REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 3 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
oprac. Jakub Zagalski29.11.19 (19:31)

Nergal podeptał obraz z Maryją. Prokuratura przedwcześnie odrzuciła zgłoszenie

To już kolejny raz, gdy lider zespołu Behemoth jest oskarżany o obrazę uczuć religijnych. Źródłem najnowszego sporu jest zdjęcie, które zamieścił 2 miesiące temu w mediach społecznościowych. I choć prokuratura początkowo odrzuciła zgłoszenie, to sprawa może trafić na wokandę.
ONS.pl

Adam Darski, znany szerzej jako Nergal, ostrzega na Instagramie: "Treści prezentowane na profilu mogą obrazić Twoje uczucia religijne i inne. Jeśli nie chcesz aby tak się stało, przestań mnie obserwować". Ostatnio obrazę uczuć religijnych wywołało zdjęcie, na którym widać obraz Maryi leżący na podłodze w zniszczonej ramie, podeptany przez, najprawdopodobniej, autora wpisu.

REKLAMA

Pewien mężczyzna złożył do Prokuratury Rejonowej Warszawa – Mokotów zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa, mającego znamiona obrazy uczuć religijnych poprzez publiczne znieważenie przedmiotu kultu religijnego. Prokuratura nie wszczęła postępowania, ponieważ obraz na zdjęciu był zasłonięty butem i nie można było wywnioskować, czy faktycznie przedstawia on przedmiot kultu religijnego. Widoczna ikonografia i napis "O Matko pełna Miłosierdzia, módl się za nami" nie były dla prokuratury dostatecznie przekonujące.

Po nagłośnieniu sprawy okazało się, że sprawa podeptanego obrazu może być jednak zbadana przez prokuraturę. Z decyzją Prokuratury Rejonowej Warszawa – Mokotów nie zgodziła się bowiem Prokuratura Regionalna w Warszawie. Po przeprowadzeniu analizy uznano, że odmowę wszczęcia postępowania przygotowawczego w sprawie wpisu Nergala wydano przedwcześnie.

"Uzasadnienie przedmiotowego postanowienia skutkowało wydaniem przez Prokuraturę Regionalną w Warszawie polecenia o podjęciu postępowania" – dowiedział się portal Wpolityce.pl.

Obejrzyj: Nergal o nowej płycie, "Klerze" Smarzowskiego i zarzutach swoich przeciwników

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij