Filip Skowronek| 

Nacjonaliści chcieli wspinaczką uczcić pamięć swoich bohaterów. Zdobyli... niewłaściwy szczyt

0

Nacjonaliści z Partii Ludowej Nasza Słowacja postanowili zdobyć szczyt, na który wspinali się ich bohaterowie. I faktycznie zdobyli Krywań. Tylko w niewłaściwym paśmie górskim.

Nacjonaliści chcieli wspinaczką uczcić pamięć swoich bohaterów. Zdobyli... niewłaściwy szczyt
(Facebook.com, Google Maps)

Słowaccy narodowcy pochwalili się kultywowaniem tradycji wspinania się na szczyt Krywań. Na Facebooku zamieścili zdjęcia z udanej próby wspinaczkowej i nawiązali do swoich bohaterów: pisarza Gašpara Fejérpataky-Belopotocký'ego, Ľudovíta Štúra, Józefa Miloslava Hurbana, Michała Miloslava Hodžy, Samo Bohdana Hroboňa. Tradycja sięga sierpnia 1841 roku.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Pojawił się jednak pewien drobny problem. Otóż szczyt, który zdobyli nacjonaliści to Wielki Krywań. W paśmie górskim Mała Fatra (w Karpatach Zachodnich). Tymczasem Hodža, Hroboň i Štúr wspięli się na Krywań. Wyższy o niemal 800 m (2494 zamiast 1709 metrów), odległy o ponad 100 km i leżący w zupełnie innym paśmie - Tatrach Wysokich.

Błąd od razu wychwycili internauci. I bezlitośnie wyśmiali przywiązanych do narodowych tradycji działaczy, którzy nie znają nawet geografii własnego kraju.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić