Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kamil Karnowski
|
aktualizacja

Niebywała odwaga plażowiczów. Utworzyli 90-metrowy ludzki łańcuch, by ratować tonących

11
Podziel się

9 osób, w tym dzieci w wieku 8 i 11 lat nie mogło się wydostać z oceanu w Panama City na Florydzie. Prąd morski w kilka chwil stał się tak silny, że uwięził kąpiących się ludzi.

Niebywała odwaga plażowiczów. Utworzyli 90-metrowy ludzki łańcuch, by ratować tonących
(Facebook.com)
bETNUpAl

Plażowicze od razu zadzwonili po pomoc. Wśród nich była 34-letnia Roberta Ursey, matka 8-letniego Stephena i o 3 lata starszego Noaha. Kobieta słyszała ich wołanie o pomoc, ale inni powstrzymywali ją przed próbą wejścia do wody i pomocy chłopcom.

Krzyczeli i machali rękami. Początkowo myślałam, że w wodzie jest rekin - opowiadała kobieta.

Matka ruszyła na pomoc pomimo ostrzeżeń. Po chwili również ona potrzebowała pomocy. Na miejscu zjawili się policjanci, którzy poinformowali, że trzeba poczekać na przybycie łodzi ratunkowej. Prąd morski wyrzucał tonących coraz dalej od brzegu, ale pozostali plażowicze postanowili, że nie będą się biernie przyglądać śmierci bezbronnych ludzi - donosi CNN.

bETNUpAn
Zobacz także: Zobacz także: 20-latek utonął w Bałtyku

Ludzie zaczęli tworzyć łańcuch. Po kolei wchodzili do wody, trzymając się za ręce, by ocean nikogo nie porwał. W ten sposób utworzyli "linię pomocy" o długości ok. 90 metrów i dotarli do tonących. W ich ratowanie zaangażowało się aż 80 osób. Jedyną osobą, która poważnie ucierpiała jest 67-kobieta, która będąc już w karetce, przeszła zawał serca.

Jestem bardzo wdzięczna. Ci ludzie byli aniołami, które znalazły się we właściwym miejscu i we właściwym czasie. Bez nich nie byłoby już mojej rodziny - powiedziała po wszystkim Roberta Ursrey.

bETNUpAt

Cała historia skradła serca internautów. Choć dramatyczne wydarzenia miały miejsce w sobotę 9 lipca, to dopiero teraz wyszła na jaw. W krótkim czasie udostępniły ją tysiące internautów z całego świata, zachwyconych niezwykle bohaterską akcją.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bETNUpAO
KOMENTARZE
(11)
@
4 lata temu
9 lipca byl w nidziele drogi fakcie
osa
4 lata temu
cisi bohaterowie to na takich odważnych ludziach świat stoi
Ewa Ewa
4 lata temu
To święto śledzia na półwyspie helskim?
bETNUpAP
Proste
4 lata temu
"Ci ludzie byli aniołami" - No tak, nie ma to jak wykorzystać czyjeś bohaterstwo do nachalnego promowania religii. A może po prostu można przyznać, że byli to dobrzy i odważni ludzie?
pisowiec
4 lata temu
Polacy by stali i robili sobie zdjęcia na tle tonących...
Romex
4 lata temu
Super Odwaga
Gosc
4 lata temu
Pewnie pomysł przyszedł z Polski,bo tak zrobili wcześniej ludzie nad Bałtykiem.Gdyż sami Amerykanie nie grzeszą kreatywnością.Ale dobrze się stało,bo uratowali ludzi
gosc
4 lata temu
to jest wlasnie przyklad dla tzw."ëlit".Krolow",'Bankow "'Rzadow"' p calego lewactwa...w taki wlasnie sposob ludzie sobie z wami poradza...JEDNOCZAC SIE...i nastana nowe czasy ...
braga
4 lata temu
każdy by ratował .. szczególnie w naszym patriotycznym kraju , gdzie żyją potomkowie wojennych bohaterów !
Litta
4 lata temu
Sa Ludzie z sercem i myśla o innych
sssssssssssss...
4 lata temu
Kilka tygodni temu w Polsce nad morzem też tak uratowali 11 latka...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić