Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

"Minęła 20" i "Woronicza 17": Michał Rachoń zawieszony

137
Podziel się

Michał Rachoń został odsunięty od prowadzenia programów "Minęła 20" i "Woronicza 17". Nieoficjalną jeszcze informację podał serwis Wirtualne Media.

Michał Rachoń
Michał Rachoń (East News)
bEEEgtnp

Rachoń został zawieszony w roli prowadzącego już 10 stycznia, tuż po wyemitowaniu w TVP Info programu "Minęła 20", zawierającego animowany segment w karykaturalny sposób przedstawiający Jerzego Owsiaka i Hannę Gronkiewicz-Waltz.

Jak podają Wirtualne Media, obowiązki Rachonia w programie "Minęła 20" przejmą zamiennie: Danuta Holecka, Adrian Klarenbach oraz Krzysztof Ziemiec. Ten ostatni prowadzić też będzie "Woronicza 17", wracając do roli z 2015 i 2016 roku, kiedy był jego gospodarzem. To właśnie Ziemca zastąpił Rachoń po rozpoczęciu pracy w TVP Info na początku 2016 roku.

Skandal w "Minęła 20"

Półtoraminutowa "Dobranocka" pojawiła się 10 stycznia na koniec programu "Minęła 20", wywołując szczególne poruszenie. Barbara Piela, która tworzy swoje filmiki dla TVP Info od września 2017 r., pokazała w niej Jurka Owsiaka jako kukłę nakręcaną przez Hannę Gronkiewicz-Waltz.

bEEEgtnr

Po zebraniu fury pieniędzy Owsiak wraca do byłej prezydent Warszawy i próbuje stawiać opór przed zagrabieniem wszystkich banknotów. Karykatura Gronkiewicz-Waltz wyciąga mu jednak z pleców kluczyk do nakręcania, ładuje gotówkę do wielkich worów, a Owsiakowi zostawia 10-złotowy banknot.

Szef TAI reaguje

- W związku z rażącymi błędami merytorycznymi dyrekcja Telewizyjnej Agencji Informacyjnej podjęła decyzję o zawieszeniu w obowiązkach służbowych wydawcy programu "Minęła 20" – napisano w oficjalnym komunikacie, podpisanym przez dyrektora TAI, Jarosława Olechowskiego.

bEEEgtnx

- Kierownictwo anteny nie będzie tolerować błędów, które godzą w dobre imię Telewizji Polskiej, narażając ją na straty wizerunkowe i przynosząc jej ujmę – dodał Olechowski.

Razem z wydawcą, Krystianem Krawielem, został zawieszony również Rachoń.

Owsiak rezygnuje

Od kilkudziesięciu godzin cała Polska żyje atakiem nożownika podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku. Mężczyzna zaatakował prezydenta miasta Pawła Adamowicza na scenie. Polityk natychmiast został przetrasnsportowany do szpitala, gdzie przeszedł operację. Niestety, nie udało się go uratować.

Po ogłoszeniu informacji o śmierci Pawła Adamowicza, odbyła się konferencja, na której Jerzy Owsiak zrezygnował z funkcji prezesa WOŚP.

bEEEgtny

- Osobiście składam rezygnację z funkcji szefa fundacji i szefa zarządu. Fundacja będzie dalej funkcjonowała - powiedział.

- Nie będąc już szefem fundacji będę dla niej pracował, ale nie będę podejmował decyzji. Jeśli mnie nie będzie, to może tym wszystkim szaleńcom będzie łatwiej - dodał.

- Prezydent Gdańska był z nami i będzie z nami. Do końca świata i jeden dzień dłużej - mówił. - Nienawiść, która jest gdzieś w ludziach eksplodowała w sposób ekstremalny. Trudno winić organizatorów, to zdarzyło się na pokojowej, fantastycznej, bliskiej wielku Polakom imprezie - dodał Owsiak.

bEEEgtnz

Jerzy Owsiak zaznaczył, że "od 25 lat stacza boje z ludźmi, którzy tak samo mu grożą". - Niestety polski wymiar sprawiedliwości i policja kompletnie nie dają sobie z tym rady. Zgłaszamy te rzeczy na policję i sami mówimy, że nie warto, bo nikt z tym nic nie robi - podkreślił, cytowany przez portal polskieradio24.pl.

bEEEgtnS
KOMENTARZE
(137)
rxd
3 lata temu
Teraz odsunięty,a po zmianie władzy pójdzie siedzieć.
Kaem
3 lata temu
Kompromitująca dla kierownictwa tvp decyzja o zawieszeniu Rachonia. Naruszyliście wolność słowa , wolność wypowiedzi, przykładne dziennikarstwo, inteligentny przekaz, kulturalne riposty. Czy to był za wysoki poziom dziennikarstwa jak na standardy tvp i innych mediów oraz odbiorców.
Zbychu
3 lata temu
Dobre programy tworzyl i rzetelne nie takie jak w tvn 24
bEEEgtnT
Roman
3 lata temu
To jest najbardziej wiarygodny dziennikarz w Polsce
hmm
3 lata temu
Owsik w koncu jak chlop zrezygnowal, czy byla to taka babska podpucha?
Hmm
3 lata temu
Nawet karykatury nie mozna umieszczac w tv? Az do tego stopnia zidiocialy instytucje?
ssas
3 lata temu
Oddajcie pana Rachonia.
hector
3 lata temu
niech żyje wolny most
gosia
3 lata temu
i co uja? cisza, co? a! to nie tvn
Jjjoot
3 lata temu
Nie jest profesjonalny i bardzo stronniczy. Przyklad dla studentow dziennikarstwa jezeli chodzi o to jak nie powinien wygladac program telewizyjny
miecias
3 lata temu
Będę czekał na program prowadzony przez M. Rachonia. A B. Piela jest artystką i ma prawo wyśmiewać się z osób publicznych. Natomiast ordynarne wyskoki w postaci: Klątwa, Kler, urodziny H. czy łagodniejsze Ucho P. przechodzą gładko. Zobaczcie jakie są wrogie układy nad naszymi głowami. We wszystkich mediach są wrażliwi dziennikarze.
ADI
3 lata temu
rachoń tylko nadaje się do rydzyka, rydzyk pasterz napewno potrzebuje takich BARANÓW do swojego stada*
Scerba
3 lata temu
Jeżeli się szydzi z PIS i Jarosława Kaczyńskiego to jest O.K. ( specjaliści od kilku lat TVN , POlszmat , Gazeta jąkały ) natomiast nie można dotykać sekty PO, POKO, .Nowośmiesznej ,Razem i Osobno ,bo od razu krzyk, skargi do U.E.,protesty,marsze ,ogólny aj waj........... Totalna POrażka !!!!!
bEEEgtnL
jagrazka
3 lata temu
Plastusie były fajne , dowcipne i nawiązujące do wydarzeń , nic zlego nie widzialam w tych mini teatrzykach , trzeba tez miec dystans do siebie tez i oceniac w kategoriach dowcipu a tu jakbymy byli w komunie , obowiązuje jedna linia i nie mozna sie wychylać , żle postąpiono naprawde żle
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić