o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Najnowsza pogoda na majówkę. Będzie coraz chłodniej

12
Podziel się

IMGW wydał w czwartek ostrzeżenia przed porywistym wiatrem, który na północy Polski będzie skutecznie obniżał temperaturę. Mimo to, na południu kraju słupki rtęci wskażą nawet 19 kresek. W kolejnych dniach temperatura będzie spadać. W nocy możliwe są przymrozki. W przyszłym tygodniu termometry znowu będą pokazywać wiosenne wartości, niestety tylko do weekendu.

Pod koniec weekendu majowego pogoda nie będzie nas rozpieszczać
Pod koniec weekendu majowego pogoda nie będzie nas rozpieszczać (WXCHARTS.COM)
bDYnkyUR

W czwartek pogodę w kraju będzie kształtować układ niżowy o nazwie "Werner". Z zachodu do Polski będzie napływać ciepła masa powietrza atlantyckiego. W centrum i na południu przez cały dzień będzie słonecznie i bez opadów. Na niebie mogą pojawiać się pojedyncze chmury.

19 stopni w czwartek

Po południu pogoda może się popsuć na pogórzu i w pasie gór. Chwilami może się mocniej zachmurzyć i przelotnie popadać, a nawet zagrzmieć. Na południu kraju termometry wskażą od 17 do 19 kresek.

bDYnkyUT

Znacznie gorsza pogoda będzie na północy Polski. W pasie od Zachodniopomorskiego przez Pomorskie, Warmię, Mazury, Lubuskie, Wielkopolskie, Kujawy po Mazowsze będzie pochmurno i może popadać. Na Bałtyku spodziewany jest też sztorm, który może osiągnąć siłę 8-9 stopni w skali Beauforta.

Zobacz także: Zobacz także: Tomasz Siemoniak o aferze z bananami. "To cenzura"

Dodatkowo IMGW wydało ostrzeżenia przed silnym wiatrem dla woj. zachodniopomorskiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Wiatr będzie skutecznie obniżał odczuwalną temperaturę. Wzdłuż wybrzeża może osiągnąć nawet do 70 km/h. Na północy kraju słupki rtęci wskażą od 8 do 10 stopni Celsjusza.

bDYnkyUZ

Od piątku temperatura zacznie spadać

W piątek pogoda popsuje się. Na przeważającym obszarze kraju dominować będą chmury i deszcz. Na Lubelszczyźnie, Małopolsce i Podkarpaciu może dodatkowo zagrzmieć, a w szczytowych partiach Tatr spadnie do 10 cm śniegu. W dalszym ciągu będzie szaleć wiatr, który może osiągać 45 km/h. Na przeważającym obszarze kraju termometry wskażą od 8 do 12 st. C.

bDYnkyVa

Na pogodną aurę mogą liczyć jedynie mieszkańcy południa Polski. Słonecznie i bez opadów będzie na Dolnym Śląsku, Śląsku i Opolszczyźnie. Tam też zdecydowanie cieplej. Na południowym - wschodzie od 14 do 16 kresek.

W sobotę słonecznie będzie jedynie do południa, a potem czeka nas pogoda w kratkę. Będzie więcej chmur i od czasu do czasu przelotnie popada. Na północnym - zachodzie kraju może zagrzmieć. W górach spodziewany jest deszcz ze śniegiem. Na południu Polski spadnie temperatura, ale w dalszym ciągu będzie tam najcieplej - od 12 do 14 stopni. Na północy słupki rtęci wskażą od 8 do 10 kresek.

Chłodny koniec długiego weekendu

W niedzielę pogodnie, słonecznie i bez opadów będzie na zachodzie, w centrum i na północy kraju. Na wschodzie i południu pochmurno i deszczowo. W górach możliwy deszcz ze śniegiem. Jeszcze mocniej się ochłodzi. Na Podhalu i Nowosądecczyźnie od 1 do 4 st. C., a na wschodzie i południu termometry wskażą od 6 do 9 kresek. W centrum i na południu nieco cieplej - od 10 do 12 stopni Celsjusza.

W nocy z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę temperatura spadnie poniżej zera. W kolejny tydzień pogoda nadal będzie zmienna, ale znowu będzie cieplej. W środę słupki rtęci pokażą od 16 do 19 stopni. Taki stan utrzyma się do piątku. Na weekend niestety spadnie, do 12-14 kresek.

bDYnkyVb

Źródło: cumulus.wroc.pl/pogodynka.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDYnkyVu
KOMENTARZE
(12)
Kody
2 lata temu
Nic nowego, wcześniej wyglądało to podobnie. Ruszać tyłek i nie gadać.
John
2 lata temu
Emerytura obywatelska powinna być w polsce już od dawna. Robert Gwiazdowski gwarantuje nam
wsad
2 lata temu
Bedę głosował na FairPlay Gwiazdowskiego!
bDYnkyVv
Giteusz
2 lata temu
DECENTRALIZACJA I DEGLOMERACJA, to coś co powinno być w polsce wprowadzone od dawna #fairplay chce się za to wziąć!
21cm
2 lata temu
Sądy są od rozstrzygania sporów a nie od administracji. Gwiazdowski dobrze mówi!
stereo
2 lata temu
 Pobudzenie konsumpcji dzięki wyższym dochodom pracowników brzmi jak mżonki, a jednak tak może być. Poczytajcie o FairPlay i Robercie Gwiazdowskim.
Milena
2 lata temu
Przecież ja sobie nie przez przypadek wybrałem tego sklepu... i co w miarę co za różnica sąsiad czy okulista
POlszewik
2 lata temu
POwiało zimnem ,bo od Zachodu zbliża się Ryży Fryc, wnuczek Wehrmachtu.,,.Polskość to nienormalność,,
gal
2 lata temu
Panie redaktorze Krystianie, temperatury powietrza od dawna nie mierzy się termometrami rtęciowymi, przeważnie są to termometry z kolorowym spirytusem :)
bo trochę pow...
2 lata temu
Be∂zie strasznie i świat się zawali,bo trochę powieje i trochę popada. Ludzie dostaną świra i zwariują od tego jak angielskie krowy po mączce kostnej dostaną świra a może Crosfelda Jackoba.
marek
2 lata temu
i gdzie tu wydać 5 stówek :-)
007
2 lata temu
ocieplenie klimatu?
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić