Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
oprac. Arkadiusz Jastrzębski05.02.19 (11:23)

Niemal 6 mln zł na koncie ECS. Datki spływają nadal

Trzy miliony złotych zebrane dla Europejskiego Centrum Solidarności podczas zbiórki Patrycji Krzymińskiej to nie wszystko. Na konto instytucji wpłynęło dodatkowo ponad 2,8 mln zł od darczyńców.
Łukasz Głowala / Agencja Gazeta

Pracownicy ECS dokładne dane dotyczące wpływów z darowizn przedstawili w mediach społecznościowych. Wynika z nich, że kwota dotacji obciętej przez resort kultury została niemal podwojona.

Dzięki zbiórce zainicjowanej przez Patrycję Krzymińską w ciągu doby udało się zebrać 3 mln zł. Na subkonto ECS wpłynęło ponad 2 809 785 zł. Łącznie to ponad 5 818 152 zł.

REKLAMA

Tymczasem subkonto wciąż jest czynne i na instytucję - nazywaną "dzieckiem Pawła Adamowicza" - wpływają kolejne datki. "Docierają do nas sygnały z Polski i z zagranicy od osób, które chcą dokonać wpłaty na rzecz obchodów rocznicy 1989, jak i bieżącej działalności instytucji. Dziękujemy!" - informuje ECS.

Zbiórka publiczna na ECS to wynik wstrzymania dotacji przez resort ministra Piotra Glińskiego. Brakującą kwotę udało się zebrać podczas internetowej zbiórki, zainicjowanej przez Patrycję Krzymińską. Wcześniej mieszkanka Pomorza ogłosiła - rekordową w efekcie - zbiórkę do "ostatniej puszki Pawła Adamowicza".

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Afera z taśmami Kaczyńskiego. Marcinkiewicz ujawnia, co się działo w PiS

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij