o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Kamil Karnowski
|

Nie żyje 27-latka. 4-letnie dziecko znalazło ją w łazience

80
Podziel się

Mieszkanka Zabrza nieprzytomna leżała w wannie. Jej 4-letnie dziecko znalazło kobietę i powiadomiło sąsiadów.

Nie żyje 27-latka. 4-letnie dziecko znalazło ją w łazience
(PAP)
bDIernsR

Sąsiedzi ofiary próbowali ją ratować. Wezwali pomoc, zaczęli wietrzyć mieszkanie i zaczęli reanimację. Na miejscu szybko zjawiło się pogotowie, ale na ratunek było już za późno.

Strażacy, którzy przybyli na miejsce stwierdzili duże stężenie czadu. To właśnie zatrucie tlenkiem węgla jest podawane jako prawdopodobna przyczyna śmierci 27-latki. Zarządzono jednak przeprowadzenie sekcji zwłok, by dokładnie wyjaśnić co spowodowało tragedię.

Prawdopodobnie przyczyną zgonu jest zaczadzenie - skomentował mł. asp. Olaf Burakiewicz z zabrzańskiej policji w rozmowie z RMF 24.

bDIernsT

Dane dotyczące zaczadzeń w Polsce są zatrważające. Tylko od początku października, czyli od rozpoczęcia tzw. sezonu grzewczego, w całym kraju w wyniku zatrucia tlenkiem węgla zmarło 46 osób.

Zobacz także: Zobacz także: Zaczęło się od niebieskiej plamki na nosie. Dziecku amputowano kończyny

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bDIernsZ
bDIerntu
KOMENTARZE
(80)
wf
3 lata temu
Czas najwyższy wprowadzić obowiązkowe czujki czadu pod groźbą odcięcia gazu.
.....:(
3 lata temu
Biedny chłopiec
Karo
3 lata temu
Szkoda bardzo dziecka i mlodej kobiety. Nie ma juz mamy, bardzo smutne!
bDIerntv
Stop piecykom...
3 lata temu
Te piece powinny być dawno zamienione na ciepłą wodę z sieci! Kto na to pozwala żeby takie niebezpieczne urządzenia montować w mieszkaniach? A za granicą takie piecyki montowane są na balkonach (częsty widok we Włoszech) więc jak coś się będzie ulatniać to nikomu się nic nie stanie.
smutek
3 lata temu
Czujnik czadu kosztuje do 100zł. Ludzie chyba można sobie tyle odżałować, tu chodzi o życie. Wszędzie gdzie w łazienkach są piecyki gazowe powinny być zamontowane obligatoryjnie.
Najnowsze komentarze (80)
zabrzanin
3 lata temu
słyszałem, że połowa mieszkańców tej kamienicy miała zaklejone kratki wentylacyjne taśmą
Wookie
3 lata temu
Piece z zamkniętà komorą spalania albo czujniki gazu
Wolny
3 lata temu
Ktoś w końcu pomyśli i wywali piecyki gazowe z łazienki! Tyle tyle twardych warunków BHPprzy budowie a tu głupie piece gazowe umieszczają w malutkich łazienkach!
VCX
3 lata temu
stracil matke 1 STRASZNE JAKA TRAUME PRZECHODZI !
olo
3 lata temu
obowiazkowo czujniki czadu !!!!!! ilu ludzi by uratowano !!!!
kknd
3 lata temu
Szkoda matki, żal straszny dziecka. Reszta życia bez 1 rodzica. Mam piec gazowy, kominkowy, posiadam czujnik czadu, ok. 80 zł.
Straż nie edu...
3 lata temu
STRAŻ POŻARNA niech zacznie wreszcie robić akcje edukacyjne co do wentylacji w domu, gdy używa się piecyka. To wcale nie jest takie oczywiste, że trzeba wtedy mieć minimum!!!! dwa okna rozszczelnione. Co komu z czujnika czadu, gdy w domu wszystko szczelnie zamknięte?! Nic, bo niejeden go przestaje włączać w łazience, gdyż alarm wyje po każdym użyciu lakieru do włosów. Straż pożarna nie robi kompletnie nic, aby edukować w kwestii umiejętności korzystania z okien w domu. I dotąd będą zatrucia, dopóki ludzie będą się myć mając wszystko szczelnie zamknięte. Czynny kanał wentylacji w łazience nic nie daje, gdy nie ma ruchu powietrza i na dodatek jest jeszcze tzw cofka, czyli wszystko z wiatrem wraca przez kanał z powrotem.
smiechu_warte
3 lata temu
Propaganda jak sie patrzy. Tak czujniki dla kazdego by cie mogli jeszcze bardziej szpiegowac. Ale z wami pogrywaja a wy lykacie wszystko. W Niemczech juz zrobili obowiazkowe alarmy przeciw pozarowe w kazdym domu i do tego w kazdym pokoju. Pomyslcie dlaczego? Myslicie ze sie o nas martwia?
bDIerntn
MB
3 lata temu
Należy pamiętać. że po ok. 6-7 latach jonizacyjny detektor CO ulega "zużyciu" i całe urządzenie należy wymienić na nowe.
czad
3 lata temu
wczoraj 16 latek, tez w wannie...
czad
3 lata temu
JAK POWSTAJE TLENEK WĘGLA: gdy w otoczeniu czegoś co się spala jest za mało tlenu powstaje w wyniku niepełnego spalania paliw: drewna, oleju, gazu, benzyny, nafty, propanu, węgla, ropy i in. potencjalne źródła powstawania: piec (podgrzewacz wody) gazowy, piec z otwartą komorą spalania, kocioł na węgiel, kocioł gazowy, piec węglowy, piec olejowy, piec kaflowy, kominek, kuchnia gazowa i in. Powody powstawania: - brak dopływu świeżego (zewnętrznego) powietrza do urządzenia (zbyt małe i szczelne pomieszczenie), w którym następuje spalanie -zanieczyszczenie, zużycie lub zła regulacja palnika gazowego - przedwczesne zamknięcie paleniska pieca lub kuchni - niedrożny (zapchany) lub nieszczelny przewód kominowy lub wentylacyjny - uszkodzone połączenie między kominem a piecem - niesprawna, źle zamontowana instalacja grzewcza - przy mroźnych temperaturach czy wietrznej pogodzie czad może się cofnąć do mieszkania (dlatego szczególnie niebezpieczny jest w sezonie grzewczym) UWAGA: w małych pomieszc
Zabrzanka
3 lata temu
Ma jeszcze ojca.
fik
3 lata temu
Powinna ENERGETYKA GAZOWA zakładać darmo czujnik detektory co2
kierownik do ...
3 lata temu
kolejny przykład ze unia szkodzi nam źal dziecka sam mam 4 letniego synka. Dbajmy o nasze bezpieczeństwo i zdrowie a przede wszystkim bliskich. wyrazy głębokiego współczucia dla dzieci i rodziny.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić