REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
18.10.19 (17:40)

Najbardziej płodna kobieta na świecie. Ma 40 lat, urodziła 44 dzieci

Mariam Nabatanzi ma 40 lat i urodziła 44 dzieci. Przez rzadką chorobę genetyczną niemal wszystkie jej ciąże były mnogie. 6 razy wydała na świat bliźnięta, trzy razy czworaczki i cztery razy trojaczki.
Getty Images

Mariam Nabatanzi z Ugandy cierpi na rzadką chorobę genetyczną. Do 36 roku życia urodziła 44 dzieci. Obecnie kobieta sama zajmuje się swoją ogromną rodzinę, ponieważ 4 lata temu jej mąż ją porzucił.

Mariam miała zaledwie 12 lat, kiedy wyszła za mąż, za mężczyznę w wieku 40 lat. Była tym zdruzgotana ponieważ jej wybranek nie tylko był 28 lat starszy ale też miał już kilka żon, z którymi wychowywał dzieci. Zaledwie rok po ślubie dziewczynka urodziła swoje pierwsze bliźnięta.

REKLAMA

Po bliźniętach na świat przychodziły kolejne dzieci. Niemal każda ciąża była mnoga i Mariam nie wiedziała co ma zrobić. W wieku 23 lat, kiedy miała 25 dzieci udała się do lekarza, aby pomógł jej z tym problemem. Nie chciała rodzic kolejny raz.

*Zobacz także: Nietypowy poród. Przypadek 1 na 100 000 *

Lekarz niestety nie miał dla kobiety dobrych wieści. Okazało się, że cierpi na rzadką chorobę genetyczną, która sprawia, że jej organizm produkuje za dużo jajeczek. Podczas jednej owulacji zamiast jednego, jej jajniki uwalniały po kilka komórek jajowych. Lekarz ostrzegł Mariam, że w tej sytuacji leczenie może być groźne dla jej zdrowia lub nawet życia. Nie zalecił jej także przyjmowania antykoncepcji.

Getty Images

Jej przypadek jest genetycznym schorzeniem.Doprowadza do hiper-owulacji, która uwalnia wiele jaj w jednym cyklu, co znacznie zwiększa szansę na posiadanie bliźniąt lub trojaczków; to wina genów – powiedział Dr Charles Kiggundu, ginekolog ze szpitala Mulago w Kampali.

W ostatnią ciążę Mariam zaszła ponad 3 lata temu. Na świat przyszły martwe bliźniaki, co było ogromną tragedią dla matki. Wtedy też odszedł od niej mąż i została sama z bardzo liczną rodziną na głowie.

Mariam sama zarabia na utrzymanie swojego domu i dzieci. Pracuje jako fryzjerka. Jest też dekoratorką i urządza imprezy. Czasami zdarza jej się zbierać złom, aby dorobić. Jest zdeterminowana i nie poddaje się mimo przeciwności losu.

Dwanaścioro dzieci śpi w piętrowych, metalowych łóżkach. Pozostałe gnieżdżą się na materacach na podłodze, albo śpią bezpośrednio na ziemi. Wszyscy pomagają w sprzątaniu i pracach domowych. Starsze rodzeństwo zajmuje się młodszym. Dwójka najstarszych dzieci, które mają już 23 lata pracują aby wspomóc matkę finansowo.

Każdego dnia Mariam zużywa 25 kg kukurydzy i kilka kilogramów ryżu, aby zapewnić swoim dzieciom wystarczającą ilość jedzenia. Ryby i mięso to rzadkie przysmaki. Codziennie także trzeba robić kilkukilogramowe pranie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij