REKLAMA
Odświeżone 3 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Olga Wilk19.08.18 (19:45)

Najbogatsi zamrażają mózgi, by odrodzić się za 200 lat

Prawdziwi bogacze są gotowi wydać niebagatelne 100 tys. dolarów (ok. 380 tys. zł), by zamrozić swoje mózgi. Najzamożniejsi robią to z nadzieją, że w przyszłości powrócą do życia. Usługę oferuje organizacja Alcor Life Extension Foundation z siedzibą w Arizonie.
Getty Images

Przedsiębiorstwo prowdzi dr Max More. On i jego 8-osobowy zespół naukowców zamrażają nie tylko mózgi, lecz także całe ciała, które muszą wisieć głowami w dół w stalowych cylindrach. Ta ostatnia usługa kosztuje 250 tys. dolarów (ok. 950 tys. zł) - donosi rt.com.

Wiem, że wiele osob uzna mnie za głupca, ale dlaczego by nie spróbować? Bez ryzyka nie ma zwycięstwa. Nie mam dzieci, nie jestem żonaty, a w tym wieku raczej już się to nie zmieni. Pomyślałem, że zainwestuję trochę pieniędzy i być może za 200 czy 2000 lat doświadczę całkiem nowego życia - mówi ponad 60-letni David, klient Alcor Life Extension Foundation.

REKLAMA

W przyszłości naukowcy mają być w stanie wyhodować całe ciało, o ile tylko zachowany jest mózg. Taką informację można wyczytać na stronie reklamującej usługę. Ponieważ jednak wyjęcie mózgu z czaszki powoduje nieuniknione uszkodzenie, specjaliści pozostawiają narząd wewnątrz głowy podczas jego konserwacji.

Alcor podkreśla, że zamrażanie odbywa się po oficjalnym ogłoszeniu śmierci klienta. W sumie w obiekcie jest 149 "pacjentów", wśród nich między innymi legedna amerykańskiego baseballu Ted Williams. Firma zachowała też ciało 2-letniej Matheryn Naovaratpong.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oglądaj też: Jest tylko jeden taki mózg jak twój!

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij