Wróć na
oprac. Bartosz Lewicki
|

Najnowszy sondaż. Od wyborów PiS zyskało 6,4 pkt. proc., PO straciło 5,1 pkt. proc.

27
Podziel się

Poparcie dla PiS rośnie, a dla Platformy Obywatelskiej spada. Tak wynika z najnowszego badania CBOS. We wrześniu na partię Jarosława Kaczyńskiego zdecydowanych było głosować o 2 punkty procentowe więcej ankietowanych, a na PO - o 1 pkt. mniej w porównaniu do badania z sierpnia.

PiS zyskało od wyborów, a PO straciło. CBOS publikuje wyniki najnowszego badania
PiS zyskało od wyborów, a PO straciło. CBOS publikuje wyniki najnowszego badania (PAP)
bCZvZrvV

CBOS przedstawił ciekawe zestawienie, ujmujące poparcie dla partii politycznych od stycznia 2017 roku. Dla porównania wskazano także poparcie dla partii w dniu wyborów, w październiku 2015 roku. Wówczas do Sejmu weszło pięć partii. PiS zdobyło 37,6 proc. głosów, PO - 24,1 proc., Kukiz'15 8,8 proc., Nowoczesna 7,6 proc. a PSL - 5,13 proc.

W porównaniu z dniem wyborów poparcie dla PiS urosło o 6,4 pkt. proc., z 37,6 proc. wówczas do 44 proc. obecnie. To również o 2 pkt. proc. więcej, niż w sierpniu.

Platformę obecnie popiera o 5,1 pkt. proc. mniej osób, niż w dniu wyborów, kiedy zdobyła 24,1 proc. głosów. Teraz PO cieszy się poparciem 19 proc. badanych, czyli o 1 pkt. proc. mniej, niż w sierpniu.

bCZvZrvX

Ugrupowanie Kukiz'15 straciło w porównaniu do dnia wyborów 0,8 pkt proc. poparcia, w sierpniu i wrześniu zagłosowałoby na nie po 8 proc. ankietowanych.

Nowoczesna straciła w porównaniu z dniem wyborów 1,6 pkt. proc. poparcia, wsierpniu i wrześniu głosowałoby na nią po 6 proc. osób, które badano.

Na PSL, które w wyborach zdobyło 5,15 proc. poparcia, obecnie głosowałoby 5 proc. badanych, o 1 pkt proc. więcej niż w sierpniu.

Badanie przeprowadzono w dn. 7-14 września na liczącej 985 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

bCZvZrwd

Zobacz także: Najnowszy sondaż wyborczy dla Wirtualnej Polski

bCZvZrwy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(27)
jen
3 lata temu
Łukaszenka, Putin nie mówiąc o Kimie mają większe poparcie.
E,MERYT
3 lata temu
My emeryci w podzięce za waloryzację i oszustwo z kwotą wolną od podatku podczas wyborów samorządowych wylejemy im na głowy wiadro zimnej wody.
marek
3 lata temu
na pis głosują darmozjady i dziecioroby :-)
bCZvZrwz
My
3 lata temu
Bo Polacy to mądry Natód
tfu
3 lata temu
partyjne badanie dla rządzącej partii przecież to ustawione ,O2 jesteście żenadą
Najnowsze komentarze (27)
Ann
3 lata temu
No ciekawe czemu tak jest :)
naiwni
3 lata temu
Jak długo Schetyna będzie kierownikiem totalnym takie % bedą do końca bardzo wysokie 20% wybory na pewno wygra na okradziony bank AmberGold
2 dychy
3 lata temu
Leży w trawie i nie dycha platworma POwyborach :-)
NaPohybelpo
3 lata temu
Brawo PiS!
poWyslacDomak...
3 lata temu
I tak trzymac! Brawo PiS!
33
3 lata temu
tyle negatywnych wypowiedzi czyli co jesteście za PO?
ewa
3 lata temu
Lojalne CBOS i wszystko jasne.
olo
3 lata temu
To by się zgadzało, bo skoro słupki sondażowe spadają to znaczy, że coraz mniej jest złodziei na wolności
bCZvZrwr
Dyskalkulia
3 lata temu
Czy to jest artykuł o poparciu partii politycznych czy lekcja matematyki? Mam sobie na kartce policzyć? Autorowi nie przyszło do głowy słupków narysować?
...
3 lata temu
Niech PO trzyma dalej za szefa Schetynę i się w d. pocałuję w następnych wyborach. Czy oni nie kumają, że on zniechęca potencjalnych wyborców ? Czy władza aż tak do łba uderza. Klasy to politycy nie mają niestety!
to ja
3 lata temu
no cóż nie znam nikogo kto by lubił "kaczogród" więc nie mam pojęcia zkąd takie dane.
Maciek
3 lata temu
Dobry pisowiec to taki zaprzegniety do plugu
Grrrr
3 lata temu
Może by tu wspomnieć o reformie edukacyjnej? Podstawówki pękają w szwach, a gimazja świecą pustkami. Takie zmiany potrzebują czasu no ale Pis skupia się na odwróceniu wszystkiego co zrobiło Po, bez pomyślunku i rozumu!
student
3 lata temu
Wg.tego artykułu PIS w dniu wyborów popierało 16% Polaków,dzisiaj niecałe 19% a wiadomo że z sondażami różnie bywa...więc raczej PIS nie ma powodów do zadowolenia
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić