REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
oprac. Witold Ziomek06.08.19 (19:48)

Ministerstwo finansów: nie będzie podwyżek dla posłów

- Nie jest planowana zmiana kwoty bazowej, od której zależą m.in. wynagrodzenia ministrów, posłów oraz senatorów - poinformował we wtorek PAP rzecznik ministerstwa finansów Paweł Jurek.
Tomasz Gzell / PAP

Ministerstwo dementuje w ten sposób informacje "Rzeczpospolitej", która pisała, że zarobki posłów mają pójść w górę o 631 złotych.

O podwyżce miała poinformować posłów podczas posiedzenia Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych szefowa Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska.

REKLAMA

Rzekoma podwyżka miała być wynikiem ogólnego wzrostu płac dla sektora aministracyjnego. W ministerstwie trwają prace nad projektem ustawy budżetowej na rok 2020.

Oglądaj też: Wicepremier o zarobkach w budżetówce: My ministrowie jakoś dajemy sobie radę

"Zakładany jest wzrost wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej, przy czym nie dotyczy to osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe. Nie jest bowiem planowana zmiana kwoty bazowej, od której zależą m.in. wynagrodzenia ministrów, posłów oraz senatorów" - podkreślił rzecznik resortu.

Podwyżki, o których pisała "Rzeczpospolita", zostały jednak ujęte w planach Kancelarii Sejmu na przyszły rok.

"W przedmiotowej sprawie Minister Finansów wystosował 10 lipca 2019 r. pismo do szefa Kancelarii Sejmu, w którym poinformował, że kwoty bazowe dla osób objętych mnożnikowymi systemami wynagrodzeń oraz wynagrodzenia osób objętych i nieobjętych mnożnikowymi systemami wynagrodzeń zostały zwiększone o 6 proc.. Kancelaria Sejmu, jako płatnik poselskich uposażeń i diet, była zobowiązana do uwzględnienia powyższych informacji w planach finansowych na przyszły rok" - tłumaczyłp Centrum Informacyjne Sejmu i jednocześnie przypomniało, że do momentu uchwalenia budżetu jakiekolwiek propozycje Ministerstwa Finansów w tej sptrawie należy traktować jako projekt, a nie ostateczne ustalenia.

Według zapowiedzi resortu, projekt ustawy budżetowej ma trafić pod obrady Rady Ministrów pod koniec sierpnia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij