Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

"Mógłby mieć szansę w wyborach prezydenckich". Paweł Rabiej o rozmowach w Nowoczesnej o kandydacie

10
Podziel się

Wybory prezydenckie coraz bliżej, trwa szukanie kandydata w Koalicji Obywatelskiej. Tymczasem Paweł Rabiej zdradza, o jakim polityku dyskutują działacze Nowoczesnej. - Senator Wadim Tyszkiewicz mógłby mieć szansę w wyborach prezydenckich - przyznał wiceprezydent Warszawy.

Od lewej: Wadim Tyszkiewicz, Pawel Rabiej, Aleksandra Dulkiewicz
Od lewej: Wadim Tyszkiewicz, Pawel Rabiej, Aleksandra Dulkiewicz (East News)
bEDJNjat

Paweł Rabiej był gościem RMF FM. Był pytany m.in. o to, czy Rafał Trzaskowski zamierza startować w wyborach prezydenckich 2020. Wiceprezydent stolicy przyznał, że nie porusza tego tematu w rozmowie z Trzaskowskim.

- Nie namawiam Rafała Trzaskowskiego, żeby powalczył o prezydenturę Polski - powiedział Rabiej. - Wygraliśmy rok temu w wyborach prezydenckich w Warszawie. I pan prezydent Trzaskowski też to rozumie - dodał.

Pojawiła się również kwestia tego, czy możliwe jest to, by Rafał Trzaskowski został szefem Platformy Obywatelskiej. - Wydaje mi się to możliwe, ale trudne z punktu widzenia logistyki zarządzania miastem - odpowiedział wiceprezydent Warszawy.

bEDJNjav
Zobacz także: Joanna Mucha odpowiada Stanisławowi Piotrowiczowi: poziom magla

Rabiej był pytany również o to, czy Nowoczesna planuje wystawić własnego kandydata na prezydenta. - Jest dużo głosów, że związany kiedyś z Nowoczesną senator Wadim Tyszkiewicz mógłby mieć szansę w wyborach prezydenckich - przyznał Rabiej, podkreślając, że w następną sobotę ma odbyć się rada krajowa partii. Polityk dodał również, że były rozmowy o połączeniu Nowoczesnej z PO, ale "partia chce zachować odrębność jako formacja liberalna".

bEDJNjaB

- Czekamy na raport ekspertów. Musimy mieć absolutną pewność, kto zawiódł. Jeżeli okaże się, że zawiodła firma na poziomie konstrukcyjnym to sądzę, że naturalne będzie roszczenie do tej firmy za błędy, które wywołała - tłumaczył Paweł Rabiej na antenie RMF FM.

- Jeżeli raport stwierdzi, że mamy do czynienia z zaniedbaniami w zakresie wykonawczym bądź zaniedbaniami w zakresie konstrukcyjnym to trudno mi sobie wyobrazić inny scenariusz niż dochodzenie odszkodowania - dodał, podkreślając, że stołeczny ratusz padł ofiarą "zmasowanej propagandy" ws. "Czajki".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEDJNjaW
KOMENTARZE
(10)
ep
2 lata temu
Jeszcze czego ale im się marzy !
ed
2 lata temu
Na pewno nikt z was z nim nie zostanie chyba po naszych trupach nie na tu miejsca dla takich brzydzimy się takimi ludźmi i wara od naszych rodzin i naszych dzieci
tvn bolek kof...
2 lata temu
a teczowe kosmici ?
bEDJNjaX
Polus
2 lata temu
Wstrętny pedaltypuje kto to wybrak
Zero
2 lata temu
Chory z-bok-ukrainiec na prezydenta RP-tylko w jego chorym umyśle może zrodzić się taki pomysł
Zyd
2 lata temu
Czy te uszy mogą kłamać?
max
2 lata temu
Dajcie marszałka senatu - ale będzie beka
fds
2 lata temu
Dajcie Hołownie i Durkiewicz,będzie para ,nowa moda prezydent w dwoch osobach.
ahfh
2 lata temu
Trzaskowski nie ma szans na prezydenturę. Taki wybór to oddanie prezydentury dudzie walkowerem.
Tęczowe twarz...
2 lata temu
Rabiej +Biedroń =LBGT
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić