o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Violetta Baran
|

Minister Szyszko zabrał głos w sprawie wichury na Pomorzu. I wywołał burzę

18
Podziel się

Minister Szyszko zapowiedział pomoc dla właścicieli prywatnych lasów spustoszonych przez wichurę. Lasy Państwowe mają na to przeznaczyć ok. 35 mln zł. Jednak nie ta informacja wstrząsnęła internautami. Co więc wywołało ożywioną dyskusję w sieci?

Minister środowiska Jan Szyszko podczas wizyty w punkcie sztabu kryzysowego przy moście na rzece Brda w miejscowości Rytel
Minister środowiska Jan Szyszko podczas wizyty w punkcie sztabu kryzysowego przy moście na rzece Brda w miejscowości Rytel (PAP, Dominik Kulaszewicz)
bDAfxtsl

W rozmowie z Radiem Warszawa minister środowiska Jan Szyszko pytany był o skutki nawałnicy, która niespełna dwa tygodnie temu spustoszyła Bory Tucholskie na Pomorzu. Szef resortu środowiska stwierdził, że sprzątanie drzew usuwanych przez wichurę potrwa ok. 3-4 lat. Dodał też, że "gdyby wichura o sile takiej, jak na Kaszubach, wystąpiła w Puszczy Białowieskiej, to by tam nie pozostało ani jedno drzewo".

Słowa ministra zacytowano na oficjalnym profilu Ministerstwa Środowiska na Twitterze. Komentarze pojawiły się niemal natychmiast.

bDAfxtsn
bDAfxtst
bDAfxtsu

Pod koniec lipca Trybunał Sprawiedliwości UE podjął decyzję o natychmiastowym nakazie wstrzymania wycinki na obszarach chronionych Puszczy Białowieskiej. To środek tymczasowy, o który wnioskowała Komisja Europejska.

bDAfxtsv

Resort środowiska w odpowiedzi do Trybunału Sprawiedliwości UE napisał, że wstrzymanie wycinki w Puszczy Białowieskiej, jak tego chce Komisja Europejska, spowoduje szkody w środowisku o szacowanej wartości 3,2 mld zł. Podkreślono, że działania Polski są zgodne z przepisami dyrektyw ptasiej i siedliskowej, a nawet niezbędne dla ochrony przyrody.

Zobacz także: Protesty w Puszczy Białowieskiej

Przeciwnego zdania jest Komisja Europejska, która właśnie za nieprzestrzeganie tych regulacji rozpoczęła procedurę o naruszenie prawa unijnego w Polsce. Obie dyrektywy są podstawą europejskiego programu Natura 2000.

bDAfxtsw

Wycinka w Puszczy Białowieskiej ma - zdaniem resortu środowiska - zapobiec rozprzestrzenianiu się kornika drukarza i chronić las.

bDAfxtsO
KOMENTARZE
(18)
ch.b
3 lata temu
Kto tego żula - praktykującego alkoholika wziął na ministra?
Ricko
3 lata temu
Szkoda że akurat podczas tego żywiołu nie był w tamtych rejonach na polowaniu....:(
Waran
3 lata temu
Kwintesencja cynizmu najbardziej godnego reprezentanta partii...
bDAfxtsP
J
3 lata temu
No to poczekaj cwe...lu jak unia dowali nam kare...ktora ty I twoja prostacka sekta powinna zaplacic.
Twoj cien
3 lata temu
Szyszko oddaj rysia :(
Najnowsze komentarze (18)
rrs
3 lata temu
Kornik drukarz w kategorii "szkodnictwo" jest daleko za tym menelem.
polak
3 lata temu
chory facet i kto jest u władzy ???????
ALEK
3 lata temu
Zbliża się 1 września, może o 4,57 Niemcy przyjdą nas uczyc prawdziwej, europejskiej demokracji ,wraz z PO,Nowoczesną KOD?!A ja oczekuję od Pani Premier oświadczenia, kiedy te resortowe ujadacze z mazgułami, frasyniukami, bolkami , budkami ,sikorskimi(małe litery ,bo są tak mali) wreszcie zostaną rozliczeni przed narodem?
Jaro
3 lata temu
Samych ,,światłych ekologów "zebrało się na forum ,nieuki hehehe.Brawo ministrze !!!!! ratujmy puszczę..Miało,, paść "następne dobro narodowe!!!!
hm
3 lata temu
no pseudoekolodzy protestujemy przeciwko burzy
Mat
3 lata temu
Sam jesteś próchno
On
3 lata temu
Ratują puszę wycinając drzewa zarażone kornikiem tylko dlaczego korują pnie na miejscu i kornika zostawiają w lesie.
Emi
3 lata temu
Naprawde nie rozumiem! Przecież w tej wypowiedzi nie ma niczego złego. Niemieckie media juz nie wiedzą o co sie doczepic
bDAfxtsH
marek
3 lata temu
pierwsza ustawa po wakacjach to rozwiązać sejm :-)
Juhas
3 lata temu
Burza w szklance wody wywołana przez o2
Twoj cien
3 lata temu
Szyszko oddaj rysia :(
ddd
3 lata temu
Nie wszystkim Bozia rozum dała.
Nie odpuszcze
3 lata temu
Szyszko dlaczego zabiles rysia, ktory jest pod ochrona.
J
3 lata temu
No to poczekaj cwe...lu jak unia dowali nam kare...ktora ty I twoja prostacka sekta powinna zaplacic.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić