Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Tomasz Molga
Tomasz Molga
|

Mówią o niej księgowa Rydzyka. W rok przyniosła mu 60 mln złotych

94
Podziel się:

Rusza największa w historii zbiórka funduszy od słuchaczy Radia Maryja. Stawką są miliony z 1 procenta podatku PIT od emerytów i rencistów. Jednak buntują się urzędy skarbowe. Po błędach odrzucają roczne deklaracje podatkowe. Do akcji wkracza ta pani...

Teraz to Lidia Kochanowicz-Mańk bije się o interesy ojca Rydzyka
Teraz to Lidia Kochanowicz-Mańk bije się o interesy ojca Rydzyka (East News, Bartosz Krupa/East News)

Lidia Kochanowicz-Mańk zabiera głos na antenie Radia Maryja. Oświadcza, że osobiście interweniowała w kilku urzędach skarbowych oraz w Ministerstwie Finansów. Rzekomo błędny numer KRS fundacji Nasza Przyszłość, wspierającej dzieła o.Rydzyka zostaje wprowadzony do baz danych organizacji pożytku publicznego. Wkrótce później na konto fundacji już bez przeszkód wpada 5 mln złotych.

Historia wydarzyła się rok temu, ale idealnie pokazuje, kto teraz rządzi finansowym zapleczem rzutkiego przedsiębiorcy - ojca Tadeusza Rydzyka. Od tego czasu kreatywna dyrektorka zapewniła Rydzykowi lekko licząc ponad 60 mln zł. To wpłaty na rzecz fundacji Nasza Przyszłość, prawie 32 mln zł dotacji z rządowego funduszu ochorny środowiska na rzecz Geotermii Toruńskiej. Przypisuje się jej sukces w sprawie uzyskania 26,5 mln zł odszkodowania za to, że za rządów PO-PSL państwo odstąpiło od finansowania inwestycji.

Zobacz także: Zobacz także: "Kilka męskich słów między Urubko i Polakami"

Nowe miliony od emerytów

59-letnia Lidia Kochanowicz- Mańk jest formalnie dyrektorem finansowym fundacji Lux Veritatis. Jednak teraz stała się prawą ręką Tadeusza Rydzyka. Odkryła nowe i ważne rezerwy finansowe, które mógłby zagospodarować ojciec dyrektor. Jak?

Większość sympatyków TV Trwam, Radia Maryja i gazety "Nasz Dziennik" to emeryci i renciści. Lidia Kochanowicz-Mańk zauważyła, że i oni płacą podatek dochodowy PIT. Tyle, że roczne zeznanie zazwyczaj składa za nich ZUS albo KRUS. Urzędy automatycznie pomijały jednak sprawę przekazywania 1 proc. podatku PIT. - Oni nie wiedzieli że mogą dysponować swoim podatkiem - powiedziała Kochanowicz- Mańk i zaapelowała, aby zaczęli sami się rozliczać deklarując wpłatę na nową fundację związaną z Rydzykiem.

W pierwszym roku działalności fundacja Nasza Przyszłość zebrała z 1 procenta aż 5 mln złotych. To jeden z najlepszych wyników wśród organizacji pożytku publicznego. Dla porównania WOŚP Jerzego Owsiaka w tym samym czasie zebrał 7 mln zł. W tym roku środowisko Rydzyka chce przyjąć jeszcze więcej, o zbiórce trąbi się w mediach od 28 grudnia.

- Fundacji „Nasza Przyszłość” wspiera katolickie, patriotyczne wychowanie młodzieży - powiedziała dwa dni temu w wywiadzie w Radiu Maryja. Nawiązała do kryzysu w relacjach polsko-izraelskich. - Te środki muszą być kierowane na pokazanie prawdziwej historii Polaków pod czas II wojny światowej - oświadczyła.
Zapowiedziała produkcję kolejnego ( po filmie "Zerwany kłos") patriotycznego hitu. To historia św. brata Alberta Chmielowskiego, uczestnika Powstania Styczniowego, artysty malarza i założyciela zgromadzenia albertynów i albertynek.

Poukładała biznes geotermii

Kiedy w ubiegłym roku podpisywano umowę dotacji dla Toruńskiej Geotermii Lidia Kochanowicz-Mańk stała tuż obok Rydzyka. Wprawdzie umowę podpisywał ojciec Jan Król - związany z projektem geotermalnym od ponad 10 lat. To jednak dyrektorka wzięła na głowę poukładanie tego biznesu. Przygotowała i zaprezentowała publicznie cennik ogrzewania.

- Jako geotermia moglibyśmy oferować mieszkańcom Torunia cenę 1 GJ ciepła w wysokości 36-38 zł - oświadczyła menedżerka. Oferta celuje zwłaszcza w odbiorców przemysłowych i firmy ponieważ toruńska ciepłownia, należąca obecnie do PGE oferuje im ciepło w cenie powyżej 50 zł /GJ. Tych właśnie mógłby przejąć "dobrodziej Torunia".
Skąd taki talent biznesowy w otoczeniu redemptorysty? Tygodnik Wprost nazwał ją "księgową Rydzyka" to jednak zbyt mało. Kochanowicz- Mańk dołączyła do jego przedsięwzięć w 2006 roku. Finanse Lux Veritatis - to szczególnie ważna funkcja, odkąd fundacja dysponuje aktywami wartymi 130 mln zł. Studiowała ekonomię na Uniwersytecie Warszawskim i była akcjonariuszem nieistniejącej już dużej firmy budowlanej ESPEBEPE. Zasiadała m.in. w radzie nadzorczej Geotermii Toruń, fundacji "Nasza Przyszłość", zajmowała się też siecią telefoniczną "W naszej Rodzinie".

Już niedługo jej działania mają przynieść Rydzykowi kolejny sukces. Pamiętacie sprawę dwóch samochodów podarowanych ojcu Rydzykowi przez bezdomnego? Sympatycy Rydzyka przepisują mu również domy i działki. Nieoficjalnie mówi się, że dyrektorka stoi na czele dużego projektu deweloperskiego opartego o podarowane nieruchomości.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(94)
Farida2021
rok temu
Dlaczego organa ścigania nie zajmą się oszustem Rydzykiem? On powinien dawno siedzieć we więzieniu. Dlaczego jest na wolności. Dlaczego Rząd dotuje Rydzyka? Za co? To jest niesprawiedliwe.
torunianin
3 lata temu
Ta przyboczna Rydzyka -wiemy co robi i dlaczego !!!Rydzyk wstdż się swojej pazerności ...tyle dotacji co dostałeś z NASZYCH -wszystkich obywateli bez względu na wyznanie - od RZĄDZĄCYCH PISOWCÓW powinno Ci starczyć na twoje działania do kresu dni twoich-- nadto sprzedaj limuzyny od bezdomnych będziesz miał gotówkę...jeszcze ci mało szarlatanie ????
ll
5 lata temu
Dziwi mnie że kościół toleruje i popiera Rydzyka biznesmena okradającego starców i kraj.
ll
5 lata temu
Co on robi z tymi pieniędzmi? Kto wymyślił te 1% darowizny odliczany od podatku? Zlikwidować to. Jest to zabieranie pracownikom i dawanie często darmozjadom. Pod tesco osoba nie pracuje tylko żebrze aby dobrze żyć, bo jak pójdzie do pracy to zabiorą jej rentę.
Friiko
5 lata temu
To jest najlepsza sekta na świecie jak by mało było tego to jeszcze sponsoruje ja rząd za nasze pieniądze.Kościół patrzy na to z aprobata i jak tu wierzyć w Boga? Ja wierze w Boga, ale na pewno mój Bug nie ma nic wspólnego z bogiem tego szarlatana.
KM
5 lata temu
A co na to prymas Polak i Dziwisz?Coś im chyba jak tego nie negują kapnie
Olo
5 lata temu
Wyznawcy i czciciele wysłannika diabła niech płacą.
Edmund
5 lata temu
Jakiegokolwiek boga nie ma. Jest tylko strach przed nicością po śmierci.
1234
5 lata temu
GENIUSZ!!!!!! całe szczęście, że emerytów z dawnego pokolenia zaraz zabraknie. moje pokolenie emerytów nie da grosza na rydzyka oszusta!
LuxVeritasUlt...
5 lata temu
Po co te pociski? Przecież wiadomo, że chodzi o to, żeby zarobić. Pasowałoby Wam gdyby jak ognia unikali nowych możliwości finansowania? To, że ludzie dają takim Jak Wielmożny Pan Tadeusz to już zupełnie inny temat.
Art
5 lata temu
ojciec dyrektor to poważny zawodnik...... wydrze od kogo chce ciekawe na ile w tej chwili PiS go dotuje z państwowej kasy.
geno
5 lata temu
Dobry człowiek i wie co robi - Popieram za działalność w Polsce ,prawdziwy kapłan .
Mafia i nic w...
5 lata temu
laki
komentujacy p...
5 lata temu
kazda firma mialaby fantastyczne wyniki jakby nie podlegala opodatkowaniu i robila kase na niedoinformowanych, omamionych staruszkach
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić