Wróć na

"Minęła 20" i "Woronicza 17": Michał Rachoń zawieszony

137
Podziel się

Michał Rachoń został odsunięty od prowadzenia programów "Minęła 20" i "Woronicza 17". Nieoficjalną jeszcze informację podał serwis Wirtualne Media.

Michał Rachoń
Michał Rachoń (East News)
bCHMHSlh

Rachoń został zawieszony w roli prowadzącego już 10 stycznia, tuż po wyemitowaniu w TVP Info programu "Minęła 20", zawierającego animowany segment w karykaturalny sposób przedstawiający Jerzego Owsiaka i Hannę Gronkiewicz-Waltz.

Jak podają Wirtualne Media, obowiązki Rachonia w programie "Minęła 20" przejmą zamiennie: Danuta Holecka, Adrian Klarenbach oraz Krzysztof Ziemiec. Ten ostatni prowadzić też będzie "Woronicza 17", wracając do roli z 2015 i 2016 roku, kiedy był jego gospodarzem. To właśnie Ziemca zastąpił Rachoń po rozpoczęciu pracy w TVP Info na początku 2016 roku.

Skandal w "Minęła 20"

Półtoraminutowa "Dobranocka" pojawiła się 10 stycznia na koniec programu "Minęła 20", wywołując szczególne poruszenie. Barbara Piela, która tworzy swoje filmiki dla TVP Info od września 2017 r., pokazała w niej Jurka Owsiaka jako kukłę nakręcaną przez Hannę Gronkiewicz-Waltz.

bCHMHSlj

Po zebraniu fury pieniędzy Owsiak wraca do byłej prezydent Warszawy i próbuje stawiać opór przed zagrabieniem wszystkich banknotów. Karykatura Gronkiewicz-Waltz wyciąga mu jednak z pleców kluczyk do nakręcania, ładuje gotówkę do wielkich worów, a Owsiakowi zostawia 10-złotowy banknot.

Szef TAI reaguje

- W związku z rażącymi błędami merytorycznymi dyrekcja Telewizyjnej Agencji Informacyjnej podjęła decyzję o zawieszeniu w obowiązkach służbowych wydawcy programu "Minęła 20" – napisano w oficjalnym komunikacie, podpisanym przez dyrektora TAI, Jarosława Olechowskiego.

- Kierownictwo anteny nie będzie tolerować błędów, które godzą w dobre imię Telewizji Polskiej, narażając ją na straty wizerunkowe i przynosząc jej ujmę – dodał Olechowski.

bCHMHSlp

Razem z wydawcą, Krystianem Krawielem, został zawieszony również Rachoń.

Owsiak rezygnuje

Od kilkudziesięciu godzin cała Polska żyje atakiem nożownika podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku. Mężczyzna zaatakował prezydenta miasta Pawła Adamowicza na scenie. Polityk natychmiast został przetrasnsportowany do szpitala, gdzie przeszedł operację. Niestety, nie udało się go uratować.

Po ogłoszeniu informacji o śmierci Pawła Adamowicza, odbyła się konferencja, na której Jerzy Owsiak zrezygnował z funkcji prezesa WOŚP.

- Osobiście składam rezygnację z funkcji szefa fundacji i szefa zarządu. Fundacja będzie dalej funkcjonowała - powiedział.

bCHMHSlq

- Nie będąc już szefem fundacji będę dla niej pracował, ale nie będę podejmował decyzji. Jeśli mnie nie będzie, to może tym wszystkim szaleńcom będzie łatwiej - dodał.

- Prezydent Gdańska był z nami i będzie z nami. Do końca świata i jeden dzień dłużej - mówił. - Nienawiść, która jest gdzieś w ludziach eksplodowała w sposób ekstremalny. Trudno winić organizatorów, to zdarzyło się na pokojowej, fantastycznej, bliskiej wielku Polakom imprezie - dodał Owsiak.

Jerzy Owsiak zaznaczył, że "od 25 lat stacza boje z ludźmi, którzy tak samo mu grożą". - Niestety polski wymiar sprawiedliwości i policja kompletnie nie dają sobie z tym rady. Zgłaszamy te rzeczy na policję i sami mówimy, że nie warto, bo nikt z tym nic nie robi - podkreślił, cytowany przez portal polskieradio24.pl.

bCHMHSlK
KOMENTARZE
(137)
prawicowiec
rok temu
dobry moment na wprowadzenie kary śmierci dla morderców
NagaPrawda
rok temu
Każdy w Polsce wie Kto to jest Owsiak i kto to jest HGW a filmik pokazał tylko rzeczywistość !
Pola
rok temu
jak sié ma ten filmik do Ucha prezesa pytam
bCHMHSlL
maciek
rok temu
Zapomnial Pan szanowny Panie ze demokratyczne panstwo prawa to jest tylko teoria. Cenzura jest tu wieksza niz na przyklad kilkanascie lat temu. To dziala teraz tak ze chroni sie bandyte zakrywajac jego morde....A pamieta ktos program polskie zoo? Powinien go obejrzec Pan Bolek...Tez tam mial swoja karykaturke. Program ogladalo sie dobrze i jakos nikt nikogo nie zawieszal...
nora
rok temu
Dyktatura komunistyczna bierze górę, a TVP ze strachu trzęsie portkami!
Najnowsze komentarze (137)
rxd
rok temu
Teraz odsunięty,a po zmianie władzy pójdzie siedzieć.
Kaem
rok temu
Kompromitująca dla kierownictwa tvp decyzja o zawieszeniu Rachonia. Naruszyliście wolność słowa , wolność wypowiedzi, przykładne dziennikarstwo, inteligentny przekaz, kulturalne riposty. Czy to był za wysoki poziom dziennikarstwa jak na standardy tvp i innych mediów oraz odbiorców.
Zbychu
rok temu
Dobre programy tworzyl i rzetelne nie takie jak w tvn 24
Roman
rok temu
To jest najbardziej wiarygodny dziennikarz w Polsce
hmm
rok temu
Owsik w koncu jak chlop zrezygnowal, czy byla to taka babska podpucha?
Hmm
rok temu
Nawet karykatury nie mozna umieszczac w tv? Az do tego stopnia zidiocialy instytucje?
ssas
rok temu
Oddajcie pana Rachonia.
hector
rok temu
niech żyje wolny most
bCHMHSlD
gosia
rok temu
i co uja? cisza, co? a! to nie tvn
Jjjoot
rok temu
Nie jest profesjonalny i bardzo stronniczy. Przyklad dla studentow dziennikarstwa jezeli chodzi o to jak nie powinien wygladac program telewizyjny
miecias
rok temu
Będę czekał na program prowadzony przez M. Rachonia. A B. Piela jest artystką i ma prawo wyśmiewać się z osób publicznych. Natomiast ordynarne wyskoki w postaci: Klątwa, Kler, urodziny H. czy łagodniejsze Ucho P. przechodzą gładko. Zobaczcie jakie są wrogie układy nad naszymi głowami. We wszystkich mediach są wrażliwi dziennikarze.
ADI
rok temu
rachoń tylko nadaje się do rydzyka, rydzyk pasterz napewno potrzebuje takich BARANÓW do swojego stada*
Scerba
rok temu
Jeżeli się szydzi z PIS i Jarosława Kaczyńskiego to jest O.K. ( specjaliści od kilku lat TVN , POlszmat , Gazeta jąkały ) natomiast nie można dotykać sekty PO, POKO, .Nowośmiesznej ,Razem i Osobno ,bo od razu krzyk, skargi do U.E.,protesty,marsze ,ogólny aj waj........... Totalna POrażka !!!!!
jagrazka
rok temu
Plastusie były fajne , dowcipne i nawiązujące do wydarzeń , nic zlego nie widzialam w tych mini teatrzykach , trzeba tez miec dystans do siebie tez i oceniac w kategoriach dowcipu a tu jakbymy byli w komunie , obowiązuje jedna linia i nie mozna sie wychylać , żle postąpiono naprawde żle
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić