Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Michał Zieliński
Michał Zieliński
|
aktualizacja

Najdziwniejsza replika na świecie. Nie przypomina niczego

10
Podziel się:

Repliki samochodów to temat długi jak rzeka. Mało która naprawdę zachwyca, ale w większości przypadków łatwo określić, na czym wzorował się autor. Tym razem tak nie jest.

Replika na sprzedaż. ID ogłoszenia 1988353
Replika na sprzedaż. ID ogłoszenia 1988353 (Hemmings.com)

Wóz nosi nazwę Fire-Arrow i jest obecnie wystawiony na sprzedaż w USA. Centralnie umieszczony silnik V8 z Buicka (raczej nie ma więcej niż 200 koni mechanicznych) napędza maszynę za pośrednictwem czterostopniowej, volkswagenowskiej skrzyni biegów. Autor zachwala rozkład mas w stosunku 50:50. Całość waży niewiele ponad 1100 kilogramów. Przejdźmy jednak do nadwozia, bo to one są w replikach najważniejsze.

Tutaj sprawa się komplikuje. Ma kolor czerwony, więc to plus. Wykonano ją ręcznie z aluminium, co przekłada się na wspomnianą już niską wagę. Stylistycznie projekt podobno czerpie garściami z Ferrari, Camaro i Pontiaca Fiero. W którym miejscu? Trudno powiedzieć. Model z Włoch, który był inspiracją dla kreacji, to prawdopodobnie legendarne F40.

Najdziwniejsze, że samochód nie zaczynał życia jako niedrogie coupe czy nawet usportowiony sedan. Nie, on był pick-upem. Widać to chociażby w kształcie kabiny, a numer VIN zdradza, że bazą projektu jest pochodzący z 1995 roku Chevrolet S 10. Pojazd jest wystawiony na sprzedaż bez ceny - to nabywca ma wycenić wartość dzieła. Jednego mu odmówić nie można. Zdecydowanie jest jedyny w swoim rodzaju.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(10)
uno
5 lata temu
To nie replika, tylko prototyp.
Ula.la
5 lata temu
Szto..eto?..eto małyj Włodymir Lenin?
op
5 lata temu
Replika – powtórne wykonanie dzieła sztuki, pojazdu, samolotu itp. z możliwie wiernym odtworzeniem oryginału.
ch.b
5 lata temu
Mi to bardzo przypomina burakowóz klasycznego Janusza na polskiej wsi. Nieważne, czy pod spodem Łada, Polonez, Kadet, czy u nieco bogatszego Janusza jakiś Focus, Zafira czy inna Insignia. Jak Janusz dorwie się do wyprzedaży akcesoriów tuningowych w Arpol'u - to wszystkie januszowozy wyglądają podobnie.
cd rom
5 lata temu
cygańskie ferrari
Kto da wiecej...
5 lata temu
Daje 1 zl.
Jfjhfh
5 lata temu
Frajeri zrobione z łady... 😉
Abel
5 lata temu
O mój boże! Porażka!
rabi
5 lata temu
1000 euro ...?
XYZ
5 lata temu
Autor artykułu nie rozumie słowa replika..
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić