o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
oprac.
Monika Sikorska
|
aktualizacja

Najdłuższy szklany most na świecie. Pobito kolejny rekord

10
Podziel się

Chińczycy słyną z nietypowych wynalazków i odważnych budowli. W jednej z prowincji powstała kolejna, ekstremalna atrakcja. Jest cała ze szkła i liczy 518 metrów długości. Skorzystają z niej tylko ci o mocnych nerwach.

Konstrukcja wykonana jest z tafli specjalnego typu szkła o grubości 3,5 cm
Konstrukcja wykonana jest z tafli specjalnego typu szkła o grubości 3,5 cm (Facebook.com, China Daily ‏)
bEJMFJLp

Już kilkukrotnie pisaliśmy o ekstremalnych szklanych kładkach czy punktach widokowych w Państwie Środka, jednak stworzono kolejny "rekordowy" most, na którym trudno otworzyć oczy ze strachu. Konstrukcja powstała w jednej z najbogatszych chińskich wiosek – Huaxi w prowincji Jiangsu. Znajduje się w parku rozrywki Huaxi World Adventure Park na wysokości ponad 100 m nad ziemią.

Co prawda most nie jest na 1. miejscu pod względem wysokości, bo w tej kategorii pokonuje go szklana kładka, rozpinająca się na wysokości 300 m nad Wielkim Kanionem Zhangjiajie. Jednak przejście w Huaxi jest o 88 m dłuższe, co czyni je najdłuższym na świecie wykonanym ze szkła.

bEJMFJLr

Konstrukcja wykonana jest z tafli specjalnego typu szkła o grubości 3,5 cm i jest w stanie utrzymać jednocześnie 2,6 tys. osób. Wioskę Huaxi odwiedza rocznie ok. 2 milionów turystów. W Huaxi World Adventure Park można również podziwiać niezwykłe repliki chińskich zabytków oraz skarbów architektury z całego świata (np. Łuk Triumfalny czy operę w Sydney). Kto miałby odwagę i ochotę na taki "podniebny" spacer?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEJMFJLx
Zobacz także: Zobacz też: O krok od tragedii w chińskim parku rozrywki
bEJMFJLS
KOMENTARZE
(10)
prawda
2 lata temu
u nas Tusk powie nie opłaca się kupuj z Niemiec od twoich braci polaków którzy tam pracują daj im na wypłatę a nie sam mówisz podwyżka
git
2 lata temu
przydałoby się więcej dobrze płatnych fachowców w urzędach państwowych, jak ludzie z Fair Play przeniosą część władzy z warszafki do innych miast i troche pozmienia w jeje funkcjonowaniu,to moze załatwianie spraw urzędowych nie będzie takim utrapieniem.
Spyta
2 lata temu
Polska może mieć większe szanse dzięki decentralizacji, którą proponuje ruch Gwiazdowskiego. Polecam zapoznać się z jego założeniami.. serio'
bEJMFJLT
Jacek
2 lata temu
Posłowie powinni być kontrolowani przez obywateli! Jak Gwiazdowski dopnie swego i wprowadzi te 460 jow to przynajmniej więcej kwestii będzie jawnych.
Edward
2 lata temu
Polska FAIR PLAY daje sobie 25 lat na przywrócenie wiarygodnego systemu emerytalnego... hmmm w takim razie może się jeszcze załapię na godna emeryturę :p
Kosa12
2 lata temu
Zmieńmy sposób funkcjonowania partii politycznych! Polska Fair Play chce zakończyć samowolkę polityczną! to jest to!
men
2 lata temu
Według Roberta Gwiazdowskiego partie będą musiały się zdemokratyzować i znaczenia nabiorą struktury lokalne.
metall
2 lata temu
Ciekawe ile UE im na to "dała"? ;-)
jbox-er
2 lata temu
Śmiejcie się dalej z Chin.U nas normalnej drogi wybudować nikt nie umie.A szczytem technologii jest produkcja gwoździ.
dsa
2 lata temu
szok.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić