o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Tomek Orszulak
|
aktualizacja

Można teraz spokojnie "donosić" na PiS. "NY Times" apeluje do Polaków o komentarze

0
Podziel się

"Mieszkasz w Polsce albo na Węgrzech? Opowiedz, co myślisz na temat roli Unii Europejskiej w tych krajach i jak bycie częścią bloku UE wpłynęło na Twoje życie" - takie pytanie zadał "New York Times" na swojej stronie internetowej. Czytelnicy mogą przesyłać swoje komentarze, które potem zostaną wykorzystane w artykule redakcji.

Polska
Polska (East News, East News)
bDztypAl

Jeden z najważniejszych amerykańskich dzienników zwraca się do Polaków i Węgrów. Chce znać zdanie mieszkańców na temat tego, jak mieszka się w tych krajach i wyglądają relacje z Unia Europejską.

Aby dodać komentarz, trzeba jednak przeczytać wstępniak redakcji. Czytamy w nim, że "rządy w Polsce i na Węgrzech są coraz bardziej skonfliktowane z przedstawicielami Unii Europejskiej, a "ich liderzy byli oskarżani o podważanie standardów demokratycznych, próby uciszania opozycji i ograniczanie niezależności instytucji takich jak sądy".

bDztypAn

Z kolei "Bruksela groziła im sankcjami, których nigdy wcześniej nie nałożono na żadne państwo członkowskie".

"New York Times" pisze o tym, że "Jarosław Kaczyński w Polsce i Viktor Orban na Węgrzech ignorowali ostrzeżenia i dalej prowadzili działania oceniane jako atak na wartości demokratyczne, wzbudzając obawy o przyszłość Unii w jej obecnym kształcie".

"Niepokorni" z PiS - zobacz wideo

bDztypAt

Potem można odpowiedzieć na trzy pytania przygotowane przez redakcje. Mamy na to 150 słów. Oto pytania:

  • "W jaki sposób członkostwo Twojego kraju w Unii Europejskiej wpłynęło na Twoje życie? Podaj przykłady"
  • Kryzys związany z uchodźcami, a wcześniej kryzys finansowy, drastycznie zmieniły dotychczasową politykę unijną. Co myślisz o stosunku Twojego rządu do obecnej polityki Unii?
  • Czy uważasz, że Unia Europejska może obronić wartości demokratyczne w Twoim kraju? I jeżeli tak/nie, to dlaczego?
bDztypAu

Potem przechodzi się do sekcji, w której podaje się swoje dane, oraz można dodać swoje zdjęcie. Komentarze zostaną potem wykorzystane w artykule "New York Times".

bDztypAO
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(0)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić