o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Naczelny rabin Polski zwraca się do polskich biskupów. "Dziękuję za potępianie antysemityzmu"

37
Podziel się

Michael Schudrich i Lesław Piszewski zwrócili się w liście do abp. Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego KEP. Podzielają stanowisko polskich biskupów w walce przeciwko antypolskim zarzutom wśród Żydów.

Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich chce dalszej walki z antysemityzmem w Polsce
Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich chce dalszej walki z antysemityzmem w Polsce (PAP, Jakub Kaczmarczyk)
bEqEGDCJ

Ważną deklarację przedstawili reprezentanci Związku Rabinów RP i Żydowskich Gmin Wyznaniowych. Ramię w ramię stanęli z KEP po ich komunikacie z Zebrania Plenarnego, które odbyło się z zeszłym tygodniu. Biskupi zaznaczyli, że relacje polsko-żydowskie powinny się opierać na "prawdzie, zaufaniu i wzajemnym szacunku".

Przypomnieli też, że "wszelkie formy antysemityzmu są sprzeczne z zasadami chrześcijańskiej miłości bliźniego" oraz wskazali postawy Polaków, którzy ratowali Żydów przed śmiercią podczas II wojny światowej - podaje portal episkopat.pl.

bEqEGDCL
Zobacz także: Zobacz także: "Jan Żaryn w "Kto nami rządzi?": „Jarosław Kaczyński nie jest Mieczysławem Moczare"

Michael Schudrich i Lesław Piszewski podziękowali polskim biskupom za to przesłanie. Podkreślają, że walka przeciwko antysemityzmowi powinna odbywać się za wszelka cenę "nawet, gdy zdarza się to wśród duchowieństwa". Podkreślają chęć dalszego dialogu na rzecz potępiania antysemityzmu i zapowiadają kontynuację retoryki "przeciwko antypolskim zarzutom wśród Żydów".

Źródło: episkopat.pl

bEqEGDDm
KOMENTARZE
(37)
MarianoI
3 lata temu
Spodziewałem się, że z biegiem czasu odczujemy konflikty geopolityczne i nawet jak Morawiecki walczy z cenami to amerykanie i zydzi je winduja
He, he..
3 lata temu
Powiedz Żydowi prawdę w oczy a nazwie cię antysemitą.
krzysztofek19...
3 lata temu
Panie Rabinie a Pan walczy z Antypolonizmem uważacie siebie za świętych a jesteście jak 3 rzesza nawet gorsi świat widzi co robicie wszystkiego nie ukryjecie
bEqEGDDn
Kuba
3 lata temu
Prawda żydowska i prawda polska to dwie różne prawdy. Nawet Jezus nie odpowiedział na pytanie: Co to jest PRAWDA?
sas
3 lata temu
Polska nie jest państwem judaistycznym więc jaki naczelny rabin polski ,co się próbuje nam wmówić
Polak
3 lata temu
juz ma. PESEL.
Tadziu
3 lata temu
Jak by osunąć od władzy z pośród polskich biskupów tych z żydowskim pochodzeniem, to by w Polsce nie było biskupów. A wiadomo ryba psuje się od głowy.
max
3 lata temu
Czekam na dzień w którym będą sadzone drzewka na cześć żydów ratujących Polaków z katowni UB i NKWD. Takich żydowskich Sprawiedliwych.
Danuta Maria
3 lata temu
Zydzi zawsze byli kłamcami i będą jak również oszustami o złodziejami , o jakim antysemityzmie mowa? Uczciwi ludzie zawsze brzydzili się złodziejami ,mordercami, oszustami , gwałcicielami A TACY SĄ ŻYDZI.
Rabe
3 lata temu
Rabinie a czy "wszelkie formy antypolonizmu są sprzeczne z zasadami judaistycznej miłości bliźniego"?
krisu
3 lata temu
żyd sam w życiu nic nie osiągną czerpał tylko siłę z innych narodów, to jest bakteria która niszczy wszystko
bodzio
3 lata temu
Jeszcze powinien wystąpić do rabinów i polityków w Izraelu i Ameryce o zaprzestanie antypolonizmu.
ert
3 lata temu
żydzi wy powinniście być napiętnowani za śmierć chrystusa i nieudawajcie żydowskie paszkwile że to nie wy oprawcy gebelsowskie
bEqEGDDf
rf
3 lata temu
Po obrzuceniu kamieniami Ośrodek Kultury Muzułmańskiej, Mufti Ligi Muzułmańskiej Nedal Abu Tabaq był gościem radia RMF FM. W najlepszy sposób przygotował się do postawienia siebie w roli ofiary. Stwierdził w wywiadzie, że za kilka, maximum za kilkanaście lat będzie musiał mieć numer jak Żydzi w obozach podczas II wojny światowej.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić