Wróć na
oprac. Arkadiusz Stando
|
aktualizacja

NASA znalazła wodę na Marsie zaledwie kilka centymetrów pod powierzchnią. Naukowcy w szoku

75
Podziel się

Jeśli potrzebujecie trochę wody, warto wybrać się na Marsa. Wystarczy łopata, aby dokopać się do źródła. Naukowcy są zaskoczeni, że woda jest niemal "na wyciągnięcie ręki". NASA informuje, że w niektórych miejscach lód znajduje się zaledwie 2,5 centymetra pod powierzchni.

NASA znalazła ogromne pokłady wody na Marsie i stworzyła "mapę skarbów"
NASA znalazła ogromne pokłady wody na Marsie i stworzyła "mapę skarbów" (NASA)
bCZhVzPF

NASA poinformowała o odkryciu wody w formie lodu zaledwie centymetry pod powierzchnią Marsa. "Nie potrzebujesz koparki aby ją wykopać. Możesz użyć łopaty” - napisał na blogu NASA główny autor artykułu, Sylvain Piqueux z NAS Propuls Jet Laboratory.

Naukowcy opracowali mapę zapasów wody na Marsie, którą sami określili jako "mapę skarbów". Możecie ją znaleźć pod tym adresem w pełnej rozdzielczości. Dane pozyskano przez urządzenia Mars Climate Sounder zainstalowane na sondzie Mars Reconnaissance Orbiter oraz Thermal Emission Imaging System (THEMIS) na sondzie Mars Odyssey.

bCZhVzPH

Naukowcy stworzyli mapę powierzchni Marsa, która pokazuje, gdzie znajdują się zapasy lodu. W niektórych miejscach kryje się zaledwie 2,5 centymetra pod powierzchnią. To świetna wiadomość dla przyszłych kolonii marsjańskich. Jak widać na mapie, pokłady wody znajdują się głównie w regionach podbiegunowych.

"Stale gromadzimy dane dotyczące ilości lodu na Marsie, szukając najlepszych miejsc do lądowania dla astronautów". Zbieranie takich informacji jest kluczowe, biorąc pod uwagę potencjalne zainteresowanie NASA budowaniem bazy na Czerwonej Planecie. Bez wody ludzie nie będą w stanie tam przetrwać.

bCZhVzPN
bCZhVzQi
KOMENTARZE
(75)
Greg74
10 miesięcy temu
Już widzę butelki z wodą marsjańską 😂😂😂
Darek
10 miesięcy temu
Gdyby na ziemi spadła temperatura powiedzmy na - 50 stopni na miliony lat to zamarzły by morza i oceany. Nie było było by również parowania więc nie padał by deszcz ani śnieg. Trwała by natomiast erozia gór. Więc po pewnym czasie pył pokrył by zamarznięte zbiorniki wodne i dla kosmitów ziemia wyglądała by na suchą pustynię. Przypuszczam że podobnie stało się na Marsie.
maurycy
10 miesięcy temu
Może wyślemy tam tą małą gwiazdkę - Greta Thunberg.Tak tam czysto.
bCZhVzQj
Melas
10 miesięcy temu
Jak na marsie będą robić taki syf jak na ziemi to długo nie pozyja
jawies
10 miesięcy temu
Kolonizujmy
Najnowsze komentarze (75)
maniek
9 miesięcy temu
znaczy,że ludzie są z Marsa
Polak🇵🇱pols...
9 miesięcy temu
Polacy na Marsa po wodę💧
Jarozbaw
9 miesięcy temu
Wolne sądy!!!
Ezechiel
9 miesięcy temu
No i co będzie rurociag z Marsa na Ziemię, zajmicie sie lepiej ziemią
Kolaż
10 miesięcy temu
Nasa to nawet Głowno znajdzie na pustyni
Klaudyna135
10 miesięcy temu
Może niedługo będą mogli tam ludzie zamieszkać😂😂😂a
vic
10 miesięcy temu
Powoli, powolutku (jeszcze ze 20 lat) przygotowują nas że ufole to nie mit, najpierw woda, potem jakaś bakteria, mikroorganizm i nagle BUM. Szaraki istnieją!
Merry christm...
10 miesięcy temu
Chyba na photoshopie
bCZhVzQb
123
10 miesięcy temu
Super
Nati
10 miesięcy temu
Kto wykupuje bilet na Marsa?
Kazik
10 miesięcy temu
Eta jak nima ufoludkow to zadne odkrycie.
Jp2
10 miesięcy temu
Jutro bedziemy z zona i corka o 19 na mszy za jedynego Marszalka. Bitwa przegrana bez Marszalka. N. PS. To byl od okr.stołu blad robic z mlodziakow bohaterow, poslow 20latkow jak Pawlak, Tusk. Wysokie pozycje mlodych calkowicie blokuja rozwoj panstwa i samych tych mlodych. Widac to wszedzie. I to tu mamy. Beata Szydlo byla tez za mloda, a co dopiero poziom syna, z koniecznosci nierozumiejącego sytuacji obiektywnej, ktora , aby zacytowac poglad einsteinowski, nie ma nic wspolnego z wyborem mlodziaka. Czyli: stal sie uczestnikiem potrzeby tu - mamy. Ratunek? Ten poziom zas wymaga ludzi w wieku prezesa i zastepcy, i tylko takich, a nie posłów w wieku Jachiry. Pytanie?:-)
Marko
10 miesięcy temu
Coraz więcej ciekawych rzeczy o marsie.
Sutannowy
10 miesięcy temu
A tę wodę odkrył już dawno Morawiecki z PiS
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić