o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Katarzyna Bogdańska
Katarzyna Bogdańska
|
aktualizacja

Najnowszy sondaż. PiS liderem, Nowoczesna poza Sejmem

41
Podziel się

PiS odnotowuje znów spadek w sondażach. W najnowszym traci ponad 2 punkty procentowe. Cały czas jednak pozostaje liderem. Nowoczesna natomiast nie weszłaby do Sejmu.

PiS wciąż liderem
PiS wciąż liderem (East News)
bDgCcQXV

Prawo i Sprawiedliwość jest na pierwszym miejscu sondażu IBRiS przeprowadzonego dla Onetu. Partia Jarosława Kaczyńskiego może liczyć na 34,5 proc. poparcia. Tym samym, w porównaniu z badaniem z marca, ugrupowanie zanotowało spadek o 2,6 pkt proc.

PiS na pierwszym miejscu

Gdyby wybory odbywały się w kwietniu, do parlamentu dostałoby się pięć ugrupowań. Liderem jest PiS.

Na drugim miejscu znajduje się PO. Cieszy się poparciem 24,3 proc. ankietowanych (wzrost o 0,3 pkt proc.). Kukiz’15 to ugrupowanie, które w sondażu zajęło trzecią lokatę. 9,8 proc. pytanych wskazało, że chciałoby oddać swój głos na ugrupowanie Pawła Kukiza. W porównaniu z marcowym badaniem to wzrost o 1,5 pkt proc.

bDgCcQXX

Szanse wejścia do Sejmu miałby także SLD. 9,2 proc. - taki wynik uzyskała partia Włodzimierza Czarzastego. To jest wzrost o 1,6 pkt proc. Próg wyborczy przekroczyłoby także PSL - 6,6 proc. (wzrost o 2,2 pkt proc.).

Nowoczesna poza Sejmem

Według naszego sondażu do Sejmu nie dostałaby się Nowoczesna - 4,5 proc. głosów (spadek o 1,8 pkt proc.), Wolność – 1,5 (wzrost – 1,1 pkt proc.), partia RAZEM – 1,1 proc (spadek o 0,9 pkt proc.) oraz Kongres Nowej Prawicy – 1,1 proc. (wzrost o 0,7 pkt proc.).

Odpowiedź nie wiem/trudno powiedzieć wskazało 7,4 proc. ankietowanych.

Sensacyjny sondaż. PiS na drugim miejscu

Przypomnijmy, że w połowie kwietnia w badaniu Kantar Public PiS spadł na drugą pozycję. Według tego sondażu na pierwszym znalazła się Zjednoczona Koalicja (PO i .N), która mogłaby liczyć na 32 proc. poparcia. O 3 punkty procentowe mniej miał z kolei PiS ze swoimi koalicjantami. W Sejmie znalazłoby się miejsce dla Kukiz'15 (10 proc.) oraz SLD (7 proc.)

bDgCcQYd

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: "Kto nami rządzi?" Sienkiewicz: imponujący projekt Kaczyńskiego

bDgCcQYy
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(41)
hej
3 lata temu
wiekszych głupot nie czytałam ! ciekawe kto by zagłosował na przegranych , peerelowska propaganda widać nie wyszła z mody i funkcjonuje myśląc ,że znowu bedzie prać ludziom mózgi ale ludzie na plewy się nie nabiorą ! słupki wasze wygrana nasza , wyborcy wybierają a nie robiący sondażea dla PO czerwona kartka i jego byłego głównego rozgrywającego też -- myślę ,że wie co to znaczy czrwona kartka na boisku.
Do
3 lata temu
Rządy PO-PSL to same afery m. in. Hazardowa, Ciechu, Paliwowa-26miliardów zł, Informatyczna, Autostradowa, OFE, Amber Gold, Watoska-265miliardów zł, Reprywatyzacyjna, Polskiej Żeglugi Morskiej, Stoczniowa, Melioracyjna, LOT-u, Polska miedź, fikcyjny zakup kopalni w Chile, wyprowadzanie pieniędzy na fikcyjne inwestycje, korupcyjne przepłacanie za transakcje w tym umowa na zakup gazu za najwyższą cenę na świecie, zakup samolotów F16 za najwyższą cenę na świecie, zamiar zakupu Karakali za najwyższą cenę na świecie. W sumie zdefraudowano ponad pół biliona zł. Ponadto 625 mil. zł, które zainkasowaliście w formie nagród i premii, co to jest w porównani z 1,5 miliona zł łącznie, przyznane sobie w formie nagród i premii przez PiS
monopol
3 lata temu
40 procent poparcia mam u siebie w barku.
bDgCcQYz
Fuj z PO
3 lata temu
PiS jest nasz, prezio jest nasz, premier jest nasz, PO jest niemieckie złodziejskie i zdradzieckie
ron
3 lata temu
Gonić zło z PO
Najnowsze komentarze (41)
CNNN
2 lata temu
Nowoczesna ? POwinni sie wstydzic . PO i Nowoczesna to jeden wuj
cccp
3 lata temu
Jakie znacznie mają sondaże jak żydy przejmą Polskę. Błaszczyk w usa załatwi więcej jankesów do obrony żyda. A ta wieśniara "precz z dyktaturą kobiet" zadymą z pokręconymi POdniosła sondaże Hahaha
Fju
3 lata temu
SLD to lipa nie mają nawet programu. Komuniści już rządzili za komuny
JJJJJJJJJJJJJ
3 lata temu
Nawięcej głosów dostaną złodzieje z PO I PSL .a GŁOSOWAĆ NA NICH BĘDĄ TACY SAMI ZŁODZIEJE
Borealis
3 lata temu
I co nawet nie POmogło im przemycenie do Sejmu i wykorzystanie rodziców dzieci niepełnosprawnych ?
Do
3 lata temu
No to macie wielki problem POdlece. Po wpisach widać, że Naród się już na was POznał. Na waszych kłamstwach, czarnym PR malwersacjach i zaprzaństwie. Jest już PO was
Koko
3 lata temu
Jak wygląda złodziej ? To PiS
Józef
3 lata temu
SLD nie powinna sie bratać z partia Zandberga . Jesli to zrobi to znów nie wejdzie do Sejmu . Panie Czarzasty czy niczego WAS nie nauczyła poprzednia porażka i nieudany mariaż ????Ocknijcie się bo utracicie resztki wyborców.
bDgCcQYr
PL
3 lata temu
Złodzieje to PiSokundle
Pol
3 lata temu
Jarek Ona, a Tadek On
Do PO
3 lata temu
Czemuś głupi bom z PO, czemuś z PO, bom głupi
dasasd
3 lata temu
Słabo coś Jarek u Olka zawsze jest 40%.
Pol
3 lata temu
Kler i PiS to Pomylency pchają Polskę w biede
politico
3 lata temu
Nowoczesna nie ma szans w kraju który zmierza do średniowiecza.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić