o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Nago nad morzem. Będzie coraz więcej plaż dla nudystów?

15
Podziel się

Opalanie topless? Czemu nie. Szkoda tylko, że w Polsce są trzy oficjalne plaże, na których swoje ciało na słońce mogą wystawiać nudyści. Ale jest szansa, że się to zmieni. Federacja Naturystów Polskich zachęca do tworzenia oficjalnych plaż dla osób, które lubią opalać się nago.

Za opalanie nago lub topless może grozić mandat w wysokości 1500 zł.
Za opalanie nago lub topless może grozić mandat w wysokości 1500 zł. (Shutterstock.com, cristian ghisla)
bEsmISSZ

Stogi, Grzybowo i Łeba. Na tym koniec. Tylko te trzy miejsca mają oficjalny status Federacji Naturystów Polskich - status plaż, na których oficjalnie można opalać się nago. Ta ostatnia, choć od dawna odwiedzana była przez nudystów, to dopiero od czerwca br. jest sygnowana przez federację. Władze miasta mówią, że było warto.

Naga Łeba to był strzał w dziesiątkę

- Bardzo często otrzymujemy informacje z plaży, że odcinek przeznaczony dla naturystów cieszy się dużą popularnością. Korzysta z niego dużo Polaków, ale też sporo obcokrajowców, głównie Holendrów i Niemców. Miałem też okazję spotkać się w urzędzie z turystami anglojęzycznymi, którzy chwalili rozwój Łeby i umiejętne dostrzeżenie potrzeb szerszej społeczności – mówi Portalowi Samorządowemu Piotr Krupiński, wiceburmistrz Łeby. - To nas cieszy, bo zawsze jest ryzyko, że pojawienie się nowego fragmentu plaży o konkretnym przeznaczeniu, może budzić mniejsze zainteresowanie. Ale w tym wypadku nasze posunięcie było słuszne i widać to po frekwencji.

Zobacz także: Zobacz też: Coca-cola przyspiesza opalanie? Niebezpieczny trend trafił na plaże.
bEsmISTb

Wiceburmistrza cieszy też postawa mieszkańców, którzy z tego tytułu nie zgłaszają żadnych skarg. - Dzisiaj mamy taką sytuację, że ludzie nawet dzwonią i pytają się nas, gdzie ta plaża jest, bo się wybierają. Dla nas, jako samorządu to jest sygnał, że nie można zamykać się na krótkie konserwatywne spojrzenie i trzeba szukać różnych dróg rozwoju – zaznacza.

Gdzie się opalać nago?

Federacja Naturystów Polskich zachęca do tworzenia oficjalnych plaż dla osób, które lubią opalać się nago. Ta grupa ludzi propaguje naturyzm jako formę promocji zdrowia fizycznego i psychicznego w kontakcie z naturą, na wolnym powietrzu oraz podczas uprawiania sportów.

bEsmISTh

Na ich stronie internetowej, poza oficjalnymi plażami nudystów, znajdziemy też mapę miejsc "dzikich" lub ośrodków wypoczynkowych otwartych na nudystów. Znajdują się m.in.: w Rewie, Chałupach, Międzyzdrojach, Świerklańcu czy Świnoujściu. W tych miejscach nikt nie gapi się na golasa ze zdziwieniem.

Ryzykujesz mandatem

Fanom nagiego opalania przypominamy, że warto wybierać miejsca oficjalne lub takie, w których nikogo nie zgorszymy. W innym przypadku możemy dostać mandat. Opalanie się nago lub topless może naruszać kodeks wykroczeń i zostać uznane za nieobyczajny wybryk w miejscu publicznym, zagrożony karą aresztu, ograniczenia wolności, grzywny do 1500 zł albo naganą.

bEsmISTC
KOMENTARZE
(15)
MADIKUS1
2 lata temu
Plaże dla tekstylnych powinny być oznaczone i wyznaczone , dla pozostałych WOLNOŚĆ.
Kwiatkowski z...
4 lata temu
proponuję wprowadzić zakaz rozbierania się starym babom i dziadkom, na tych plażach, bo się porzygać można
Nena Hagen
4 lata temu
Jak plaza nudystöw,jesli juz naturystöw.
bEsmISTD
Normalny
4 lata temu
Jeszcze czego ale im się marzy likwidować takie plaże i to jak najszybciej
qqq
4 lata temu
niebawem będzie ciężko znaleźć normalną plażę
jksjjsd
4 lata temu
I WIECEJ MIGRANTOW NAM SZKOPY WYSLA BY BYLO LEPIEJ
BOLO
4 lata temu
pewnie będą stare baby i od samego spojrzenia można oślepnąć.
???
4 lata temu
Czy wolność mediów polega na przymusie oglądania reklam?
Edward
4 lata temu
Niech se otwierajom ile chcom, moja noga już tam nigdy nie powstanie. Naturyści to banda nie tolerujoncych ludzi. Bendonc kiedyś na takiej plaży chciałem se spokojnie w krzakach zwalić bo mi akurat bryknoł. No i wywalili mnie na kopach jeszcze krzyconc ZBOCZENIEC! O Nie ja juz się tam nie zjawje
JesteZa
4 lata temu
I bardzo dobrze! Większość Polaków otrzymując marne pensje nie stać na porządne gacie kąpielowe.
KrEdka
4 lata temu
Chore
marek
4 lata temu
a na plaży pawłowicz :-)
defs
4 lata temu
Po co tyle plaż nudystów?
bEsmISTv
asd
4 lata temu
Są tam jakieś młode kobiety? ;D
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić