o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Nergal podeptał obraz z Maryją. Prokuratura przedwcześnie odrzuciła zgłoszenie

183
Podziel się

To już kolejny raz, gdy lider zespołu Behemoth jest oskarżany o obrazę uczuć religijnych. Źródłem najnowszego sporu jest zdjęcie, które zamieścił 2 miesiące temu w mediach społecznościowych. I choć prokuratura początkowo odrzuciła zgłoszenie, to sprawa może trafić na wokandę.

Nergal znowu może odpowiedzieć za obrazę uczuć religijnych
Nergal znowu może odpowiedzieć za obrazę uczuć religijnych (ONS.pl)
bEDXiFoB

Adam Darski, znany szerzej jako Nergal, ostrzega na Instagramie: "Treści prezentowane na profilu mogą obrazić Twoje uczucia religijne i inne. Jeśli nie chcesz aby tak się stało, przestań mnie obserwować". Ostatnio obrazę uczuć religijnych wywołało zdjęcie, na którym widać obraz Maryi leżący na podłodze w zniszczonej ramie, podeptany przez, najprawdopodobniej, autora wpisu.

Pewien mężczyzna złożył do Prokuratury Rejonowej Warszawa – Mokotów zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa, mającego znamiona obrazy uczuć religijnych poprzez publiczne znieważenie przedmiotu kultu religijnego. Prokuratura nie wszczęła postępowania, ponieważ obraz na zdjęciu był zasłonięty butem i nie można było wywnioskować, czy faktycznie przedstawia on przedmiot kultu religijnego. Widoczna ikonografia i napis "O Matko pełna Miłosierdzia, módl się za nami" nie były dla prokuratury dostatecznie przekonujące.

bEDXiFoD

Po nagłośnieniu sprawy okazało się, że sprawa podeptanego obrazu może być jednak zbadana przez prokuraturę. Z decyzją Prokuratury Rejonowej Warszawa – Mokotów nie zgodziła się bowiem Prokuratura Regionalna w Warszawie. Po przeprowadzeniu analizy uznano, że odmowę wszczęcia postępowania przygotowawczego w sprawie wpisu Nergala wydano przedwcześnie.

"Uzasadnienie przedmiotowego postanowienia skutkowało wydaniem przez Prokuraturę Regionalną w Warszawie polecenia o podjęciu postępowania" – dowiedział się portal Wpolityce.pl.

Zobacz także: Obejrzyj: Nergal o nowej płycie, "Klerze" Smarzowskiego i zarzutach swoich przeciwników
bEDXiFpe
Źródło:
WP Gwiazdy
KOMENTARZE
(183)
Po
2 lata temu
Adam po co grzeszysz i prowokujesz....?nawróć sie na Święta Narodzenia Pana Jezusa Chrystusa !
Nick
2 lata temu
Przecież to Shaw biznes A on się rządzi swoimi prawami A mianowicie takimi że za wszelko cenę trzeba coś robić zeby był o osobach np Nergal rozgłos. Za darmo się przecież tego nie robi.
Zippo
2 lata temu
A jak siedział w ruskim areszcie to płakał że kupy na ścianach są. Oj nerguś postawiłeś na złego konia ;p
bEDXiFpf
as
2 lata temu
myślałam, że jest mądrzejszy
Polak
2 lata temu
Ma problemy z dzieciństwa rodzice przekazali mu dużo złej energii jak mu tam zawsze zaczynaj od siebie nie tobie jest dane by oceniać katolicyzm za mały i o złych emocjach z dzieciństwa życzę Ci dużo zdrowia jak ci tam
Polka
2 lata temu
Niech narysuje Mahometa skoro taki Odwazny i ekspresyjny
Jim mek
2 lata temu
Zachowuje się jakby miał zespół Aspergera,lekki autyzm.
Grzegorz
2 lata temu
Niech jedzie do Norwegii tam go tak lubią i niech depta koran
deus
2 lata temu
Tak z ludzkiego punktu widzenia to tego człowieka po prostu nie rozumiem. Nawet mu współczuje, bo jest chyba nieszczęśliwy. Można być niewierzącym, nawet wojującym ateistą ale swój gniew wyrażać w racjonalny sposób, poniewieranie obrazu nie świadczy chyba o odwadze czy mądrości. Za co nienawidzi Matki Chrystusa? .
janek88
2 lata temu
Obraz jest tylko obrazem a nie bogiem !!! Jest jedno ukryte przez kościuł przykazanie ! Nie bedziesz robił sobie bogów z przedniotów zrobionych z tego co jest na ziemi z rzrczy materialnych bo bóg jest tylko jeden i w niego człowiek wierzyć powinien. P.S Po co kościołowi kasa i złoto skoro nie pomagają ????
AKo
2 lata temu
Pewnie potrzebuje rozgłosu, bo nikt go nie chce już słuchać...
Rom
2 lata temu
Napisał wyraźnie (dla tych co umieją czytać) - "nie musicie mnie oglądać". A w normalnym państwie prokuratura zajmuje się przestępcami, a w wyznaniowym - tymi co nie lubią państwowej religii. Taki sobie kato-piso-szariat
Dn
2 lata temu
Chłopina chce się rozreklamować nawet kosztem wyroku. Możliwe że to wcale nie taka droga forma reklamy
bEDXiFoX
joan
2 lata temu
Zwykły trash z niego.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić