o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

Najnowszy sondaż. Poparcie dla PiS rośnie, dla Platformy spada

272
Podziel się

PiS na pierwszym miejscu, PO na drugim. Z tym, że Prawu i Sprawiedliwości poparcie rośnie, zaś Platformie znacznie spada. Oprócz PiS i PO w Sejmie znalazłyby się jeszcze trzy inne partie. Zdaniem eksperta protesty na ulicach wielu polskich miast w obronie systemu sądownictwa ostatecznie nie zaszkodziły partii rządzącej.

Protest przed Sejmem. Zdaniem eksperta sprawa ustaw dotyczących sądownictwa ostatecznie nie zaszkodziła PiS
Protest przed Sejmem. Zdaniem eksperta sprawa ustaw dotyczących sądownictwa ostatecznie nie zaszkodziła PiS (WP.PL, Karol Lewandowski)
bDJhSkXV

Jak wynika z sondażu, przeprowadzonego przez IBRiS na zlecenie Onetu, gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, na zdecydowanie największe poparcie mogłoby liczyć PiS. Na partię Jarosława Kaczyńskiego głosowałoby 36,4 proc. poparcia, o 4,1 pkt. proc. więcej niż w poprzednim sondażu z lipca. Z kolei partia Grzegorza Schetyny zanotowała w porównaniu do poprzedniego sondażu spadek o 1 pkt. proc. Swój głos na Platformę oddałoby 19,6 proc. ankietowanych.

Oprócz tych dwóch najsilniejszych partii w Sejmie znalazły by się jeszcze Nowoczesna z poparciem 10,9 proc., Kukiz'15 (8.0 proc.) i PSL (5,4 proc.). Z tych trzech graczy stracił tylko Kukiz'15 - w porównaniu do lipca - 3,9 pkt. proc. Poparcie dla Nowoczesnej i PSL pozostało bez zmian.

Rozkład sił w Sejmie wyglądałby tak: najwięcej miejsc - 239 - przypadłoby PiS-owi. Platforma mogłaby liczyć na wprowadzenie 129 posłów. Nowoczesna zdobyłaby 72 mandaty, Kukiz'15 - 52 mandaty, PSL - 35. Jeden mandat przypadłby Mniejszości Niemieckiej.

bDJhSkXX

Badano też poparcie dla Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Partii Razem, ugrupowania Wolność i Prawicy Rzeczpospolitej. Wszystkie te siły nie znalazłyby reprezentacji w parlamencie.

Frekwencja? W najbliższą niedzielę do urn zdecydowanie poszłoby 48,3 proc. ankietowanych. Odpowiedź "raczej tak" wybrało kolejne 11,4 proc. respondentów. "Raczej nie" poszłoby do wyborów 2,1 proc. badanych, a "zdecydowanie nie" - 18,5. 2,1 proc. nie potrafiło określić się w tej sprawie.

Michał Kowalczyk z IBRiS, który dla Onetu komentuje wyniki sondażu zwraca uwagę, że spór o sądownictwo nieco ostygł, a politycy udali się na wakacje. Widać też - zdaniem Kowalczyka - że demonstracje w obronie sądownictwa ostatecznie nie zaszkodziły politykom rządzącej partii.

Źródło: Onet.pl
bDJhSkYd

Zobacz także: Najnowszy sondaż wyborczy dla Wirtualnej Polski

bDJhSkYy
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(272)
gvddd
4 lata temu
Najgorsze w tym, że PIS nie musi nic robić by ich poparcie rosło !!! wystarczy posłuchać piesków Merker (PO) i tych typu Pietru no i poparcie dla pis rośnie
miroslaw
4 lata temu
brawo PIS ....jedyna partia zainteresowana losem Polakow.....a PO i Nowoczesna niech dalej donoszą do Brukseli -- ulica i zagranica ich zgubi.....jeszcze raz brawo PIS brawo rząd - demokratycznie wybrany
mati15022
4 lata temu
nie wiedziałem że w sejmie jest 528 posłów Panie redaktorze o.O
bDJhSkYz
Tey
4 lata temu
Okaże się przy kolejnym rozdaniu.
ja
4 lata temu
Za rządów PO podwyższenie wieku emerytalnego i podatków a mimo to był monstrualny deficyt budżetowy ... Za rządów PiS obniżenie wieku emerytalnego , program 500+, mieszkanie + i mimo to jest nadwyżka w budżecie - to ja się pytam : co się działo za rządów PO z tymi pieniędzmi ?
Najnowsze komentarze (272)
ghr
3 lata temu
PO ośmiesza się - jeżdżą do UE, USA..., szczekają na kraj, w którym mieszkają, blokują posiedzenia Sejmu, popierają KOD - prześmiesznych skoczków ulicznych, niektórzy z nich nawołują do Majdanu, z igły robią widły ... brak klasy !!! Każdy z poprzednich rządów potrafił odejść bez "cyrkowania", poczekać na następne wybory, ale nie PO. Żenada.
żona kaczuha....
3 lata temu
Kochany bohaterski , męski Kaczuh
mannaznieba
3 lata temu
Jeszcze jedna kadencja PiS ? Nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee !!!!!
Cieszę się.
3 lata temu
Brawo PIS. Brawo PIS.Brawo PIS.Brawo PIS.Brawo PIS.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Grzesiu pertu...
3 lata temu
Wyniki należy analizować po uwzględnieniu poprawki "faktycznego głosu ulicy" nigdy 100%glosujacych na PiS nie chce się do tego przyznać!!! Więc faktycznie to będzie jakieś 43_44%
Dddd
3 lata temu
Brawo PIS jesteście jedyną partią którą jest za nami Polakami a resztkami to zdrajcy.sraja w swoje gniazdo
Gość
3 lata temu
Kto jeszcze chce głosować na tych błaznów z PO i Nowoczesnej? Jakich jeszcze głupot muszą naopowiadać i jak zaszkodzić Polsce, żeby ich w końcu wyautować?
akuku
3 lata temu
czarodzieje z PIS ogłupiają naród propagandą w mediach zwanych kiedyś publicznymi
bDJhSkYr
key
4 lata temu
Obudźcie się!!!! zanim będzie za późno a Polska stanie się drugą Białorusią.
L.
4 lata temu
to zasługa wyłącznie złodziei z PO PSL N i dawnego PZPR. W Narodzie Polskim pod wpływem upokorzeń znowu zryw patriotyzmu - niczym kiedyś pod zaborami. Widocznie znowu musimy bronić naszej Ojczyzny, a może i kolejny raz, upadłej Europy. Europa nigdy tak nie "upadła" jak obecnie - teraz na własne życzenie niemców i francuzów.
Tu i teraz
4 lata temu
...ten sondaż pokazuje że w naszym dzikim smoleńskim kraju bez zmian...połowa ankietowanych jak nie miała tak i nie ma jakiegokolwiek zaufania do tzw. polityków...więc z czego co niektórzy się cieszą ?
romek
4 lata temu
BRAWO!! PO do Niemiec!! niech was uchodzcy pozadnie wyr...chaja.
wd40
4 lata temu
następny sondaż to 105% poparcia, kpina nie sondaż.
Wr
4 lata temu
To nie czary tak jest
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić