o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Nawałnice nad Polską. Krotoszyn sparaliżowany po burzy

4
Podziel się

Front burzowy przesuwa się z południa na północ Polski. Gwałtowne burze przeszły już nad Dolnym Śląskiem i Wielkopolską. Strażacy nie nadążają z przyjmowaniem zgłoszeń. Po nawałnicy sparaliżowany został ruch na ulicach Krotoszyna. Awaria prądu dotknęła mieszkańców wielu osiedli w Krakowie.

Nawałnice nad Polską. Krotoszyn sparaliżowany po burzy
(Agencja Gazeta, Jakub Orzechowski)
bEszwrNh

Ulewy przeszły nad całą południową Wielkopolską. Wiele dróg zatarasowanych jest przez powalone wiatr drzewa. W Krotoszynie woda zalała wiele ulic oraz piwnice położonych przy nich budynków. Na ul. Kołłątaja piorun trafił w auto osobowe. Na szczęście nikt nie został ranny.

Zgłoszenia do służb napływają cały czas. - Przeważają te dotyczące zalanych piwnic. uszkodzonych domów, czy połamanych drzew - mówi w rozmowie z "Głosem Wielkopolskim" dyżurny poznańskiej straży pożarnej.

bEszwrNj

Trudna sytuacja jest także w okolicach Ostrowa Wielkopolskiego i Rawicza. W Kaliszu wichura zerwała część dachu na budynku mieszkalnym. W rejonie Kalisza, Ostrowa Wielkopolskiego, Jarocina i Koła bez prądu jest ok. 20 tysięcy odbiorców - podaje RMF FM.

We Wrocławiu po ulewie woda zalała ul. Puławskiego i Piłsudkiego. Autobusy i tramwaje skierowano na objazdy. Z kolei w Krakowie prądu nie mają mieszkańcy aż dwunastu osiedli oraz jednej miejscowości w pobliżu stolicy Małopolski.

bEszwrNp

W Warszawie po uderzeniu pioruna zapalił się dom jednorodzinny. - Pani, która mieszkała w domu podjęła próby gaszenia. Została ranna. Poparzoną pogotowie zabrało do szpitala. Na miejscu jest siedem zastępów - informował portal tvnwarszawa.pl Łukasz Płaskociński ze stołecznej straży pożarnej.

Burze nadal przesuwają się na północny wschód.

Niestety warunki pogodowe nie poprawią się także w nocy. IMGW po południu zaktualizował ostrzeżenia burzowe, rozszerzając je na cały kraj. Burze z gradem mogą wystąpić w każdym województwie. Towarzyszył im będzie porywisty wiatr.

bEszwrNq

Dla ośmiu województw: dolnośląskiego, opolskiego, małopolskiego, śląskiego, lubuskiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego i łódzkiego wydano ostrzeżenia burzowe drugiego stopnia. To oznacza, że "przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia".

Źródło: ikrotoszyn.pl, "Głos Wielkopolski", Radio Merkury, TVN24, "Gazeta Krakowska", RMF FM

bEszwrNK
KOMENTARZE
(4)
KODziarstwo
4 lata temu
A ile zginęło wiewiórek?,bo chcemy oskarżyć Szyszkę.
kwch
4 lata temu
Może by tak się trafił choć jeden tydzień w pełni słoneczny tego lata co?
krotoszyniani...
4 lata temu
dino swoimi tirami wszystko przepchnie....
bEszwrNL
swinka
4 lata temu
oh noes!!!!111 to koniec dostaw szynki krotoszynskiej!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić