o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Karolina Błaszkiewicz
Karolina Błaszkiewicz
|
aktualizacja

Minister Radziwiłł zabiera Polkom tabletki. Odpowiada mu… brytyjska drogeria

6
Podziel się

Polski rząd odebrał kobietom prawo do zakupu antykoncepcji awaryjnej bez recepty. Od 22 lipca będą musiały zdać się na łaskę lekarzy i farmaceutów. Tymczasem na ratunek przybywają Brytyjczycy. Drogeria sprzedająca tabletki 'dzień po' obniżyła ich cenę o połowę.

fot. shutterstock
fot. shutterstock (Shutterstock.com)
bEiVuCRN

"Superdrug (sieć drogerii - red.) obniżył koszt pigułki z 25 do 13,49 funtów. To odpowiedź na ruch prawicowego rządu Polski, który rozpoczyna 'kontrrewolucję seksualną'" – informują brytyjskie media. Wszystko zaczęło się pod koniec czerwca tego roku, kiedy Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy ograniczającej dostęp do tabletek. Dokument zacznie obowiązywać w najbliższą sobotę, 22 lipca.

Wyspiarski koncern farmaceutyczny nie jest ostatnią deską ratunku dla Polek. "Women on Waves", kobieca organizacja walcząca m.in. o prawo do aborcji, wystawia im już e-recepty, akceptowane przez apteki. W Warszawie 17 z nich stosuje tzw. "klauzulę sumienia". – Antykoncepcja awaryjna według dostępnych badań naukowych nie zagraża kobietom. Można przyjąć ją raz czy nawet kilka razy w ciągu paru miesięcy i nic się nie stanie – mówiła nam dr Rebecca Gomperts, założycielka "Women on Waves". Co innego sądzi minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, który "nie przepisałby tabletki 'dzień po' własnej córce".

bEiVuCRP
Zobacz także: Zobacz: Ostatnie dni pigułki "dzień po" bez recepty. Czy ustawiają się po nią kolejki?

Szukasz kosmetyków do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów, produktów do makijażu albo perfum? Wejdź na stronę Sephora kody rabatowe.

bEiVuCSq
KOMENTARZE
(6)
to smutne
4 lata temu
DO - rtst osobo o nie określonej płci smutne że brakuje Ci wiedzy kim jest prostytutka, a obrażanie nie znanych osób świadczy o ?!
J D
4 lata temu
Ponieważ Polaków jest za dużo i trzeba ograniczyć ich rozmnażanie. Niewolników wystarczy 15 milionów jako służba i obsługa zachodniej monarchii
pepe
4 lata temu
Trzeba użyć mózgu przed, a nie pigułki po.
bEiVuCSr
Mastalka
4 lata temu
Dobrze wiedzieć, że mamy sprzymierzeńców w walce o dostęp do antykoncepcji. Ja osobiście nie skorzystałabym z pigułki "po" bo mam założony levosert jednak niejedna koleżanka z mojego otoczenia bazuje na antykoncepcji awaryjnej i wiem jakie to dla niej ważne.
e
4 lata temu
Myślę, że wzięcie pigułki ma mniejszy wpływ na życie i zdrowie kobiety niż urodzenie i wychowanie niechcianego dziecka. Ale może w PIS-ie czy innym kościele mają lepsze dane.
nie dziwi mni...
4 lata temu
Oczywiście, żę tak. Przecież Brytyjczycy nie będą się martwić o zdrowie Polek. W/g mnie to nawet powinny dawać za darmo.Niech biorą.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić