Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kamil Karnowski
|

Naukowcy biją na alarm: Zwierzęta masowo wyginą jeszcze w tym wieku

46
Podziel się

Rosnąca temperatura w oceanach sprawi, że już do 2100 roku będą one pozbawione życia.

Naukowcy biją na alarm: Zwierzęta masowo wyginą jeszcze w tym wieku
(Getty Images)
bEUJdgCt

Katastrofy nie da się uniknąć. Jeśli globalne ocieplenie będzie postępować, już w ciągu najbliższych dziesięcioleci średnia temperatura wód na świecie podniesie się o 2,8 st. Celsjusza. Naukowcy z Uniwersytetu Północnej Karoliny i Instytutu Technologii na Florydzie biją na alarm.

Ocieplanie na tak wielką skalę sprawi, że wyginie prawie 100 proc. morskiego życia na całym świecie - komentuje John Bruno, przewodniczący zespołu odpowiedzialnego za raport.

Raport pokazał także porażkę działań, które prowadzone są od wielu lat na globalną skalę. Chodzi o stworzenie dziesiątek specjalnych stref ochrony dzikich zwierząt. Zespół Johna Bruno stwierdził jednoznacznie, że to strata pieniędzy, która nie przyniosła żadnych efektów. Żadna z populacji uznanych za zagrożone globalnym ociepleniem nie powiększyła się w związku z tymi działaniami.

bEUJdgCv
Zobacz także: Zobacz także: Niedźwiedź chwilę po przebudzeniu ze snu zimowego

Gwałtowność tych zmian najlepiej widać na biegunach. Ale jeśli pingwiny i niedźwiedzie polarne zaczną z nich znikać, to podobny proces zaobserwujemy również w innych rejonach oceanów - dodał Richard Aronson, jeden z twórców raportu.

Naukowcy widzą rozwiązanie, ale póki co nie widzą możliwości wprowadzenia go w życie. Według Bruno i Aronsona, nadzieją dla dzikich, morskich zwierząt byłaby rezygnacja z wykorzystywania paliw kopalnych na tak wielką skalę, jak obecnie i przerzucenie się na bardziej ekologiczne źródła energii - informuje Reuters.

bEUJdgCB

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEUJdgCW
KOMENTARZE
(46)
fauna
2 lata temu
chciałam zauważyć że człowiek to też zwierzę, przedstawiciel świata flory
br
4 lata temu
NO tak będą zwierzęta - jakie? No ludzie!!!
Bog
4 lata temu
I Florida zaleje.Lece jutro na ryby do Miami
bEUJdgCX
wAUbrzych
4 lata temu
Mnie to nie dotyczy zwierzakow szkoda
gb
4 lata temu
bzdury, lobbing na rzecz energii ekologicznej i zwiazany z tym ekoterroryzm. Wiadomo ze za obecne ocieplenie klimatu nie odpowiada czlowiek a aktywnosc slonca.
Jaś
4 lata temu
Jak płacicie za takie głupoty to zatrudnijcie mnie, mądrzejsze tematy opiszę. W Polsce dziki i dzikie zwierzęta niszczą uprawy, plaga żmij, tylko ludzi się nie szanuje.
cdn
4 lata temu
niedługo dziki i inne nas zjedzą tak się mnożą
bee
4 lata temu
Czy człowiek jest potrzebny Ziemi?
bee
4 lata temu
Gdy nie będzie nas, będzie las.... i może tak będzie lepiej, o ile jakiś las przeżyje. Jakoś nie kibicuję naszemu gatunkowi, bo z pazerności i głupoty sami skazujemy siebie i nasze otoczenie na śmierć w męczarniach. Przeżyje tylko kasta zakulisowych gabinetów cieni których stac bez problemu na sfinansowanie dalekiej podróży w kosmos i znalezienie innej żyjącej planety dla siebie. A potem historia się powtórzy....
zeb
4 lata temu
prędzej zginą ludzie niż zwierzęta gdyż nie ulegają degeneracji jak ludzie. U zwierząt o przetrwaniu decyduje selekcja naturalna, u ludzi ten proces jest wypaczony
Stary gazda
4 lata temu
Polaków ubywa. Po ulicach biegają już jelenie i niedźwiedzie. Przez poprzednie 80 lat tego nie było.
ekolog za kas...
4 lata temu
jak mi zapłacicie to napisze projekt co należy zrobić aby uniknąć klopotow z ekologia
frerfv
4 lata temu
"Naukofcy" zawsze coś wymyślą żeby tyko kasy naciągnąć. Jak nie globalne ocieplenie porzez oziębienie to obrona lasów deszczowych albo innych żabek.
bEUJdgCP
Korowk
4 lata temu
Główną przyczyną jest cykliczność zdarzeń w naturze i czy to my czy to inne czynniki naturalne i tak nieuniknione są spadki i wzloty całkowicie zycia nie zniszczymy co najwyżej powstaną nowe gatunki a my na to nie mamy wpływu co mamy się sami unicestwić nie jesteśmy w stanie kontrolować swoich emocji popędów to tym bardziej nie pokierujemy klimatem na ziemi bedziemy tak długo bytować aż unicestwiły się sami z innymi formami życia lub trafi się jakaś przypadkowa epidemia i ocali świat od nas oczywiście w tej formie świat. I nie mamy się co tak negować bo tak naprawdę sprzyjające warunki do rozmnażania danego gatunku częsta są w końcu jego zguba przy niewystarczajacej ilości pożywienia gazów i innych budulców organicznych
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić