REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 3 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Anna Ryta16.11.18 (19:30)

Morten Grunwald nie żyje. Miał 83 lata

Morten Grunwald był ostatnim żyjącym członkiem obsady filmu "Gang Olsena". Przegrał walkę z rakiem.
Materiały prasowe

Morten Grunwald, choć zagrał w wielu produkcjach, najbardziej znany jest z roli Benny'ego Frandsena - złodziejaszka z kultowej serii filmów "Gang Olsena". To właśnie ta postać na dobre do niego przylgnęła, a widzowie go za nią pokochali.

Jak podają duńskie media, aktor od lat zmagał się z rakiem płuc. Niestety, 14 listopada przegrał nierówną walkę z chorobą. Miał 83 lata.

REKLAMA

"Gang Olsena" to najbardziej ekscentryczna grupa przestępcza, jaka została zaprezentowana na wielkim ekranie. Bohaterowie duńskiego filmu Erika Ballinga są drobnymi złodziejaszkami, którzy marzą o zdobyciu szybkiej fortuny. Wkrótce nadarza się okazja do przeprowadzenia spektakularnego skoku. W Kopenhadze ma odbyć się wystawa skarbów rodu Hohenzollernów. Tytułowy gang planuje, jak ominąć szczelne zabezpieczenia cennych zabytków. Nieokrzesani rabusie przystępują do akcji. W rolach głównych wystąpili: Ove Sprogøe, Morten Grunwald i Poul Bundgaard. "Gang Olsena" to pierwszy z czternastu filmów poświęconym tytułowej szajce, która zdobyła rozgłos na całym świecie.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij