o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Grzegorz Burtan
Grzegorz Burtan
|
aktualizacja

"Minecraft" rozbija bank. 30 milionów sprzedanych egzemplarzy

0
Podziel się

O takie wyniki biją się najwięksi. "Minecraft" kultowa już gra o sześcianach, budowaniu i niszczeniu, właśnie przekroczyła próg 30 milionów sprzedanych egzemplarzy. I to tylko w wersji pecetowej.

Minecraft jest dalej kochany
Minecraft jest dalej kochany (Youtube.com)
bDZSfOOd

Wydany w 2011 "Minecraft" to już gra-instytucja. Stworzona przez studio Mojang, została wykupiona przez firmę Microsoft za blisko 2,5 miliarda dolarów. Inwestycja była co najmniej trafiona – gra zajmuje bowiem zaszczytne drugie miejsce wśród najlepiej sprzedających się gier na komputery osobiste. Wyprzedziła m.in. "Diablo III", "The Sims", czy "Starcrafta" i "World of "Warcraft". Musiała jednak ustąpić "PlayerUnknown's Battlegrounds". Strzelanina z gatunku battle royale ma odnotowanych 50 milionów sprzedanych kopii.

Według danych z października 2018 roku, na wszystkich platformach "Mincecraft" sprzedał się w liczbie 154 milionów egzemplarzy. Jak podaje Microsoft, miesięcznie odnotowuje się 91 milionów graczy.

Co ciekawe, w samych Chinach, za pośrednictwem platformy sprzedażowej Tencent, "Minecraft" trafił do 150 milionów graczy". Jak widać, ta gra to absolutnie ścisły top jeśli chodzi o liczbę sprzedanych egzamplarzy.

bDZSfOOG
KOMENTARZE
(0)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić