o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Marcelina Kolewska
|
aktualizacja

Nauczyciele ośmieszyli czarnoskórego chłopca. Szczegóły afery z liceum

81
Podziel się

Do skandalu doszło w II LO w Chełmie podczas próby poloneza. Jedna z maturzystek zaprosiła na studniówkę kolegę z innej szkoły. Chłopiec wyróżnia się ciemniejszym kolorem skóry. Jej nauczyciel głośno skomentował ten fakt: "Kasia przyprowadziła sobie Murzyna" – stwierdził.

Matka chłopca złożyła skargę w Wydziale Oświaty Urzędu Miasta
Matka chłopca złożyła skargę w Wydziale Oświaty Urzędu Miasta (Agencja Gazeta, Jakub Orzechowski)
bEKmffFN

A to był dopiero początek nieprzyjemności, z jakimi spotkał się Kacper. Do pierwszego nauczyciela dołączył drugi i razem brnęli w swoich niewybrednych żartach, podaje portal dziennikwschodni.pl.

Para uczniów usłyszała, że „pasują do siebie jak dwie czarne krople wody”. Kacper został też zapytany „kto go poskładał” oraz czy na swoją studniówkę wybiera się z dziewczyną czy z chłopakiem.

Portal podaje, że przebieg zdarzenia zrelacjonowała matka chłopca w skardze, którą złożyła w Wydziale Oświaty Urzędu Miasta. Z dziennikarzami rozmawiać nie chce. Czeka, jak na to, co spotkało jej syna, zareaguje dyrekcja II LO, Wydział Oświaty Urzędu Miasta i chełmska delegatura Kuratorium Oświaty w Lublinie.

bEKmffFP

Teresa Kiwińska, dyrektorka I LO w Chełmie, gdzie uczy się nastolatek, skomentowała całą sytuację: – Uczeń z matką stawili się u mnie już w piątek – tłumaczy portalowi. – Chłopiec szczegółowo zrelacjonował przebieg tego incydentu. Matka, która zabierała go po próbie, zauważyła, że wbrew swojej naturze jest przygnębiony. Kiedy zdradził, co go spotkało, oboje wrócili do szkoły, aby porozmawiać z tamtejszą dyrektorką - opowiada portalowi dziennikwschodni.pl.

– Przyjęłam ucznia i jego matkę, po czym zaprosiłam oboje zamieszanych w tę sprawę nauczycieli – mówi Marta Klasura, dyrektor II LO w Chełmie. – W czasie tego spotkania doprowadziłam do konfrontacji ucznia z nauczycielami.

Według dyrektor Klasury nauczyciele przeprosili Kacpra, zapewniając, że były to tylko żarty. - Matka złożyła jednak oficjalną skargę. W związku z tym wdrożyłam wewnętrzne postępowanie celem dokładnego wyjaśnienia zajścia i wypracowania wniosków. Wyjaśnień z mojej strony oczekuje także zaalarmowany przez matkę Wydział Oświaty oraz kuratorium. Do piątku będę miała gotowe stanowisko w tej sprawie - zapewnia.

bEKmffFV

Szkolni koledzy Kacpra również są zaskoczeni zachowaniem nauczycieli. – Ci nauczyciele nie powinni się tak zachować – mówi jedna z jego klasowych koleżanek w rozmowie z portalem. – Nie można kogokolwiek oceniać po kolorze skóry.

Sprawą zajmuje się delegatura kuratorium oświaty.

bEKmffGq
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(81)
ZłeMisio
4 lata temu
A dlaczego takiego wypuszczają na studniówkę? Jego obecność uważa uczucia wielu osób, czują się przygnębieni.
T1
4 lata temu
Ktos bedzie mial ciezka mature
weter
4 lata temu
jest czarny i co robić sensację
bEKmffGr
Jaewaja
4 lata temu
Już kilka razy oskarżyli Polaków o pobicie muzułmanek czy Afrykanczyka.okazywalo się to nieprawda. Bardzo wątpię w prawdziwość tego newsa
Ania
4 lata temu
Szczyty chamstwa! I to są nauczyciele Czego wymagać od innych. Szok! jakie niskie pułap kultury osiągnęliśmy.
stefan
4 lata temu
no to jak miala powiedziec , asfalta ?
Dlaczego?
4 lata temu
Dlaczego słowo "Murzyn" jest obrazliwe, bo nie rozumiem?
GFVYHF
4 lata temu
NAUCZYCIELE (JAKO CI MĄDRZEJSI) POWINNI POKAZYWAĆ TOLERANCJĘ RASOWĄ, A NIE W TAKI SPOSÓB SOBIE ŻARTOWAĆ. NAUCZONO MNIE ,ZE JAK NIE MAM NIC MĄDREGO DO POWIEDZENIA TO LEPIEJ NIC NIE MÓWIĆ.
bobo
4 lata temu
takich "nauczycieli" powinni od razu zawiesic w czynnosciach, a nastepnie wywalić z pracy..... tak jak i wodza naczelnego i świtę
Nikt
4 lata temu
Nauczyciele są tacy sami jak reszta społeczeństwa. To grupa zawodowa, która w skali mikro prezentuje cechy społeczeństwa (skala makro). Są tam różni ludzie. Lepsi i gorsi. Ładniejsi i brzydsi. Mądrzejsi i głupsi. Nie można mieć nadmiernych(!) pretensji o to, że komuś w pewnym momencie zabrakło rozumu. Zdarza się. Może być tylko przykro, że to trafiło akurat na nauczyciela, który powinien być wzorem do naśladowania, liderem, reprezentować odpowiednie postawy i wartości, inspirować i motywować młodych ludzi. Zdarzyło się, trudno, nie ma potrzeby robić z tego kolejnej rasistowskiej afery na skalę europejską. Trzeba wziąć się za siebie, przeprosić, naprawić wyrządzone zło, zadośćuczynić. Błąd można wybaczyć, ale wcześniej trzeba ten błąd naprawić. Wystarczy "pójść po rozum do głowy".
Odzież
4 lata temu
Asfalt ma znać swoje miejsce
Oburzona
4 lata temu
Tacy nauczyciele nam są NIEPOTRZEBNI.Won że szkoly
zyga
4 lata temu
nauczyciele ?, żarty ?, lać takie coś w mordę to za mało.....
bEKmffGj
koko
4 lata temu
to byli prawdziwi pisowcy
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić