PAP

Bartłomiej Bajerski, 10 lutego 2019

Nauczyciel z Tychów musi zapłacić za śmierć licealistów. Ruszyła zbiórka

Tweetnij Komentuj

140 tysięcy złotych zadośćuczynienia musi zapłacić geograf z Tychów ojcu dwóch nieżyjących uczniów. Zorganizowano zbiórkę na rzecz nauczyciela.

Kwestę zainicjowały dwie mieszkanki Tychów. Twierdzą, że mają wsparcie wielu innych mieszkańców. Zbiórka trwa w jednym z serwisów internetowych tego typu. Do tej pory wpłacono ponad 18 tysięcy złotych. Informacja o akcji jest masowo udostępniana w mediach społecznościowych.

Każdy kto zna Pana Mirosława Sz. wie, że to wspaniały człowiek, kochający góry i chętny do pomocy każdemu. Świetny nauczyciel z pasją, którą zarażał młodych ludzi - napisały inicjatorki kwesty w zrzutka.pl.

Orzeczenie sądu w Katowicach zapadło w piątek. Zgodnie z nim geograf musi zapłacić 140 tysięcy złotych tytułem zadośćuczynienia ojcu dwóch chłopców, którzy zginęli 16 lat temu - informuje Polsat News . Byli wśród ośmiu ofiar śmiertelnych najtragiczniejszego wypadku w polskich Tatrach.

Wcześniej Mirosław Sz. został skazany w sprawie karnej. W 2006 roku sąd ogłosił wyrok 2 lat więzienia w zawieszeniu . Nauczyciela obarczono winą za zorganizowanie wyprawy w niebezpiecznych i pogarszających się warunkach atmosferycznych bez uprawnień do prowadzenia górskich wycieczek.

Sądy, wyroki, łzy, rozpacz, żałoba, która trwa do dzisiaj i trwać będzie w sercach rodzin i przyjaciół . Mija 16 lat i jeden z rodziców żąda odszkodowania... Wyrok zwala z nóg: nauczyciel musi zapłacić 140 tys. zł zadośćuczynienia. To nie czas na ocenianie. To czas na pomoc - piszą inicjatorki zbiórki na rzecz nauczyciela.

W 2003 roku na wycieczkę z Tychów zeszła lawina . Ofiarami byli uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego. Zginęło 8 osób z 13 biorących udział w wyjeździe. Większość zwłok ofiar wydobyto z Czarnego Stawu, dokąd dotarło czoło lawiny, załamując lód.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: PAP

Komentuj artykuł

Wybrane dla Ciebie

< Przejdź na wp.pl
Informujemy, iż w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje Politykę prywatności .