Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Patryk Osowski
Patryk Osowski
|

Najnowszy sondaż. Triumf PiS i szok dla Nowoczesnej

232
Podziel się:

Jak pokazuje najnowszy sondaż wyborczy, Prawo i Sprawiedliwość Jarosława Kaczyńskiego cieszy się poparciem 42,8 proc. Polaków. Drugie miejsce zajmuje Platforma Obywatelska, a trzecie Kukiz'15. Co ciekawe, pogrążoną ostatnio w kryzysie Nowoczesną wyprzedza nawet Polskie Stronnictwo Ludowe.

Gdyby wybory odbyły się w drugiej połowie listopada, PiS znów rządziłoby samodzielnie.
Gdyby wybory odbyły się w drugiej połowie listopada, PiS znów rządziłoby samodzielnie. (Agencja Gazeta)

Badanie poparcia opinii publicznej wykonała pracownia Estymator na zlecenie portalu DoRzeczy.pl. Wynika z niego, że wciąż największym poparciem Polaków cieszy się partia Jarosława Kaczyńskiego. Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w drugiej połowie listopada, PiS znów zdobyłoby większość w Sejmie i mogło rządzić samodzielnie.

Na drugim miejscu znalazłaby się Platforma Obywatelska, na którą chęć oddania głosu zadeklarowało 23,6 proc. ankietowanych. Ostatnie miejsce na podium należy do ruchu Kukiz'15, który może liczyć na 9,8 proc. poparcia. Największą niespodzianką jest jednak czwarta pozycja. Polskie Stronnictwo Ludowe wskazało bowiem w badaniu aż 6,4 proc. ankietowanych, co analizując ostatnie sondaże jest naprawdę dobrym wynikiem ludowców.

Aż sześć partii powyżej progu wyborczego

Dopiero na piątym miejscu z poparciem na poziomie 6,0 proc. znalazła się Nowoczesna. Przypomnijmy, że w sobotę partia zmieniła swoją nazwę, usuwając z niej imię i nazwisko twórcy ugrupowania Ryszarda Petru.Głosami delegatów, obecny lider stracił też przywództwo, a na jego miejsce członkowie Nowoczesnej wybrali Katarzynę Lubnauer.

Kolejne miejsca w sondażu zajęły Sojusz Lewicy Demokratycznej - 5,3 proc. i partia Wolność - 1,3 proc. Inne ugrupowania mają poparcie na poziomie 1,4 proc.

Przekładając te wyniki na mandaty, PiS mogłoby liczyć na 246 miejsc w Sejmie, PO wprowadziłaby 130 posłów, ruch Pawła Kukiza – 42, PSL – 21, Nowoczesna – 11, a SLD – 9. Jeden mandat przypadłby mniejszości niemieckiej.

Badanie przeprowadzono w dniach 23-24 listopada 2017 na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1077 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI. W prezentowanych wynikach uwzględniono wyłącznie osoby, które zadeklarowały na jaką partię będą głosować.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Do Rzeczy
KOMENTARZE
(232)
Zibi
5 lata temu
Cwaniaki z PO nie mają nic do zaprezentowania narodowi przez dwie kadencję tylko dbali o swoich a teraz im tęskno do utraconych koryt. Tym Panom już naród podziękował. Pan przewodniczący PO utopii swych kolegów, gdyż nie mają oni nic do zaoferowania tylko potrafią krytykować jest to żenujące.
Patriota
5 lata temu
Co za brednie piszecie. Jak,, Do rzeczy,, bierze się za sondaż, to Pisory mają 100 procent poparcia. Tych dziennikarzy na Marsa, niech tam przeprowadzają sondaże. Przecież do tego tylko się nadają
robert
5 lata temu
nie wiem kto jeszcze głosuje na PO, bardziej szkodzącej krajowi partii nigdy nie mieliśmy
Lick
5 lata temu
Tylko Kukizy. Jedyni mówią otwarcie i potrafią pozbywać się malowańców
Grabarz
5 lata temu
A gdzie jest marek? Znowu zbiera znicze na cmentarzu? Pewnie szykują nową zbiórkę POd sądami?
Tworki
5 lata temu
Teraz chory psychicznie pracownik o2 marek robi wszystkie sądaże PEŁOWCĄ wyszło 48% POparcia,powoli bedą przejmować władze w Łukowie
Mn
5 lata temu
Buchachacha! A kto i gdzie zamawiał ten "sondaż"?
Twórca %
5 lata temu
Poparcie dla PiS=u tak wzrosło, że już wynosi 129%.Do wyborów wzrośnie do 300&.
osa
5 lata temu
bardzo wiarygodny sondaż , robiony na zlecenie doRzeczy! niech fani PiSu powiedzą coś na temat raportu o przemocy w Policji, który jest zatajany przez Zielińskiego a o którym dzis napisała wp!
Obok
5 lata temu
A ja mam swoje badania i mnie wychodzi inaczej
rudy
5 lata temu
A kto to jest ta Myszka Agresorka bo w TVN nie mówią.
Hornet
5 lata temu
ja mam na podwórku taką Platformę od wywożenia gnoju załadojwa tych zdrajców Polski na tą przyczepę i pod lód z nimi
szary
5 lata temu
Polacy sami na siebie kręcą bat popierając PiS i te przystawki. Jak spacyfikują sądy i KRS to będzie za późno. Ochoczo pomaga im pewien człowiek z Krakowskiego. Czemu ta gawiedź tego nie rozumie?
NIE PLATFORMI...
5 lata temu
Znaczy się ,nowoczesna i platforma idą do wora ,wór wędruje do jeziora.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić