o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Największy różowy brylant idzie pod młotek

1
Podziel się

Ma 59 karatów i żadnej skazy. Eksperci szacują, że może zostać sprzedany nawet za 60 mln dolarów. Aukcja już w kwietniu.

bEElOuMR

Różowe diamenty są wyjątkowo rzadkie, a "Pink Star" to największy na świecie brylant w tym kolorze i o tej próbie. - Patrzycie na coś, co jest nieporównywalne z innymi kamieniami - zachwala David Bennett z domu aukcyjnego Sotheby's.

Wydobyto go w Bostwanie w 1999 r. Przed oszlifowaniem ważył aż 132,5 karata. Specjaliści zwracają uwagę, że nieczęsto zdarza się, żeby duży diament - o wielkości powyżej 10 karatów - miał tak intensywnie różowy kolor. Jego barwę opisano jako fantazyjnie żywy róż.

- Instytut Gemmologiczny Ameryki, główny ośrodek zajmujący się oceną diamentów, stwierdza, że to największy tak barwny i bez skazy kamień, jaki dotąd oceniali - podkreśla specjalista.

bEElOuMT

Różowa gwiazda nie ma jednak szczęścia do kupców. Cztery lata temu na aukcji w Genewie wylicytowano go za rekordowe 83 mln dolarów. Okazało się jednak, że kupiec nie był w stanie zapłacić tak ogromnej sumy. Jak będzie tym razem?

- Mamy kupców z całego świata, którzy uczestniczą w aukcjach - mówi David Bennett. - Nie chcę spekulować, do kogo i gdzie trafi brylant. Myślę, że trafi tam, gdzie ktoś naprawdę doceni jego piękno oraz unikalność.

Brylant zostanie zlicytowany 4 kwietnia w Hongkongu.

bEElOuNu
KOMENTARZE
(1)
Pati_Sob
5 lata temu
Co wy najlepszego piszecie??? Czy wiecie w ogóle co to jest brylant??? Oferowany kamień na aukcji NIE JEST żadnym brylantem tylko diamentem o kształcie Owalnym. Tego typu diamenty jak Owal, Gruszka, Markiza itp zwane są jako szlify fantazyjne i NIE MAJĄ one nic wspólnego z brylantem. Brylant to inaczej diament o szlifie brylantowym zwany po angielsku po prostu jako "round diamond". Gdyby to był brylant, wyceniany byłby na jeszcze raz tyle czyli ponad 100 milionów dolarów lub więcej kosztowałby na 100%. Poprawcie ten tytuł bo razi on po oczach dosłownie. Wolę być rażona po oczach ognistym blaskiem tego pięknego diamentu w kształcie owalu niż waszą niewiedzą na temat diamentów i ich kształtów.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić