REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 3 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Beata Czuma06.02.19 (17:32)

Nastolatki postawiły policję na nogi. Wymyśliły porwanie

Dwie 12-letnie dziewczynki z gminy Krzeszowice wymyśliły próbę uprowadzenia. Przestraszyły swoich rodziców i postawiły na nogi policjantów. Teraz staną przed sądem rodzinnym za złożenie fałszywego zgłoszenia na policji.
iStock.com

Do próby porwania dwóch 12-latek miało dojść w poniedziałek po południu, kiedy wracały ze szkoły. Po powrocie do domu opowiedziały rodzicom dramatyczną historię, jak dwóch mężczyzn próbowało je wciągnąć do bagażnika samochodu. Rodzice natychmiast zawiadomili komisariat w Krzeszowicach.

Funkcjonariusze ustalili z nastolatkami przebieg zdarzenia, zabezpieczyli monitoring i pytali okolicznych mieszkańców, czy widzieli porwanie. Nikt nic nie zauważył. Do sąsiednich jednostek policji został rozesłany komunikat z opisem pojazdu porywaczy i przebiegiem zdarzenia.

REKLAMA

Na komisariacie 12-latki szczegółowo opisały przebieg porwania. Jeden z mężczyzn miał je śledzić, potem zaczął za nimi biec. W tym czasie podjechał samochód, z którego wysiadł drugi mężczyzna i wspólnie próbowali wciągnąć najpierw jedną, później drugą dziewczynkę do bagażnika. 12-latki powiedziały, że udało im się wyrwać z rąk rzekomych porywaczy i uciekły.

Nie wiedzą, dlaczego wymyśliły porwanie

Po chwili nastolatki przyznały, że nie było żadnej próby porwania, a całe zdarzenie wymyśliły. Nie były w stanie wytłumaczyć, dlaczego skłamały. Teraz zajmie się nimi sąd rodzinny.

- To nie pierwsze takie zgłoszenie na terenie powiatu krakowskiego, które się nie potwierdziło - powiedział mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. - Przypominamy rodzicom, aby porozmawiali ze swoimi pociechami, że przy takich zgłoszeniach praca policjantów wymaga bardzo dużego nakładu. W tym czasie mogliby pełnić służbę i pilnować porządku na ulicach - dodał.

Jak poinformowała policja w Krzeszowicach, funkcjonariusze planują teraz przeprowadzić pogadanki w okolicznych szkołach, aby uświadomić dzieciom, jakie konsekwencje mogą płynąć z fikcyjnych zgłoszeń.

Źródło: Policja

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij