o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Anna Rymsza
|
aktualizacja

Niedźwiedź przekupuje psa kośćmi. Widać każdy ma swoją cenę

29
Podziel się

Baron narkotykowy Pablo Escobar powiedział kiedyś, że każdy ma swoją cenę, trzeba ją tylko poznać. Wiedzą o tym nawet zwierzęta, żyjące w pobliżu ludzi.

Zadowolony pies po przyjęciu "łapówki" - kości jelenia
Zadowolony pies po przyjęciu "łapówki" - kości jelenia (@JesseNeon / Twitter, Jesse Jordan)
bEiyUMXV

Brickleberry, mieszaniec o jasnej sierści, zarabia na życie pilnując domu. Jego najważniejszym i prawdę mówiąc jedynym zadaniem jest odstraszanie zwierząt, które w nocy zakradają się pod dom. Szło mu bardzo dobrze do momentu, gdy zaczął przyjmować korzyści majątkowe w zamian za dostęp do chronionych worków z odpadami.

Niedźwiedź z łapówką

Partnerem psa jest niedźwiedź. Jak wiele innych zwierząt, niedźwiedzie oswajają się z ludźmi na tyle, że nie mają oporów przed buszowaniem w śmieciach czy wchodzeniem do basenów na podwórkach. Ten jednak spotkał się z godnym przeciwnikiem i musiał posunąć się dalej.

Niedźwiedź przystąpił do prób przekupienia Brickleberry'ego. Prawdopodobnie bacznie obserwował psa i znalazł jego słabość. To kości, a konkretnie kości jelenia. Rodzina mieszkająca w domu w Ontario już trzy razy zastała Brickleberry'ego z łapówką… w pysku.

bEiyUMXX

Nocny stróż wygląda na zadowolonego, mimo że ganek domu zawalony jest śmieciami, rozrzuconymi przez niedźwiedzia.

Dzikie zwierzęta coraz mniej dzikie

Dzikie zwierzęta od zawsze próbują szukać pożywienia przy ludzkich osiedlach - dzięki temu udało nam się udomowić wszystkożerne psy, obecnie będące naszymi wiernymi towarzyszami. W Polsce w ostatnich latach dziki nauczyły się, że nic im z naszej strony nie grozi. W sklepach mogą łatwo zdobyć jedzenie i terroryzują wychodzących z zakupami.

Niedźwiedź z Ontario jest wyjątkowym okazem, który wpadł na pomysł przekupstwa. Zwierzęta te są nieszkodliwe - ewoluowały w gęstych lasach i są w stanie uciec przed zagrożeniem na drzewo, więc nie mają w zwyczaju się bronić. Przez 109 lat niedźwiedzie czarne zabiły w USA i Kanadzie tylko 63 osoby. To ciekawe zachowanie społeczne pokazuje, że zamiast walczyć, niedźwiedzie te wolą się dogadać, gdy dojdzie do konfliktu interesów.

bEiyUMYy
KOMENTARZE
(29)
zachwycony
2 lata temu
Nie poznaliśmy do końca inteligencji zwierząt dziko rosnących .Od bezpośredniej uczestniczki zdarzenia mającego miejsce na początku czerwca 2019r. usłyszałem opowieść jak zachowały się jaskółki kiedy jedna z nich wleciała do pokoju przez uchylone okno i nie mogła znaleźć drogi powrotnej . Właścicielka domu złapała ją , delikatnie głaszcząc dała jej pić i wypuściła na wolność . Jakie było jej zdumienie kiedy przed jej domem po kilku minutach zaroiło się od jaskółek które zrobiły kilka rund dziękując za postępowanie tej osoby . I gdzie jest dość fałszywe jak widać powiedzenie o ptasim móżdżku ?
z
2 lata temu
jak to mówią tylko ryba nie bierze
wboy
2 lata temu
To napewno by to -- l Yogi z Bubu ,,,,
bEiyUMYz
Były legionis...
2 lata temu
A MISIO miał białą czapke bo ostatnio DWA MISIE dały ale MISIĘ przekupić
Troll
2 lata temu
Świetny artykuł
Kuba
2 lata temu
Co ?XD
jasiek
2 lata temu
500+ i wszystko jasne
Lisek
2 lata temu
Bedę głosował na FairPlay Gwiazdowskiego!
Bobo
2 lata temu
wiecie coś na temat tego ze fair play ma wprowadzić mobilnych sędziów w kazdym województwie?
Mad
2 lata temu
Dariusz Kacprzak razem z Gwiazdowskim chcą zreformować Polskę. Jak jeszcze więcej osób dołączy do teamu Fair Play to bedzie realna szansa że coś się zmieni :P
Rydzyyk
2 lata temu
Niedźwiedzie są ok natomiast niedźwiedzice to potencjalne prostytutki
koles
2 lata temu
Ty kot...biegaj za kłębkiem 😁
janek
2 lata temu
Wymienić łapówkarza na takiego co nie będzie brał łapówek
bEiyUMYr
Jfj
2 lata temu
Wy te teksty wymyślacie?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić