o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

„Na lusterko”, czyli nowy sposób na wyłudzenie

19
Podziel się

Kierowcy od czasu do czasu narażeni są na utratę pieniędzy. Zwykle bywa tak w razie kontaktu z policją, ale nasz portfel może uszczuplić także spotkanie z oszustami, a ci wciąż wymyślają nowe metody. Jedną z nowych jest „na lusterko”.

„Na lusterko”, czyli nowy sposób na wyłudzenie
(PAP, Jerzy Undro)
bDRVxLRx

- „Uszkodziła je pani”

Oszuści wpadli na nowy sposób, by oszukiwać kierowców, informuje Radio Gdańsk. Zdarzenie miało miejsce w Trójmieście. Do kobiety, wiozącej na kanapie męża i dziecko, podjechał inny kierowca, a gdy zrównał się z jej samochodem, odsunął szybę i dawał znaki, by zatrzymała się na poboczu. Kiedy tak się stało, mężczyzna podszedł do auta i starał się wmówić kobiecie, że wcześniej uszkodziła jego lusterko.

Jak sądzi mąż niedoszłej ofiary oszustwa, mężczyzna zapewne sądził, że kobieta jedzie sama. Gdyby tak było, prawdopodobnie w toku rozmowy szybko pojawiłaby się kwota, która zaspokoiłaby jego roszczenia. Tymczasem skończyło się na tym, że mąż niedoszłej oszukanej kategorycznie zaprzeczył uszkodzeniu lusterka, a oszust zrezygnował z dalszych prób.

bDRVxLRz

Nie tylko lusterko

Niestety, osób żerujących na braku pewności siebie i naiwności innych nie brakuje. Dwa miesiące temu łódzka policja ostrzegała przed oszustwem „na mechanika”. Do ujęcia sprawców takiego oszustwa przyczyniła się jedna z mieszkanek Łodzi, przyjechała swoim seicento do sklepu. Zaparkowała i poszła zrobić zakupy. Gdy wróciła do pojazdu i chciała odjechać, okazało się, że jej auto jest niesprawne. Wtedy też podszedł do niej mężczyzna i zaproponował pomoc. Jak stwierdził, jest właśnie ze swoim dziadkiem, który potrafi naprawiać samochody. Kobieta zgodziła się na jego pomoc.

Starszy z mężczyzn podniósł maskę pojazdu i zaczął wymieniać części. Po około 20 minutach okazało się, że samochód kobiety ponowie działa. Wtedy też łodzianka usłyszała, że za naprawę auta jest winna mężczyznom 500 złotych.

Kobieta od razu zaprotestowała, uważając, iż jest to zbyt duża kwota za taką niewielką naprawę. Mężczyźni jednak nie odpuszczali. Poinformowała ich więc, że nie ma przy sobie takiej gotówki i musi iść do bankomatu. Gdy tylko się od nich oddaliła, zadzwoniła do swojego męża oraz na komisariat policji. Podejrzewając podstęp, poprosiła ochronę obiektu, by pokazała im nagranie monitoringu obejmującego miejsce zaparkowania jej auta. Wtedy okazało się, że gdy poszła do sklepu, jeden z mężczyzn otworzył maskę w jej seicento i najprawdopodobniej je unieruchomił.

bDRVxLRF

Złodzieje nie próżnują

Wakacje to czas żniw dla złodziei. Jedni specjalizują się w okradaniu samochodów pozostawianych pod sklepami czy budynkami użyteczności publicznej, inni kradną całe samochody, wykorzystując tradycyjne metody czy lukę systemu bezkluczykowego. Warto znać sposoby ich działania, by ustrzec się szkody.

bDRVxLSa
KOMENTARZE
(19)
Polak
4 lata temu
Za takie rzeczy powinny być 20 krotność sumy, którą chcą wyłudzić lub do pierdla na rok.
PL
4 lata temu
Wypalanie na czole znaku. Za drugim razem ucięcie dłoni potem to już chyba pobór organów do przeszczepu
AS.
4 lata temu
...i to wszystko robią Polacy-katolicy?! Nieprawdopodobne!
bDRVxLSb
Alojz Wiertar...
4 lata temu
No to ja w takiej sytuacji najpierw bym takiego cwaniaczka zmusił, żeby dokładnie określił miejsce, w którym to się rzekomo stało. Później bym wezwał policję. A na końcu bym policji przedstawił nagranie z mojej kamerki samochodowej, jednocześnie prosząc cwaniaczka, żeby mi na nagraniu pokazał, gdzie to miało miejsce. A na koniec bym się rozkoszował widokiem cwaniacka, któremu szczęka ze zdziwienia opada do samej gleby. Nieraz już mi się ta kamerka przydała. Inwestycja nieduża, a ile kłopotów może zaoszczędzić...
BOLO
4 lata temu
najgorsza jest metoda "na cudotwórcę". Pewien ryży oszust obiecując cuda zagarnął pieniądze obywateli z OFE i podwyższył podatki.
Najnowsze komentarze (19)
nikc
4 lata temu
przy takich sądach wszyscy cwaniacy czuli się bezkarni - początek rozprawy sądowej zaczynał się po której z kolei naciąganej sesji sądowej - a sędziowie i pracownicy sądowi brali ciężkie pieniądze.
Michal
4 lata temu
Tak robia tylko pis owcy
hm
4 lata temu
ja ide pod SN biore swieczke i protestuje bo to za wysoka kara tak nie moze byc
prawo
4 lata temu
takich mamy oszustów jakie mamy prawo
669
4 lata temu
powiesić gnoja bez sądu
assser
4 lata temu
Dzwonić na policję i znaczyć na czole jak ktoś napisał. Złodziei i cwaniaków karać konkretnie i zdecydowanie.
b38
4 lata temu
System bezkluczykowy, jako najmniej bezpieczny powinien być zakazany w nowych samochodach. Jest to straszny badziew, który umożliwia kradzież pojazdu w ciągu dwóch minut bez specjalistycznego sprzętu.
afrykaner
4 lata temu
W Polsce nie ma kar dla oszustów,polskie sądy przyznają racje tym którzy mają więcej pieniędzy,ładne państwo prawa.
bDRVxLRT
BOLO
4 lata temu
najgorsza jest metoda "na cudotwórcę". Pewien ryży oszust obiecując cuda zagarnął pieniądze obywateli z OFE i podwyższył podatki.
dobra zmiana ...
4 lata temu
Obecne stare nie zreformowane sądy, adwokaci, prawo - takich oszustów bronią, bo to ich przyzwyczajenie. Nie ten jest skazywany co zawinił ale ten co wskazał oszusta, złodzieja, .itpo.
gosc
4 lata temu
i nie wysadzili sie zabierajac ze soba niewiernych?
nader_1973
4 lata temu
wysyłac do obozów pracy do korei półn.
krzysiek
4 lata temu
Trochę nie dopracował planu. Najpierw powinien wstąpić do pisu a minister zuiobroooo by go wytłumaczył "Pany mogą więcej" i zamknąć się, gorszy sort :)
brus
4 lata temu
Bardzo by mnie ucieszyło takie zajście ,byłoby na kim potrenować.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić