o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Karolina Błaszkiewicz
Karolina Błaszkiewicz
|
aktualizacja

Nie sprzątasz kościoła? Ksiądz pokaże ci, gdzie twoje miejsce

216
Podziel się

Ks. Mieczysław Bizior, proboszcz parafii w Kraczkowej (woj. podkarpackie), wygłosił kazanie, o którym donoszą dziś krajowe media. Wszystko przez decyzję, jaką podjął względem parafian-obiboków. Zapowiedział, że odroczy udzielanie sakramentów, jeśli nie będą sprzątać kościoła.

Ks. Mieczysław Bizior odmawia sakramentów za niesprzątanie kościoła
Ks. Mieczysław Bizior odmawia sakramentów za niesprzątanie kościoła (Przemyska.pl)
bErmvYiJ

Ta msza była inna niż wszystkie. Proboszcz podsumował kolędę, wytykając parafianom m.in. że "chowają się przed nim za firankami", nie płacą organiście albo ich dzieci "tłuką się na ambonie, jak w galerii handlowej". To wszystko przebił jednak nakaz sprzątania.

– Powrócił jak bumerang temat sprzątaczki. Ja mówię, że nie stać was na sprzątaczkę, bo jeśli kościelnemu było trudno spotkać człowieka do tej godności, to boję się, czy to jest wykonalne – słychać na nagraniu z mszy. Ksiądz ma więc inne rozwiązanie: sprzątanie przymusowe. – Będzie uszczelniany ten temat i nawracanie na wiarę chrześcijańską tych, którzy się obijają – stwierdził. Od teraz więc ksiądz będzie "odkładać" posługi takie jak chrzest, ślub czy bierzmowanie. – Gorzej z pogrzebem – zauważył. Jedna z parafianek nie zostawiła na nim suchej nitki.

bErmvYiL

– Co prawda odroczenie udzielenia sakramentu nie jest tym samym, co jego odmowa, ale jako parafianie mamy poważne wątpliwości, czy takie postępowanie przystoi osobie duchownej, która jest szafarzem sakramentów świętych – mówi pani Agnieszka w rozmowie z portalem lancut.gada.pl. Podkreśla też, że parafianie chętnie zapłacą sprzątaczce, ale "proboszcz nie chce o tym słyszeć". – Prosimy o nagłośnienie postępowania proboszcza parafii Kraczkowa, który mając wielu wpływowych przyjaciół czuje się bezkarny, poniża swoich parafian i nie szanuje ich. Przykładów lekceważenia i szyderstw głoszonych prosto z ambony pod adresem parafian jest wiele – apeluje kobieta.

bErmvYjm
KOMENTARZE
(216)
guru
3 lata temu
To jest nawracanie do wiary chyba się ksiądz pomylił z powołaniem i nie słucha nauk Papieża mniej pychy i zarozumiałości.
Ja
4 lata temu
Sam niech sobie sprząta.
A barany och ...
4 lata temu
A barany
bErmvYjn
olga
4 lata temu
Przestańcie chodzić do takiego kościoła,zobaczycie co będzie z proboszczem bez parafian z pustym kościołem.Dlaczego dajecie sobą pomiatać!Przecież ksiądz to dobry pasterz a nie PAN na włościach!!!
jaaa
4 lata temu
poczytaj w encyklopedii kto to jest parafianin a wszystko się wyjaśni
Bc
4 lata temu
Nie chodzić do tego kościoła i nie trzeba będzie sprzątać.....
emeryt-realis...
4 lata temu
Po co tam chodzicie? W domu tez można się pomodlić. Nie będzie tacy-spokornieje.
baba jaga
4 lata temu
Ksiądz nie powiedział nic złego. Wstyd, że musiał o takich elementarnych sprawach ludziom mówić, jak np. wychowywanie dzieci. Przecież parafia to wspólnota. Więc, jeśli parafianie chcą sprzątaczki, to niestety muszą ją opłacić. W kościele jest tyle pieniędzy , ile dadzą parafianie. Nie rozumiem tego narzekania na księdza. Bycie katolikiem do czegoś zobowiązuje. Najpierw trzeba zadać sobie pytanie ile daliśmy z siebie, a potem narzekać. Niektóre komentarze to naprawdę żenada.
siostra urszu...
4 lata temu
Beee Faryzeusz.
ktoś
4 lata temu
Fajnie Jezus powiedział: "jesteście jak groby pobielane a w środku pełne wszelkiego plugastwa..."
konew
4 lata temu
bez baby głupieje
renia
4 lata temu
wynająć sprzątaczkę i po sprawie.
Kasia
4 lata temu
Niech sam sprząta co Sb. Żadna praca nie hańbi
bErmvYjf
zosia
4 lata temu
kościół pluje na kobiety
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić