Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
oprac. Aleksandra Hangel27.05.18 (15:49)

Na to, że zamawiasz frytki zamiast sałatki, może mieć wpływ muzyka, którą słyszysz

Jak sugerują nowe badania, muzyka odtwarzana w restauracji, ma wpływ na rodzaj zamawianego jedzenia. Naukowcy sugerują, że sklepy i restauracje coraz częściej wykorzystują ten fakt przy manipulowaniu swoimi gośćmi.
Shutterstock.com

Jeśli decydujesz się na cheeseburgera i frytki zamiast sałatki, twoje pragnienie tłustego jedzenia może nie być ku temu jedynym powodem. W rzeczywistości na twój wybór bezpośredni wpływ może mieć muzyka, którą słyszysz w lokalu.

Badanie opublikowane w czasopiśmie Springer ujawniło, że muzyka wpływa na wybory żywieniowe konsumentów, ponieważ ma bezpośredni wpływ na częstotliwość akcji serca i pobudzenie. W związku z tym, łagodniejsza muzyka ma działanie uspokajające i sprawia, że masz większą świadomość tego, co chcesz zamówisz. Głośniejsze otoczenie zwiększa stymulację i stres, nakłaniając gości do sięgania po niezdrowe opcje.

REKLAMA

"Restauracje i supermarkety mogą strategicznie wykorzystywać muzykę ambientową, by wpływać na zachowania zakupowe konsumentów" - mówi autor badania, dr Dipayan Biswas z University of South Florida.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij