o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Karolina Kołodziejczyk
Karolina Kołodziejczyk
|

Morderstwo 10-letniej Kristiny. Groźby pod adresem Jakuba A. w areszcie. Interwencja służb

32
Podziel się

Morderstwo 10-letniej Kristiny budzi kontrowersje również w Areszcie Śledczym w Świdnicy, gdzie trafił Jakub A. W internecie krążą nagrania, na których słychać, jak więźniowie zareagowali na przyjazd podejrzanego o zabójstwo dziecka. Jak dowiedziała się Wirtualna Polska, funkcjonariusze Służby Więziennej musieli zainterweniować.

Areszt śledczy w Świdnicy. Tam trafił Jakub A.
Areszt śledczy w Świdnicy. Tam trafił Jakub A. (East News)
bELzhPaZ

W sieci pojawiły się filmy, na których zarejestrowano mury Aresztu Śledczego w Świdnicy. To tam trafił Jakub A., który jest podejrzany o zabójstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin. 22-latek spędzi tam trzy miesiące, czekając na proces.

Nagrania pokazują, jak współwięźniowie zareagowali na przyjazd Jakuba A. Słychać jedynie przekleństwa, groźby oraz bardzo wyraźne skandowanie "wieszaj się". Były tak głośne, że mogli je usłyszeć przechodnie, którzy przebywali przed murami aresztu.

Wirtualna Polska zapytała rzecznika prasowego dyrektora okręgowego Służby Więziennej we Wrocławiu, kpt. Mariusza Jastrzębskiego, czy rzeczywiście więźniowie tak agresywnie zareagowali na Jakuba A. Przyznał, że pojawienie się 22-latka podejrzanego o zabójstwo 10-latki wzbudziło "pewne emocje" wśród osadzonych.

bELzhPbb
Zobacz także: Zobacz także: Jarosław Kaczyński premierem po wyborach? Komentatorzy nie wykluczają takiego scenariusza

- Funkcjonariusze aresztu śledczego zrobili wszystko, żeby zapanować nad nastrojami, przeprowadzili rozmowy z pozostałymi osadzonymi - mówi w rozmowie z WP. Na pytanie, czy taka reakcja osadzonych jest normalna odparł, że "nie należy do normy".

- Jeśli takie sytuacje następują, to stanowczo interweniujemy - zapewnił kpt. Jastrzębski dodając, że bezpieczeństwo Jakuba A. nie jest zagrożone. Jednak na pytanie czy udzielono 22-latkowi dodatkowej ochrony, nie udzielił odpowiedzi.

bELzhPbh

Kpt. Jastrzębski szacuje, że w starym budynku aresztu śledczego w Świdnicy, położonego w centrum miasta, może znajdować się około 300 osadzonych: znajdują się zarówno tymczasowo aresztowani, jak również skazani. - Głównie przebywają recydywiści penitencjarni - powiedział rzecznik w rozmowie z Wirtualną Polską.

Morderstwo 10-letniej Kristiny. Zabił z zazdrości?

Jakub A. został zatrzymany przez dolnośląską policję w niedzielę we Wrocławiu. Jeszcze tego samego dnia został przewieziony na przesłuchanie do świdnickiej prokuratury. Trwało ono kilka godzin i zostało zakończone przedstawieniem mężczyźnie zarzutu zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem.

Przypomnijmy, że 10-letnia Kristina zaginęła w czwartek w drodze ze szkoły do domu. Natychmiast ruszyły poszukiwania dziewczynki. Jeszcze tego samego dnia wieczorem przerwano je. W pobliskim lesie znaleziono jej ciało. Po sekcji zwłok, która trwała prawie 12 godzin, podano, że oficjalną przyczyną zgonu były "liczne rany kłute klatki piersiowej i szyi".

bELzhPbi

Jak ustalił dziennikarz WP Sylwester Ruszkiewicz, przyczyną okrutnego mordu na 10-letniej Kristinie była zazdrość. Podejrzany był bowiem zakochany w jej matce, a dziewczynka miała stać na drodze do związku. Mężczyzna wykorzystał, że ofiara go znała i dlatego wsiadła z nim do samochodu. 22-latek, jak wynika z ustaleń śledczych, wywiózł ją 5 kilometrów od domu i zadał jej 32 ciosy nożem.

Zanim doszło do okrutnego mordu Jakub A. szukał kogoś, kto zabije Kristinę. Jak ustaliła Wirtualna Polska, mężczyzna miał oferować 10 tys. złotych. We wtorek usłyszał drugi dodatkowy zarzut podżegania innej osoby do udziału w zabójstwie. Według śledczych, Jakub A. składał propozycję mężczyźnie zabicia dziecka ponad miesiąc temu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bELzhPbC
KOMENTARZE
(32)
xxx
2 lata temu
Jak prawo i więzienie jest łagodne to dochodzi do samosądów. Skazany powinien zapracować na swoje utrzymanie i jeszcze na pokrzywdzonych lub np. dzieci niczyje.
J. W.
2 lata temu
Może klawisze załatwia sprawę, przecież też mają rodziny, dzieci]
AM
2 lata temu
Dlaczego to niby wzbudziło emocje? Przecież więźniowie czują zwykle respekt, albo strach wobec osób, które dojonały zabójstwa...
bELzhPbD
swiety watyka...
2 lata temu
a ci skazańcy to takie fajne kolesie..ni nie?
Guci
2 lata temu
Teraz siedzi i mysli na co mu to było.... zniszczyl wiele żyć, młody to jeszcze zakochał by się nie raz a tak całe życie za kratami .. nie do wyobrażenia
Mg
2 lata temu
Rozszarpaliby go ... prawidlowo
tragedia
2 lata temu
Ale dlaczego nie zgłosił na policję ten mężczyzna o zamiarze tego zbrodniarza, i nie byłoby tej tragicznej śmierci.
pierze
2 lata temu
Nikt nie ma prawa do samosądu. Kary śmierci nie będzie, bo Polska należy do Unii Europejskiej. Dożywocie jest gorsze od kary śmierci, bo nie ma żadnej nadziei. Powinni wychowawcy rozmawiać z więżniami, żeby nie krzywdzili innych, bo oni i tak zostali ukarani, a nikt nie ma prawa się nad nikim znęcać. Pozdrawiam.
hfghfg
2 lata temu
Nie ma kogo żałować....
onyx
2 lata temu
Wszyscy tam kończymy
Sylwia
2 lata temu
I bardzo dobrze, nie przeszkadzac im, niech sie towarzystwo z nim zaprzyjazni. Powodzenia i trzymam kciuki.
Od razu...
2 lata temu
Na krzesło z nim...
maria
2 lata temu
Dlaczego mężczyzna nie zawiadomił policję--że bandzior chce zamordować dziecko.---wiedział o tym .
bELzhPbv
S.S.A
2 lata temu
Syndykat Sprawiedliwości Więziennej
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić