Wróć na
oprac. Przemysław Ciszak
|

Monstrancja warta 90 tys. zł. dla gdyńskiej bazyliki. Spółka skarbu państwa tak zapewnia sobie promocję

30
Podziel się

Port Gdynia kupił cenną monstrancję dla Bazyliki Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Gdyni. Państwowa spółka twierdzi, że było to jedynie "przekazanie świadectwa rzeczowego" – donosi "Gazeta Wyborcza".

4 maja 2019 roku kościół pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Gdyni został podniesiony do rangi bazyliki mniejszej.
4 maja 2019 roku kościół pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Gdyni został podniesiony do rangi bazyliki mniejszej. (Leinad/CC0/Wikimedia, Leinad/CC0/Wikimedia)
bCHZdIyd

W spółce Port Gdynia 99,5 proc. udziałów posiada Skarb Państwa. To właśnie ta państwowa firma kupiła dla gdyńskiej bazyliki zdobną monstrancję wartą 90 tys zł – dowiedziała się nieoficjalnie "Gazeta Wyborcza".

Tabliczka umieszczona na naczyniu liturgicznym informuje, kto je ufundował. Mimo tego spółka przekonuje, że żadnego fundowania nie było. Jak tłumaczy dziennikowi, "zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. nie ufundował monstrancji, lecz przekazał świadczenie rzeczowe w postaci monstrancji, uzgodnione zawartą z Parafią NMP Królowej Polski w Gdyni umową promocyjną, w zamian za otrzymane od drugiej strony umowy świadczenia kształtujące wizerunek Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A., których wartość została wyliczona jako ekwiwalentna".

bCHZdIyf

Ekspert w zakresie kreowania wizerunku medialnego i publicznego w rozmowie z "Wyborczą" stawia kolejne pytanie o formę jaką miały działania kształtujące wizerunek zarządu portu. Zarząd portu jednak nie wyjaśnia tej kwestii.

Nie zamierza również ujawniać szczegółów umowy i jej pełnej wartości. W odpowiedzi na pytania dziennika informuje, że może to zaszkodzić firmie podczas negocjowania takich usług w przyszłości.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bCHZdIyG
KOMENTARZE
(30)
Tu i teraz
rok temu
a dla niepełnosprawnych brakuje podobno pieniędzy , na żłobki , przedszkola i hospicja też nie ma ?
-64
rok temu
ja też chcę maybacha przyda mi się na dojazdy do pracy , ktoś za sponsoruję
Szok
rok temu
Czarna mafia rządzi. Okrada cały czas nas a Polacy klaszczecie na złodziei .
bCHZdIyH
antykomer
rok temu
Postawienie kolejnego kościoła nie zapewni obywatelom dobrobytu. Mogliby już dać ciężko chorym na operacje za granicami kraju. Nie brakuje takich.
as
rok temu
Partia o sorki Kościół z narodem a naród z kościołem- to już było w czerwonym wydaniu a teraz jest w czarnym
Najnowsze komentarze (30)
ministrant
rok temu
znajac zycie to adresat monstrancji przetopi ja i spieniezy
Izzu36
rok temu
Skandal! Jezus nigdy nie mówił, że chce być czczony w taki sposób!
Konrad Leczko...
rok temu
Układ Gdański Układ Gdyński i Układ Sopocki tworzą razem od lat układ Trójmiejski. Adamowicz, Szczurek i Karnowski a teraz Dulkieiwicz. Kiedyś Nikoś teraz zagraniczne korporacje i szemrani bizmeseni pokroju Mariusa Olecha i deweloperów typu Inpro Atal Robyg czy Górski. A do tego Kosciół najpierw Gocłowski a teraz Flaszka Głódź trzymający sztamę z wlada i biznesem. Port to władność miasta i skarbu państwa. Przymilają się kościołowi i falszce żeby ich popierał
27:1
rok temu
Złota, a skromna...
S kraj nędzy
rok temu
To typowy przekręt z wyłudzaniem pieniędzy. Umowa na świadczenie usług, których nie było lub ich wartość to bardzo mała część sumy zapłaty. Gdzie prokuratura, co robi w tej sprawie, jawnie nas okradają. Kto podpisywał taką umowę, wcześniej czy później ktoś się upomni o wyprowadzanie pieniędzy.
Tomek
rok temu
Marmurowe pałace, służba, złoto i luksusowe samochody, a władza państwowa na kolanach. Magnateria.
antykomer
rok temu
Postawienie kolejnego kościoła nie zapewni obywatelom dobrobytu. Mogliby już dać ciężko chorym na operacje za granicami kraju. Nie brakuje takich.
załamany kato...
rok temu
Boże broń nas przed takim kościołem!!
bCHZdIyz
chory człowie...
rok temu
Nie ma pieniędzy na służbę zdrowia ?????
gdzie my żyje...
rok temu
jakie to polskie i katolickie. obłuda!!! a nie lepiej chorych wspomagać? no tak, to naród może przegapić
Ludź
rok temu
Polacy, musimy się ocknąć i odciąć facetów czarnych, i innych kolorowych sukienkach, od społecznych pieniędzy. Dlaczego uchwalono takie możliwości trwonienia naszych pieniędzy?
Qwerty
rok temu
Sprzeniewierzenie publicznych pieniedzy. ABW o 6 rano - puk puk do zarzadu.
Niko
rok temu
Skalski goni rydzyka. Kolejny diabeł łasy na pieniądze. Najpierw zdewastował kościółek teraz wyciąga kase na złoto. Nigdy więcej nie pójde do tego kościoła.
PROSTE !?!
rok temu
Czyli .... nie trzeba urzędom skarbowym w Pl zgłaszać ŻADNYCH prezentów otrzymanych np; z okazji komunii ect. /co jest..."nakazem"/ - because ... jest to wszak "świadczenie rzeczowe w zamian za otrzymane od drugiej strony umowy świadczenia kształtujące wizerunek darczyńcy, których wartość została wyliczona jako ekwiwalentna".
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić