Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Wojciech Gojke
Wojciech Gojke
|
aktualizacja

MSZ aktualizuje listę ostrzeżeń dla podróżnych. Gdzie odradza jeździć?

50
Podziel się

Wybierasz się za granicę? Musisz śledzić tę stronę. Ministerstwo Spraw Zagranicznych publikuje "Ostrzeżenia dla podróżujących", dzięki której można dowiedzieć się, czy dany kierunek jest bezpieczny i jakie miejsca powinno się omijać. Resort zaktualizował właśnie informacje dla kilku państw. Ostrzega przed wyjazdem, do popularnych krajów.

MSZ aktualizuje listę ostrzeżeń dla podróżnych. Gdzie odradza jeździć?
(Shutterstock.com)
bELaApMB

Filipiny – turystom grozi nawet porwanie

Najnowsze ostrzeżenie, z 25 kwietnia br., dotyczy Filipin. Komunikat na stronie MSZ mówi, że w związku z zagrożeniem terrorystycznym w południowych regionach tego kraju czy walkami pomiędzy żołnierzami a rebeliantami islamskimi, zaleca się, aby tu nie jeździć. Szczególnie tyczy się to wyspy Mindanao oraz na archipelagu Sulu. Należy także pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas podróży na wyspy Cebu oraz Bohol. Ostrzeżenie mówi również o podwyższonym ryzyku porwania cudzoziemców – głównie w nadmorskich kurortach czy statkach wycieczkowych.

bELaApMD

Turcja – cały kraj objęty ostrzeżeniem

Kolejny komunikat dotyczy Turcji. Został zaktualizowany 18 kwietnia br. przez MSZ, które kategorycznie odradza podróży do wschodniej i południowo-wschodniej części tego kraju oraz ostrzega przed podróżami do pozostałych regionów. Ma to m.in. związek z przeprowadzonym 16 kwietnia 2017 r. ogólnokrajowym referendum w sprawie zmiany konstytucji, które przyczyniło się do wielu demonstracji. Z racji tego, że Turcja to popularny kierunek wakacyjny i przebywają tam obecnie Polacy, ministerstwo zaleca zachowanie szczególnej ostrożności, unikanie zgromadzeń i budynków użyteczności publicznej (np. urzędy).

Egipt – popularne kurorty wciąż bezpieczne

Ostrzeżenie zostało też zaktualizowane (11 kwietnia br.) w przypadku Egiptu. Jest ono wynikiem wprowadzonego 10 kwietnia 2017 r. stanu wyjątkowego na terytorium całego kraju oraz utrzymującego się zagrożenia zamachami terrorystycznym. Jest też dobra informacja dla turystów. MSZ odradza podróży do Egiptu, ale z wyłączeniem wyjazdów grupowych do miejscowości turystycznych nad Morzem Czerwonym, takich jak: Hurghada, Al-Dżuna, Safadża, Marsa Alam oraz Szarm el-Szejk.

Wenezuela – masowe demonstracje i przestępczość

Sytuacja w Wenezueli jest coraz bardziej napięta, dlatego 19 kwietnia wydano nowy komunikat dla podróżnych. Mówi m.in. o tym, że w Caracas i innych miastach, w pobliżu siedzib instytucji państwowych, uniwersytetów i na głównych placach może dochodzić do demonstracji. Ponadto można spodziewać się utrudnień w komunikacji i transporcie oraz otrzymaniu w sklepach produktów pierwszej potrzeby. Turyści powinno mieć na uwadze, że na terenach przygranicznych jest duże zagrożenie przestępczością, a granice lądowe z Kolumbią i Brazylią mogą być okresowo zamykane.

bELaApMJ

Demokratyczna Republika Konga – kategorycznie odradza się podróży do tego kraju

MSZ odradza także podróży to Demokratycznej Republiki Konga. Wszystko przez bardzo napiętą sytuację polityczną i zagrożenie bezpieczeństwa. W Kinszasie, Lubumbashi i innych większych miastach może dochodzić do groźnych demonstracji, zamieszek i starć ze służbami bezpieczeństwa. Istnieje też duże prawdopodobieństwo występowania ograniczeń w transporcie lądowym i lotniczym oraz w dostępie do sieci komórkowych. W wielu miejscach może dochodzić do napadów rabunkowych, porwań i zamieszek.

bELaApNe
KOMENTARZE
(50)
gość
4 lata temu
Głupota przeraża ! Ministerstwo nie podaje list krajów zagrażających dla zamętu, tylko aby chronić Polaków. Niestety wolą krytykę niż wiedzę. Zatem jedźcie kto was trzyma ?
sternik
4 lata temu
Zapraszam do Stegny i Jantara , ewentualnie Krynicy Morskiej . O tej porze nasze polskie laseczki wychodzą na tarło :)
plenery net
4 lata temu
zostajesz w polsce na urlop, wakacje?- PLENERY NET
bELaApNf
lkjhg
4 lata temu
a co baltyk nie starcza jedzcie to wrocicie w worku
iii
4 lata temu
Czytając poniższe komentarze od razu widać kto nigdzie poza kraj nie wystawił nosa. Rok temu byliśmy w Turcji tuż po puczu - było bezpiecznie. 4 lata temu w Sharmie- stamtąd byliśmy na wycieczce w Jerozolimie (polecam koszt 110 $) choć w Polsce trąbiono, że godzina policyjna i wszystko odwołane. 3 lata temu była Hurgada. Wszędzie było bezpiecznie. Szczególnie gdy świat trąbi o niebezpieczeństwie to na miejscu okazuje się, że jest lepsza obsługa, mniej specyficznych turystów takich jak Ruskich, Angoli czy Germanów. Za niektórych Polaków niestety też trzeba się wstydzić. Wracając do tematu trzeba wybierać ośrodki turystyczne - w miarę możliwości bez mieszkańców jak np Makadi w Hurgadzie. Do obecności wojska czy policji turystycznej na ulicach trzeba się przyzwyczaić i przyjąć do wiadomości, że to dla naszego bezpieczeństwa. Najwięcej wojska jest w Izraelu. Polska oczywiście jest piękna ale do zwiedzania dość droga w porównaniu z zagranicą (Preveza GR,1200zł/os, 06.2016, hotel 3*, 7 dni)
345
4 lata temu
baltyk tylko polski baltyk , zapweniamy ceny swiatowe brud i smrod trzeciego swiata , no pogode arktyczna
Turysta.
4 lata temu
1. Francja. 2. Niemcy. 3. Belgia. 4. Wlk Brytania. 5. Włochy. Oto lista krajów w kolejności, do których nikt normalny nie jeździ, ze względu na wysokie zagrożenie terrorystyczne.
XXXX
4 lata temu
A GDZIE AFGANISTAN, SYRIA, IRAK , IRAN, KOREA PÓŁNOCNA, SOMALIA,
Mario Kempes
4 lata temu
Ludzie zacznijcie w końcu jeździć nad nasze morze, Mazury , góry. Czy jest gdzieś lepiej niż u nas. A na pewno jest bezpieczniej i równie pięknie i cudownie.
wypoczniecie ...
4 lata temu
A we Francji stan wojenny :)
slash
4 lata temu
aa co z Francją ??? Kiedy doczekamy się komunikatu na poziomie Egiptu ??? Nie podróżuj ???
gwapo_lalaki
4 lata temu
wlasnie pisze z filipin, polecam. A porwania dla okupu w warszawie (i nie tylko) to sie nie zdarzaja, prawda?
Bob Budownicz...
4 lata temu
W Castoramie jest bezpiecznie
bELaApMX
dumny lewak
4 lata temu
kraj w ktorym faszysci chodza po ulicy ostrzega przed podrozowaniem do innych krajow. paranoja i zenada!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić