Wróć na
Marta Dragan
Marta Dragan
|
aktualizacja

"Myśleli, że to była wpadka. I to było bolesne". Adam i Iza Małyszowie o swoim małżeństwie

26
Podziel się

Adam i Iza Małyszowie w rozmowie z Dorotą Wellman opowiedzieli o swoim małżeństwie. Przyznali, że ich związek przypomina trochę włoską rodzinę, która jak się kocha i kłóci, to mocno.

Iza i Adam Małyszowie we Włoszech
Iza i Adam Małyszowie we Włoszech (Instagram.com)
bCNTgeyd

Adam Małysz ożenił się z Izabelą Polok 16 czerwca 1997 roku. Cztery miesiące później, dokładnie 31 października, na świat przyszła ich córka, Karolina. W dniu ślubu skoczek miał 19 lat, a jego małżonka 18. Dorota Wellman odwiedziła ich w Wiśle z kamerą "Dzień Dobry TVN" i zapytała, co przypiliło parę do tak wczesnego małżeństwa, na co zgodnie odpowiedzieli: "miłość". - Jedni myśleli, że to była wpadka i dla nas było to trochę bolesne. Mimo wszystko wydaje mi się, że byliśmy dojrzali jak na swój wiek, dlatego też tak to się potoczyło, i dlatego jesteśmy nadal razem - dodał po chwili Adam.

Jaka jest zdaniem Małyszów recepta na długoletnie małżeństwo? Rzadkie widywanie się - taką sugestię rzuciła Dorota Wellman, a małżonkowie nie zaprzeczyli. - Jak się o coś pokłócimy, to zawsze mówię Izie, że pewnie nie bylibyśmy razem, gdybym siedział cały czas w domu - zaśmiał się były skoczek. - U nas jest jak we włoskiej rodzinie. Kochamy i kłócimy się mocno - dodała Iza Małysz.

bCNTgeyf

Dziennikarka zapytała parę, jakie to uczucie, kiedy jedyna córka opuszcza rodzinny dom i wyjeżdża na studia do Krakowa. - Nie jest to łatwa sytuacja, szczególnie dla Izy, bo jak mnie nie ma, to jest sama w domu z pieskiem. I czasem mama ją odwiedza. To na pewno nie jest miłe - powiedział były skoczek. Na pytanie, co studiuje córka, Adam Małysz odparł, że niech może lepiej żona powie. – Karolina studiuje migrację międzynarodową. Na początku wydawało mi się, że to (wyjazd córki na studia - przyp. red.) będzie bezbolesne, wszystko przejdę naturalnie, ale jednak bardzo mi jej brakuje - przyznała żona Małysza. Iza Małysz dodała jednak, że ma mnóstwo obowiązków, które wypełniają jej wolny czas. Prowadzi swoją firmę, galerię trofeów Adama, a także zajmuje się wynajmem apartamentów, które przerobili ze starego domu.

Dorota Wellman nie oparła się pokusie zapytania Adama Małysza o to, czy zazdrości Kamilowi Stochowi ostatnich sukcesów. - Jak Kamil zdobył złoto w Soczi, to był taki okres, że może nie tyle zazdrościłem, ale było mi tak żal, że nigdy tego złota nie zdobyłem. Teraz nie mam z tym problemu. Pracuję dla Kamila normalnie i myślę, że to jest obopólną korzyścią, bo mam nadzieję, że jak skończy karierę, to on będzie w mojej sytuacji i zrobi to co ja, czyli będzie pomagał innym - odparł.

bCNTgeyl

Od 2016 roku Adam Małysz pełni funkcję dyrektora koordynatora ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim. Jak się sprawdza w nowej roli? - Chciałem obalić stereotyp typowego dyrektora i być bardziej człowiekiem, który będzie pomagał - powiedział były skoczek. - Jak trener powie "Adam trzeba iść pomóc tam na dole z mediami" czy nawet buty chłopakom zanieść, to nie ma dla mnie problemu. Na skoczni rządzi trener i to on wydaje polecenia, poza wtedy już ja – wyjaśnił Małysz. Od wtorku dyrektor polskiej kadry przebywa z polskimi skoczkami na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu.

Zobacz też: Szczególna ostrożność polskich skoczków. "Mamy unikać przeziębionych osób"

bCNTgeyG
Źródło:
WP Kobieta
KOMENTARZE
(26)
Ania
2 lata temu
Uwiebiam Małysza i naszych skoczków,oni sa prawdziwymi sportowcami i dumą Polski!!!!! Są skromi i normalni, a Lewanoskie to porażka!!
uyfiytd86rtdf
2 lata temu
Powodzenia na przyszłość ! Jesteście tacy normalni,że aż strach bierze-Lewych. Pozdrawiam.
osa
2 lata temu
przecież jeszcze nie jest za późno powiekszyć rodzinę , czego wam brakuje ? , a wiek to jeszcze normalny teraz taka moda ,późne macierzynstwo, i nie bedzie pusty dom , córka już dorosła , pójdzie swoją drogą , a wam życzę szczęścia w tej waszej zupełnie normalnej rodzinie , szczęśc Boże
bCNTgeyH
gość
2 lata temu
Mnie tylko dziwi kierunek studiów: Migracja międzynarodowa. Gdzie potem szukać pracy?
Dziadek
2 lata temu
Adam Małysz jak zwykle skromny. Wspaniały wielki człowiek. Skromność jest cechą ludzi wielkich, którzy nikomu niczego nie muszą udowadniać. Życzę dużo szczęścia!! Niech Was Bóg chroni przed ludzką zawiścią.
Najnowsze komentarze (26)
stefan
2 lata temu
wszystko ok ale ta .... ło matkooooo łelmannnn
Detu
2 lata temu
No nie wpadli. 17taka zachodzi w ciążę planowana z 18 laikiem. Mydlenie oczu. Niemniej to jej młodosc stracona nie moja. Ja wtedy szalalam i podróżowałam.
olka
2 lata temu
Kogo interesuje kiedy mu dawała.Adaś nie wierz nigdy kobiecie.Gdyby nie ta KASA.
Rzeszowianka
2 lata temu
Skoczkowie jesteście SUPER!!!! WIELKI SZACUNEK ZA PRACĘ I POSTAWĘ pełną skromności i wielkości zarazem. Niech piłkarze uczą się od Was...jeśli potrafią. Zawsze trzymamy kciuki za Was i jesteśmy blisko tym anonimowym sercem... które z Podkarpacia jest z Wami:)
dżek kondom
2 lata temu
Popytajcie miejscowych o tym wzorowym małżeństwie .
Tadeusz
2 lata temu
Typowa polska młodzież i zaraz za tym i rodzina !!! Nie lubię wręcz nienawidzę wszystkich takich co tylko i wyłącznie przeliczają co mu się opłaca a co nie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
uuuuu
2 lata temu
jakaś patologia ze wolą być osobno bardziej niz razem
Gg
2 lata temu
Sadzac po Twoim wpisie-ledwie podstawowka skonczona. Gienku
bCNTgeyz
Olo
2 lata temu
Małysz bez zarostu podobny jest do mojej byłej :) Za akcętuje BYŁEJ
vcv
2 lata temu
co temu malyszowi brakuje kasy ,ze na otwarciach jego rodizny uciuła kase ?
Ducatus Tessi...
2 lata temu
Państwu Małyszom gratuluję - właściwie wszystkiego. Miłości. Sukcesów. Tak to często bywa u "cieszynioków". A dlaczego zdecydowałem się zamieścić ten wpis? Data 31. października jest bardzo ważna dla "cieszynioków - lutrów". ;)
Daro
2 lata temu
SKOKI 4 NARODY TRENUJA DRAMAT TYLKO PIŁKA NOZNA
gość
2 lata temu
Mnie tylko dziwi kierunek studiów: Migracja międzynarodowa. Gdzie potem szukać pracy?
a.
2 lata temu
Zaszczepić prezydenta!
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić