o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
oprac. oprac. Radosław Rosiejka
|

Mundurowi skarżą się na Jarosława Zielińskiego. Kolejny list do posłanki PO

47
Podziel się

Według autorów listu do posłanki PO Bożeny Kamińskiej, wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński zrobił sobie "kolejny prywatny folwark". Od niego ma zależeć kto zostaje zatrudniony w Służbie Więziennej i kiedy odbywają się służbowe uroczystości.

Według autorów listu Jarosław Zieliński decyduje o terminach służbowych uroczystości
Według autorów listu Jarosław Zieliński decyduje o terminach służbowych uroczystości (WP.PL, WP.PL)
bDfMSabV

Pierwsza skarga na Jarosława Zielińskiego pojawiła się w połowie listopada. Funkcjonariusze w liście do posłanki PO stwierdzili, że mają dość bycia pogardzanymi i traktowanymi "zgodnie z potrzebami politycznymi wiceministra Jarosława Zielińskiego". Teraz dołączyli do nich funkcjonariusze i pracownicy Aresztu Śledczego w Suwałkach.

Do ich listu dotarł portal Onet. Funkcjonariusze piszą, że choć Służba Więzienna nie podlega pod MSWiA, "to wiceminister i poseł ziemi suwalskiej – Jarosław Zieliński – zrobił sobie, za pośrednictwem wyznaczanych przez siebie ludzi kolejny prywatny folwark".

Według autorów listu, od Jarosława Zielińskiego zależy, kto zostaje dyrektorem oraz zatrudniony na wolnych wakatach. Wiceszef MSWiA ma też mieć wpływ, kiedy odbywają się służbowe uroczystości i kogo można zaprosić. Dyrektor ma być wobec niego "całkowicie dyspozycyjny", pojawiać się na wszystkich uroczystościach z Jarosławem Zielińskim – tych oficjalnych oraz partyjnych.

bDfMSabX

Dyrektor ma też otrzymywać polecenia, ile przyprowadzić ze sobą osób dla zapewnienia odpowiedniej frekwencji. "Dyrektor wówczas zabiera innych dyspozycyjnych funkcjonariuszy, którzy mogą liczyć na awans w przyszłości. Oczywiście wzorem innych służb musimy uczestniczyć we wszelkich spotkaniach z udziałem ministra i jednocześnie jest całkowity zakaz chodzenia na spotkania i uroczystości organizowane przez władze miasta Suwałki" – przytacza onet.pl fragment listu pracowników aresztu w Suwałkach.

Zobacz także: "Ostro u Hofmana ws. KNF. "Uważam, że jest to afera na skalę większą niż Amber Gold”

Odpowiedź na zarzuty

Na zarzuty nie odpowiedział portalowi dyrektor aresztu w Suwałkach, ale rzecznik Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Białymstoku. Mjr Michał Zagłoba podkreśla, że Służba Więzienna podlega Ministrowi Sprawiedliwości, a nie MSWiA.

bDfMSacd

Rzecznik zapewnił onet.pl, że daty służbowych uroczystości w areszcie w Suwałkach są jedynie ustalane z Dyrektorem Okręgowym Służby Więziennej w Białymstoku. Podobnie wygląda kwestia obsadzania wolnych wakatów. Mjr Michał Zagłoba przekazał też, że funkcjonariusze i pracownicy aresztu nie mają obowiązku uczestniczyć w spotkaniach czy uroczystościach z Jarosławem Zielińskim w czasie wolnym od służby. Według niego, wiceszef MSWiA nigdy nie dzwonił do dyrektora, aby zapewnił odpowiednią frekwencję na spotkaniach.

Przełożeni dyrektora aresztu w Suwałkach nie widzą podstaw do przeprowadzenia specjalnej kontroli, bo odbywa się ona w areszcie regularnie. Nigdy nie wykazano nieprawidłowości w uczestnictwie funkcjonariuszy i pracowników podczas uroczystości czy spotkaniach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDfMSacy
KOMENTARZE
(47)
hmm...
2 lata temu
Często słyszymy, że to jest służba! Więc nic dziwnego, że PROSTE umysły przyjmują to dosłownie i traktują pracowników jak własnych służących.
prywatny folw...
2 lata temu
+++++ Oczywiście wzorem innych służb musimy uczestniczyć we wszelkich spotkaniach z udziałem ministra i jednocześnie jest całkowity zakaz chodzenia na spotkania i uroczystości organizowane przez władze miasta Suwałki +++++
EaDo
2 lata temu
Tak to jest jak do rządzenia dorwą się buce i chamy ...
bDfMSacz
Andre
2 lata temu
jwp,książe,takie coś ,tylko w tym kraju ,rządzone przez złodziei i nad panów pis
CV
2 lata temu
ZIELIŃSKI JEST NIEZATAPIALNY, TO PRZECIEŻ NAJLEPSZY PRZYJACIEL PREZESA
Najnowsze komentarze (47)
gostek
2 lata temu
I prawidłowo zgodziliście się za psów to szczekajcie
Jan lat 70
2 lata temu
Buc uwolnij rozwinięcie komentarzy.
as
2 lata temu
WALIĆ WAS NIEMIECKIE PACHOŁKI SZCZUJNI O2 WP ONET ITP
as
2 lata temu
NAGONKA NA POLICJĘ I ZIELIŃSKIEGO TRWA NADAL
cmcmc
2 lata temu
proponujecie, a pozniej wycinacie komentarze . Gosciu to cienias - polityczny pajac . Zielonego pojecia, checi, znajomosci tego resortu . Klakier PIS w kazdym aspekcie. Tylko wspolczuc policji itp
Jan lat 70
2 lata temu
A ta Liliana rozkraczona wystawiająca rękę do pocałowania. Jak Tramp wszędzie z połowicą. Typowy przykład suwalskiego buraka. Przykro mi to pisać bo od ponad 40 lat mieszkam w Suwałkach. Pochodzę z pod suwalskiej wsi, ale nie postępował bym jak on. Pasuje tu następująca sytuacja: "przynosi kelner klientowi drinka i pyta - przynieść słomkę czy pan z buta wyciągnie".
obuwatel PR
2 lata temu
Przynudzacie z tym Zielińskim aż na wymioty bierze.
KSDF
2 lata temu
DO TO IM SIE NALEZALO
bDfMSacr
Gosc
2 lata temu
Jest choć jeden odważny który podpial się z imienia i nazwiska
wici
2 lata temu
DOBRA ZMIANA!!!!!
.....
2 lata temu
oj bo więżniowie uciekną jak wszyscy będą chodzić na te uroczystości,niech paru strażników zostaje
Kasa
2 lata temu
Następny Musiewicz.
OD ..
2 lata temu
KIEDYŚ W PRL BYŁ SŁYNNY CZERWONY BARON, CZYLI HISTORIA LUBI SIĘ POWTARZAĆ. ALE TAMTEN BYŁ CHYBA MĄDRZEJSZY A TEN TO TAKI LOKALNY KACYK. NAPEŁNIĆ BRZUCHO I ROZKOSZOWAĆ SIĘ WLADZĄ
zdisek
2 lata temu
Znamy, to jeszcze z czasów PRL-u. Przecież nic się dzieje, a niech ktoś spróbuje się wychylić i donieść "na swojego", to my już mu pokażemy gdzie jego miejsce (dobra zmiana=lepszy sort !!!)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić