o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Filip Skowronek
|

Nacjonaliści chcieli wspinaczką uczcić pamięć swoich bohaterów. Zdobyli... niewłaściwy szczyt

0
Podziel się

Nacjonaliści z Partii Ludowej Nasza Słowacja postanowili zdobyć szczyt, na który wspinali się ich bohaterowie. I faktycznie zdobyli Krywań. Tylko w niewłaściwym paśmie górskim.

Nacjonaliści chcieli wspinaczką uczcić pamięć swoich bohaterów. Zdobyli... niewłaściwy szczyt
(Facebook.com, Google Maps)
bDzOEYSZ

Słowaccy narodowcy pochwalili się kultywowaniem tradycji wspinania się na szczyt Krywań. Na Facebooku zamieścili zdjęcia z udanej próby wspinaczkowej i nawiązali do swoich bohaterów: pisarza Gašpara Fejérpataky-Belopotocký'ego, Ľudovíta Štúra, Józefa Miloslava Hurbana, Michała Miloslava Hodžy, Samo Bohdana Hroboňa. Tradycja sięga sierpnia 1841 roku.

Pojawił się jednak pewien drobny problem. Otóż szczyt, który zdobyli nacjonaliści to Wielki Krywań. W paśmie górskim Mała Fatra (w Karpatach Zachodnich). Tymczasem Hodža, Hroboň i Štúr wspięli się na Krywań. Wyższy o niemal 800 m (2494 zamiast 1709 metrów), odległy o ponad 100 km i leżący w zupełnie innym paśmie - Tatrach Wysokich.

bDzOEYTb

Błąd od razu wychwycili internauci. I bezlitośnie wyśmiali przywiązanych do narodowych tradycji działaczy, którzy nie znają nawet geografii własnego kraju.

bDzOEYTC
KOMENTARZE
(0)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić