli lub Strasburgu. Tym samym Donald Tusk otrzymuje na nocleg dodatkowo 4 tys. euro miesięcznie.

bDXRHtnX

Biuro i emerytura Donalda Tuska

Jeśli chodzi o prowadzenie biura, Donald Tusk nie musi martwić dodatkowymi kosztami. Umeblowanie, funkcjonowanie biura, jak również ewentualna przeprowadzka jest opłacana przez Unię Europejską.

Co się tyczy europejskiej emerytury, po ukończeniu 65. roku życia Donald Tusk będzie mógł pobierać ponad 21 proc. pensji czyli niemal 5,5 tys. euro miesięcznie. W skali roku emerytura szefa Rady Europejskiej wyniesie ponad 65,5 tys. euro.

Zobacz także: Zobacz także: Tadeusz Cymański: artykuł "GW" o Kaczyńskim to upadek
bDXRHtod

Milionowe zarobki Donalda Tuska

Portal superbiz.pl wyliczył, ile Donald Tusk mógł zarobić od czasu swojego wyjazdu do Brukseli. Co miesiąc polityk otrzymywał ponad 30 tys. euro miesięcznie, a od 1 grudnia 2014,( gdy został szefem RE - przyp. red.), Tusk mógł zarobić nawet 1,29 mln euro. Nie licząc podatków były premier RP mógł otrzymać 5,6 milionów złotych.

Warto zaznaczyć, że przed Donaldem Tuskiem czeka jeszcze druga kadencja na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej. Gdy zakończy swoją karierę w Brukseli, jego łączny zarobek wyniesie prawie 1,85 mln euro, co daje 7 953 636,61 złotych.

bDXRHtoe

Co więcej, Donald Tusk w ramach dodatku przejściowego, otrzymałby prawie 368 tys. euro, czyli ok. 1,6 miliona złotych. Po odejściu z Brukseli dostawałby dodatkową kwotę, która wynosiłaby od 40 do 65 proc. ostatniego wynagrodzenia podstawowego. Taki dodatek jest wypłacany przez trzy lata.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: superbiz.pl

bDXRHtoy
KOMENTARZE
(129)
gość
3 lata temu
To teraz dla odmiany po sukcesie w postaci odchudzenia Eurobzdury poprzez Brexit te jewropejskie dupognioty powinny mieć obniżone pensje i towarzyszące im świadczenia. Pieniędzy w kasie będzie mniej to i oni powinni zarabiać mniej.
ZenekM
3 lata temu
Jakby powiedziała Szydłowa: należy mu się - i tyle.
Zbigniew
3 lata temu
Nie będzie to mu potrzebne jak się załapie na program cela+. Za całokształt swojej zdradzieckiej działalności na 30 lat bez możliwości przedterminowego zwolnienia sobie już zapracował. Poza tym panowie kibole też mają z rudzielcem pewne spray do przedyskotowania. Pytanie się tu tylko nasuwa - kto go pierwszy dorwie - prokuratura czy kibole.
bDXRHtoz
wróżka
3 lata temu
Myślę ,że jeżeli wróci do polski to ta forsa już na nic mu się nie przyda tpo już będzie koniec ....
cosiedziejesi...
3 lata temu
zbiera na kaucje dla siebie :)
kret75
3 lata temu
najpierw były dotacje z fundacji Schumana, teraz zarobki w Brukseli, więc nasz "patriota" dzielnie usiłuje się odwdzięczać pracodawcom. Prawdziwy z niego "heros"
Jaro
3 lata temu
Tusk po zakończeniu kadencji będzie musiał te pieniążki wydać na adwokatów, żeby nie iść do puchy
goldengecko
3 lata temu
Za takie stanowisko w UE to dostał grosze i na ich zarobki u nas pseudoPosłowie na premiach wyciągają wiecej
Gosc
3 lata temu
Pis won od naszej ojczyzny!
Szmalcownik
3 lata temu
Dla siebie i dla mafii umie załatwić pieniążki,A dla plebsu ani jednego sternika.
HWDPiS
3 lata temu
To chyba dobrze, że Polacy dużo zarabiają.
Polak
3 lata temu
Zbiera na obrońców od Giertycha lub innych,albo willę w ciepłym kraju ,bo tu powrotu niema,albo będzie bardzo przykry.
sdf
3 lata temu
rudy z wermachtu,dostał stołek od Makreli,za sprzedawanie Polski i Polaków i niszczenie konkurencji,za niszczenie gospodarki
bDXRHtor
grama1970
3 lata temu
Siostra Angela załatwiła ciepła posadkę....
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić