Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Patryk Osowski
Patryk Osowski
|

Najnowszy sondaż. Dwukrotna przewaga PiS nad PO

217
Podziel się:

Jak pokazuje najnowszy sondaż wyborczy, Prawo i Sprawiedliwość Jarosława Kaczyńskiego cieszy się obecnie poparciem 42,8 proc. Polaków. Na drugim miejscu znajduje się Platforma Obywatelska, na którą chce głosować 22,2 proc. ankietowanych. Zaskakujący jest niewielki, ale jednak sukces lewicy.

Do Sejmu wchodzą jeszcze Nowoczesna, PSL i SLD.
Do Sejmu wchodzą jeszcze Nowoczesna, PSL i SLD. (East News)

Badanie poparcia opinii publicznej wykonała pracownia Estymator na zlecenie portalu DoRzecz.pl. Wynika z niego, że trzecią siłą na polskiej scenie politycznej jest obecnie ugrupowanie Pawła Kukiza Kukiz'15, cieszące się poparciem aż 9,1 proc. Polaków.

Do Sejmu wchodzą jeszcze Nowoczesna (8,4 proc.), PSL (5,8 proc.) i SLD (5,4 proc.). Szczególnie zaskakujący wydaje się wynik Sojuszu Lewicy Demokratycznej, której przedstawicieli nie ma obecnie w parlamencie, są rzadziej widoczni w mediach, a jednak zostali dostrzeżeni przez wyborców. Poza parlamentem znalazłyby się: partia Razem (3,2 proc.) i Wolność (1,2 proc.).

Badanie wykonała pracownia Estymator w dniach 26-27 października 2017 na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1192 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI. W prezentowanych wynikach uwzględniono wyłącznie osoby, które zadeklarowały na jaką partię będą głosować.

Według Polaków lekarze zarabiają za dużo

W ostatnich dniach głównym tematem dyskutowanym w Polsce były kwestie zarobków lekarzy. Czy w związku z protestem rezydentów poszczególne partie zyskały, czy straciły w oczach Polaków? Z sondażu dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna wynikało, że 25 proc. rodaków uważa, że lekarze w Polsce zarabiają za mało, zaś 45 proc., że za dużo.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Do Rzeczy
KOMENTARZE
(217)
Nie wieżę w t...
5 lata temu
Było już z 1000000 sondaży , ale jakimś dziwnym trafem mnie nikt nigdy o nic się nie pytał . Gdzie oni je robią , i kogo oni się pytają o zdanie w tych sondażach ???
987
5 lata temu
Pis tonie hahahaha każdy rozumny człowiek to wie ! tylko nie w broszkolandzie
e
5 lata temu
dwukrotna przewaga nad babcią jadzią z wuceta chyba :))
Meg
5 lata temu
Koniec Jarosława jest bliski, więc fabrykują poparcie w sondażach do kuriozalnych rozmiarów, żeby zrobić mu przyjemność. Czy on już tak zinfantylniał, czy tak oddzielili go od rzeczywistości, że nie zdaje sobie sprawy, że popiera go tylko ok 20 % społeczeństwa?
Grabarz
5 lata temu
Znowu kłamią z tym sondażem...Pis ma na pewno 107% poparcia.
SLd
5 lata temu
Zawsze zagłosuję na SLD. I Głosowałem
HGW
5 lata temu
Kto wypisuje takie bzdury?
Dżesika
5 lata temu
olo, ciebie chyba małym palcem tatuś robił.
Olo
5 lata temu
Rezydenci 3 razy w roku maja wczasy
Olo
5 lata temu
Rezydentura 2500 netto za godzinę dyżuru 100-250zl dyżur trwa 12 godzin biorą średnio 10 dyżurów w miesiącu razy 1200zl daje 12 tys + 2500 to daje 14.5 tys na miesiąc REZYDENTOM w głowie się przewraca
Olo
5 lata temu
Lekarz na rezydenturze zarabia tyle ze wyciągu dwóch lat stać go na nowy samochód za 100tys lub na mały domek za 150tys zależy to od operatywności TO SĄ CWANIAKI i ciagle im mało
mirek
5 lata temu
Potrzebny jest sondaż: czy dojna zmiana zarabia za mało ? czy za dużo?
polak
5 lata temu
jednego nie rozumiem,mają już wszystko,TK,Sądy,policję,zus,krus i co tam jeszcze ,a ciągle się boją,czego
Ernest
5 lata temu
Dobrze robią! Polać im!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić