o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Na jaw wyszedł plan lekcji księcia George'a. Można się zdziwić

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów.Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.
22
Podziel się

Książę George ma zaledwie 5 lat, ale większość jego rówieśników nie ma raczej tylu zajęć, co on. Elitarna szkoła, do której wysłali go rodzice, w drugim roku nauki będzie sporo od niego wymagać. Liczba i rodzaje zajęć przyprawiają o zawrót głowy.

Plan lekcji księcia jest bardzo napięty
Plan lekcji księcia jest bardzo napięty (Getty Images)
bESUNqqd

Książę George, syn księcia Williama i księżnej Kate, rok temu zaczął naukę w prywatnej szkole Thomas's Baterea. Przez ten czas przyswajał język francuski, informatykę, aktorstwo, historię, geografię i balet. Nowy rok szkolny oznacza dla niego jeszcze więcej obowiązków. Na stronie internetowej placówki czytamy, że dojdą mu nauki ścisłe, język angielski i wychowanie fizyczne. Na tym jednak nie koniec.

Małego księcia czekają jeszcze nauka odręcznego pisania liter i listów, chłopiec nauczy się również dni tygodni, nazw miesięcy czy liczenia do dwudziestu. Istotna będzie też znajomość wszystkich krajów Zjednoczonego Królestwa – od ich barw po lokalizacje, a także nazwa i adres szkoły.

George w nowym roku szkolnym ma rozważać również kwestie religijne – będzie rozwijał świadomość "duchowych i moralnych problemów w doświadczeniach życiowych". Zostanie nauczony kluczowego rozumienia chrześcijaństwa, jak również innych głównych religii świata. Program skupi się na wprowadzeniu do Biblii, Nowego Testamentu i innych nauk Kościoła w ciągu roku.

bESUNqqf

George jednocześnie będzie rozwijać znajomość języka francuskiego – jak na razie potrafi pozdrawiać w tym języku, czy liczyć od jednego do dziesięciu. W najbliższym czasie nauczy się choćby francuskich piosenek. Nauczyciele wprowadzą go też w świat prostych baśni i opowiadań, które pomogą "rozwinąć dokładną wymowę i płynność językową". Lekcje będą odbywać się raz w tygodniu i trwać 35 minut.

Nieco dłużej potrwa informatyka. Uczniowie będą mieli za zadanie logować się do swoich komputerów, a także otwierać i zamykać programy, rozpoznawać i używać narzędzi w dokumencie programu Word, zapisywać pracę w różnych folderach, a także używać myszy z "rosnącą dokładnością i pewnością".

W trakcie lekcji wychowania fizycznego z kolei George i jego koledzy rozwiną podstawowe ruchy typu bieganie, skoki, rzucanie i łapanie. Po drugim roku księciu nie będą obce także gry zespołowe. Po powrocie do domu syna Kate i Williama czeka 10-minutowe czytanie.

bESUNqql

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bESUNqqG
W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów.Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.
KOMENTARZE
(22)
zawiedziony
3 lata temu
geniuszem to raczej nie bedzie...
Love
3 lata temu
jestem pewien ,że akurat francuskiego to każdy z nas co nieco liznął :)
osa
3 lata temu
no to 5 latek , jak na jego wiek to trochę za dużo tych lekcji , a kiedy się bawią ? przecież przez zabawę dużo dzieci poznają i się uczą !
bESUNqqH
ivo
3 lata temu
no prosze i co na to Elbanowscy?[czy jak im tam]
Prezydent
3 lata temu
Juz książę ,jakim prawem oni sie tak nazywają i przekazują na dzieci takie tytuły.co oni zrobili dla kraju zeby bym księciem hehe, trutnie nic nie warci.
Polska
3 lata temu
A kiedy czas na zabawę i odpoczynek
Lutek
3 lata temu
A mój mały może często i długo!:)
UK
3 lata temu
Moj Synek liczy po angieslu do 100 w wieku 5 lat
nick
3 lata temu
balet? no to moze to byc znowusz jakies pedo
cg
3 lata temu
niech go da w ręce propagatorów LGBT judeo
.......
3 lata temu
"Przez ten czas przyswajał język francuski, informatykę, aktorstwo" No w tych sferach to aktorstwo jest najwazniejsze...
cyzio
3 lata temu
Plan lekcji: 1- jak być księciem 2-jak być królem
tola
3 lata temu
moj syn ma 3 lata. Swietnie mowi po POLSKU, ANGIELSKU I uczy sie portugalskiego. chodzi na balet. Umie liczyc do 20 w 3 jezykach i jest zafascynowany planetami. Nie chodzi do szkoly a uczy sie jedynie bo sprawia mu to przyjemnosc. dzieci sa niesamowite i uwielbiaja sie uczyc i poznawac nowe rzeczy i piszac o tym jakby to byly nie wiem jakie tortury jest smieszne.
bESUNqqz
antykomer
3 lata temu
poziom na zachodzie. Maturę pewnie mają jak my egzaminy wstępne do gimnazjum. U nas jest jednak stara pruska edukacja. Kuć żelazo póki gorące. Wciskać tą wiedzę ile wlezie
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić