o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Nawet tu odczytali apel smoleński. Kobieta zaczęła krzyczeć

216
Podziel się

Pod Pomnikiem Walki i Męczeństwa w Muzeum Stutthof odbyły się uroczystości upamiętniające 77-lecie pierwszego transportu więźniów do sztutowskiego obozu zagłady. W trakcie obchodów odczytano apel smoleński.

Nawet tu odczytali apel smoleński. Kobieta zaczęła krzyczeć
(Forum, Lukasz Dejnarowicz)
bDTBSNLp

Dla kogo jest ta salwa honorowa? To miejsce pamięci o więźniach, a nie tych, którzy zginęli 10 kwietnia! - krzyczała kobieta oburzona apelem.

Internauci wcale nie skomentowali tego delikatniej.

bDTBSNLr

W trakcie uroczystości przemawiali m.in. byli więźniowie obozu KL Stutthof. Niektórzy z nich trafiając w to miejsce mieli zaledwie kilkanaście lat.

bDTBSNLx

W Stutthofie tośmy dopiero piekło poznali... Byłem dzieckiem, obok głodu i bicia bardzo doskwierała mi tęsknota za mamą - powiedział Karol Gdaniec, były więzień niemieckich obozów koncentracyjnych Stutthof i Sachsenhausen, nr obozowy 9644.

Dlaczego mnie aresztowali? Przed wojną byłem harcerzem, po wkroczeniu Niemców rozmawialiśmy często o wojnie, o sytuacji w jakiej znalazła się Polska. Pewnego dnia przyszli po mnie i na nic się zdały tłumaczenia mamy. W obozie ss-mani mogli zrobić z nami wszystko - dodał 91-letni dziś były więzień niemieckiego obozu zagłady.

W obchodach wziął udział także wiceminister kultury Jarosław Sellin. Polityk powiedział, że "Stutthof jest na Pomorzu synonimem męczeństwa Polaków, Żydów i wielu innych nacji więzionych w tym obozie" i wezwał do pochylenia się nad losem ofiar.

Uroczystości 2 września odbywały się w obecności asysty wojskowej. Od niedawna decyzją ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza oznacza to odczytanie apelu smoleńskiego.

bDTBSNLy

Autor: Kamil Królikowski

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bDTBSNLS
KOMENTARZE
(216)
futuryzta
5 lata temu
początki wojny domowej. Chyba o to chodzi politykom.
apis
5 lata temu
precz z apelem smoleńskim ,niech słucha go rodzina kaczyńskich my naród nie chcemy tego zakłamania słuchać ,precz z apelem smoleńskim ,nmie nie szkoda kaczyńskiego tylko 94 osób które zginęły przez jego butę
Sylwia
5 lata temu
To już nie jest straszne. To jest śmieszne. Ofiary katastrofy lotniczej, jak wielka i tragiczna by ona nie była, wymieniane na apelu poległych obozów koncentracyjnych? Czy naprawdę musimy sobie tymi nieszczęśnikami gęby co chwila wycierać? Wszyscy, wszyscy Polacy, od prawa do lewa, krytycznie się do tego pomysłu odnoszą, czy osoby podejmujące taka decyzję tego nie słyszą? Czy ten rząd, tak jak poprzedni, traktuje Polskę jak swoją własną piaskownicę?
bDTBSNLT
Zniesmaczona
5 lata temu
Byłam. Słyszałam. Jestem zniesmaczona ignorancją i głupota naszych władz naczelnych... Po co? Żeby pokazać garstce pozostałych przy życiu więźniów że oni się nie liczą? Podłość.
arokor
5 lata temu
Chory obecny rząd.To co wyczyniają z tym apelem smoleńskim to jest poniżej godności i braku szacunku dla osób którzy walczyli i ginęli w słusznej sprawie.Wszyscy którzy zginęli w Smoleńsku to ofiary katastrofy lotniczej a nie ofiary które zginęły w walce o wolność ojczyzny czy w męczeński sposób w niemieckich obozach zagłady.
Najnowsze komentarze (216)
Kris60
5 lata temu
Brak słów!!!!
moko
5 lata temu
pomnik dla ofiar powstania warszawskiego [200.000tys. cywili] !!!!!!!!!!!!
gratuluje wyb...
5 lata temu
no i co ? dobra zmiana?
to sik
5 lata temu
To przed każdą mszą w kościele i przed ślubem chrztem i pogrzebem powinni odczytać apel Smoleński. Bo tym poległym się to należy.
Tak
5 lata temu
Rozliczymy was za wszystko!Jeszcze trochę...
Polak
5 lata temu
Wszyscy Polacy módlmy się do Jana Pawła II o wyzwolenie z niewoli PISu.
Polski Kowals...
5 lata temu
Precz z chamstwem PIS-u w stosunku do Polaków. Ten rząd tak błędnie wybrany, a na dodatek przypieczętowany łapówkami dla polskiego kościoła, będzie trwał do póty ludzie nie zerwą tych PIS-owskich kajdanów i nie wywiozą tych zdrajców na taczkach poza granicę Polski. Precz z Komuną i ze złodziejską partią PIS. Wszyscy członkowie zjednoczonej partii PISu z ich 1-szym sekretarzem to nic innego jak powtórzenie czasów Gomółki i całej reszty bandytów, którzy wykorzystywali Polskę do swoich celów.
krzys1961
5 lata temu
Trzeba jednak ujebać podkurcza a jak nie to jednak wojna domowa trudno
bDTBSNLL
FILIP
5 lata temu
ŻOŁNIERZE OPAMIĘTAJCIE SIĘ DALEJ BĘDĄ WAMI ANTKI MANIPULOWAĆ .DOŚŚĆ.
FEFER
5 lata temu
to jest k......o DUŻYMI KRZYK PODŁOŚCI
niesuweren
5 lata temu
Suweren wybrał, to teraz ma. Suweren też, w dalszym ciągu, ma największe poparcie.
wwwwwwaaaaa
5 lata temu
Pis stracił już resztki przyzwoitości. Przerażające, nic i nikt się dla nich nie liczy. Ludzie wyzuci z wszelkich oznak człowieczeństwa.
Bluesmaniac
5 lata temu
Ale oczywiście wyskoczy zaraz jeden z drugim PiSlamista i przy współudziale ONR oraz Jacka Kurskiego (przeceiż ciemny lud to kupi) - będą twierdzić że więźniowie którzy protestują to albo żydzi albo zakamuflowana opcja niemiecka.... Wstyd i hańba narodzie... A Ja wszystkich więźniów / ofiary pragnę przeprosić, przeprosić że my młodzi dopuściliśmy(celowo lub przez zaniechania) do władzy ludzi którzy wprost retoryką nawiązują już nawet nie do komunizmu ale czystego narodowego socjalizmu wg. Duce i Adolfa ...
Iwona
5 lata temu
To wstyd żeby oddawać hołd ludziom katastrofy Smoleńskiej.Oni pili wymadrzali się i była bardzo zła pogoda dlatego za swoją głupotę zginęli .poprostu profanacja biedaków z obozu .Calkiem się tym rządzącym w głowach popier..lo.BRAK SŁÓW!!!!!!!!!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić