Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Minister uderza w sędziów. Sebastian Kaleta: jeżdżą na wycieczki za granicę i skarżą się

17
Podziel się

- To kłamliwa, fałszywa, niska narracja sędziów, którą oni przekazują na Zachód - mówi wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta, komentując krytykę zmian PiS w sądownictwie ze strony stowarzyszeń sędziowskich.

Wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta
Wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta (PAP, Wojciech Olkuśnik)
bEDWZeaJ

Tzw. ustawa kagańcowa (dyscyplinująca) wchodzi w życie w piątek. Sebastian Kaleta o wątpliwości ws. nowych regulacji pytany był w Polskim Radiu 24. Zdaniem wiceszefa resortu sprawiedliwości środowiska sędziowskie "budują atmosferę, że już są w Polsce jakieś masowe aresztowania".

- Wielokrotnie w rozmowach z naszymi partnerami z Unii Europejskiej musieliśmy się z tego tłumaczyć - mówił Kaleta.

Dodał, że to "kłamliwa, fałszywa, niska narracja sędziów", którą "przekazują na Zachód". - Sędziowie ciągle jeżdżą na wycieczki za granicę i skarżą się, jak w Polsce jest źle. Opozycja im przygrywa. Niestety musimy odkręcać kłamstwa - powiedział w rozmowie z publicznym radiem Kaleta.

bEDWZeaL

Zobacz też: Vera Jourova napisała o "zniszczeniu". Patryk Jaki odpowiedział

W podobnym tonie zastępca Zbigniewa Ziobry mówił o europosłach opozycji. Oskarżał ich o nastawianie partnerów politycznych w Europie przeciwko Polsce.

bEDWZeaR

- Dlatego są te wszystkie debaty o praworządności. Opozycja błaga o reakcję, o interwencję - mówił Kaleta, nawiązując do wtorkowej dyskusji na temat Polski w Parlamencie Europejskim.

Ustawa kagańcowa. Ujawnione zostaną nazwy stowarzyszeń

Minister odniósł się również do kontrowersji ws. obowiązku ujawnienia przez sędziów (ale także prokuratorów) członkostwa w stowarzyszeniach, co zakłada tzw. ustawa kagańcowa.

- Ujawnione zostaną dane na temat tego, w jakich stowarzyszeniach aktywnie działają konkretni sędziowie. Natomiast nie będą ujawnione żadne dane wrażliwe na temat danego sędziego - powiedział w Polskim Radiu 24 Sebastian Kaleta.

bEDWZeaS

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEDWZebm
KOMENTARZE
(17)
aaa
2 lata temu
Cóż taniej latać na koszt państwa po kraju
afrykaner
2 lata temu
jak minister wyjaśni że w kaczym dole zamyka się do szpitali psychiatrycznych zdrowych ludzi żeby odebrać im ich posiadłości albo narazili się komuś bogatemu lub złożyli skargę na pseudo policję której bardziej do ORMO bo policja jest na zachodzie.
New
2 lata temu
Magister? Co ty łykasz ?
bEDWZebn
Masakra
2 lata temu
Najpierw zniszczyc inteligęcję a potem za pomocom 500+ można motłochem sterowac...IIIrzesza wam się marzy....coraz więcej tych analogi wprowadzacie
ip123
2 lata temu
Bogate doświadczenie, uznanie w międzynarodowych środowiskach prawniczych upoważnia do wygłaszania takich zarzutów. Tę lata walki o niezależność Sądów i Sędziów w PRLu , znajomość trudnego bytu to podstawa takiego zachowania.Jesteśmy 31 lat po transformacji ustrojowej, więc jak się na co najmniej 56 lat to można coś na ten temat wiedzieć i "karcić"dywagacjami innych "współplemieńców".
WYBORCA
2 lata temu
KASTA BASTA
POLAK
2 lata temu
PATOLOGIA KASTY I PO
Kto dolki..
2 lata temu
Jak przestaniecie rzadzic i bedziesz tak terroryzowany przez nastepny rzad, jak teraz terroryzujesz sedziow z kolesiami to bedziesz Kaleta siedzial na tylku i plakal po kryjomu w domu czy polecisz do Trampa na skargę??? Lepiej zeby to bylo PO, bo Konfederacja bedzie bardziej butna i bardziejlobuzerska od Was Kaleta.
sens
2 lata temu
Sędziowie byli zadowoleni jak tworzyli zwartą niedostępną i całkowicie bezkarną grupę .A zgodnie z konstytucją wszyscy jesteśmy równi i podlegamy tak pozytywnej jak i negatywnej ocenie i karze za łamanie prawa .A dla nich i części polityków najważniejszy jest stołek ,forsa i bezkarność .
ddd
2 lata temu
odezwało się jedno z ZER zebry!
jaroga
2 lata temu
Kaleta lepiej żeby nigdzie nie jeździl za granice bo sie będą Polaków bali :/
serm
2 lata temu
a np.Kempa nie jeździła???? banda hipokrytów
Jorgus
2 lata temu
A co.mają robić jak w Polsce nikt z nimi nie rozmawia bo w rządzie uważają że oni wszystko.najlepiej wiedzą
bEDWZebf
Kazik
2 lata temu
To może, tak przy okazji, wreszcie ujawnicie listy poparcia do krs.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić